Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με αυτό το club

Για τους λάτρεις του καλού φαγητού και ποτού.
  1. What's new στο club
  2. Άσκετοι. Μάθε να μιλάς Ελληνικά.
  3. Μίλησα και με τον κυνηγό, 100% πάπια μια και η Λήμνος είναι κλασσικό πέρασμα παπΓιωνε , κατεβαίνουν από Έβρο. Άσχετοι Ε άσχετοι
  4. Μυδια οχι. Χταποδια δεν τα χωρεσε η φωτο. Ενα ψητο κατω αριστερα στο αλουμινοχαρτο και ενα βραστο πανω αριστερα περικυκλωμενο απο φετες λεμονιου. ΥΓ Η λαγανα DIY. Οι πανω γαριδες σαγανακι, οι κατω τηγανητες και στη μεση γαριδομακαροναδα. .
  5. Ρε φίλε, θυμάμαι και την προηγούμενη Σαρακοστή σας, σε άλλη σελίδα. Εσείς δεν έχετε ακούσει τίποτα για τη βιωσιμότητα της Μεσογείου;
  6. Μάλλον αγριοκούνελο του έφεραν, αλλά ο σεφ....
  7. Πώ πω φαγιά! Έτσι γρήγορα που τα δα, αν ήμουν εκεί....μόνο το λεμόνι θα μπορούσα να φάω
  8. Επειδή αύριο θα λείπω, Η τσικνοπέμπτη εορτάσθη εκτάκτως. Πανσέτα χοιρινή σε δύο αποδόσεις, μια γιαουρτλού και μια signature που φτιάχνω εδώ και χρόνια. Πατάτα τηγανιτή σε ροδέλες, πανσέτα σε strips και σάλτσα μουστάρδας.
  9. Ο φίλος που έφερε το κρασί δεν είναι ο κυνηγός,το κυνήγι μου ήρθε μέσω τρίτου , ωραίες πάντως ήταν μετά από brining δύο ημερών βέβαια γιατί κατευθείαν δεν τρώγονται.
  10. Που να δεις? Σάμπως έχει αφήσει καμιά ζωντανή ο φίλος του Superfunk?
  11. Λες να μπέρδεψε τα νησιά ο κυνηγός;
  12. Παω 30 χρονια Λημνο ( γαρ γυναικα) ,παπιες ουτε εχω δει, ουτε εχω φαει.
  13. μου εφεραν κυνήγι σήμερα...δεν εχω φωτο (λιγο brutal γιατι ηταν παπιες απο Λημνο αρτι..πυροβολΙμενες) εφτιαξα ομως πατατες daphnoises (κομπλε μαζι με κομμενο δακτυλο επειδη δεν σεβαστηκα το μαντολινο..) εφερε και ενας φιλωΟυζ ενα παλιοκρασο..χαμος εγινε pp
  14. Καλησπέρα για την ενόχληση. Χίλια συγνώμη σας εύχομαι.
  15. ω ρε φιλωΟυζ αν υπαρχει ενας λογος να ζεις στο UK ειναι αΦτος...ξερω ενα μαγαζι στο London Bridge που κανει το καλυτερο την επομενη φορα που θα ερθω θα σε παω
  16. Αμάρτησα με τσουχτή σήμερα. Αύριο μόνο σαλάτα. Δεν ειχα Νο5 και εβαλα σπαγγετι, αλλα καλη ειναι κι ετσι.
  17. Την ειδα St. John σημερις. Bone marrow, φρυγανισμενο ψωμι, σαλατα μαιδανος-κρεμμυδι-καπαρη και χοντρο αλατι. Και φυσικα ενα ποτηρακι κοκκινο. Και υποτιθεται παω να συνεχισω δουλεια τωρα μετα απ'αυτο.
  18. "Προσέκο γκια να έκο" σημαίνει, aka τρώμε με μέτρο, όχι σπατάλες.
  19. Όχι τη μέρα της γιορτής μου ήταν, το πρόσφορο νομίζω το πήρε η σύζυγος από ένα εκκλησάκι διπλά στο σπίτι όταν γυρναγε με τον μικρό από το σχολείο
  20.  
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου