Προς το περιεχόμενο

Squier JV / Mesa DC-5 / MI Audio tube zone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχουμε και λεμε :

 

Η κιθαρα ειναι μια JV 57RI του '83 , τα παντα original (εκτος απο τα ποντεσιομετρα  :P )

 

Στο πρωτο video παιζω με εναν αρκετα καθαρο ηχο με το gain γυρω στο 4-5 , και στην συνεχεια ακολουθει το boost του καθαρου καναλιου και το gain all the way up. Στο τελος βαζω και το tube zone, σε μια σχετικα χαλαρη ρυθμιση.

 

Στο δευτερο video, ειναι το drive καναλι του ενισχυτη με το gain αρκετα ψηλα, γυρω στο 8 και παιζω με το volume της κιθαρας, και τελος βαζω και το tube zone στην ιδια ρυθμιση με το πρωτο video.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ειναι μια πολυ ωραια προσπαθεια του ΝΟΙΖ το testing section, και καλο θα ηταν οποιος μπορει να συνεισφερει  ;)

 

 

Υ.Γ. Sorry αν σας επρηξα παιζοντας τα ιδια και τα ιδια, αλλα ειμαι ευαισθητος και δεν μπορω ξεδιπλωσω το ταλεντο μου μπροστα στον φακο  ;D

 

Ασε μας ρε φιλε, για τα μπαζα εισαι!!! Ξεκινα καλυτερα φυσαρμονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο Σταυρο!!..very nice!! ;)..........Ακουω τον ηχο στα κλιπακια και μου θυμιζει κατι απ'τον δικο μου.......Γιατι αραγε?? ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν μπορω να φανταστω γιατι... :P

 

Παρεπιπτοντως η ρυθμιση στο tube zone ειναι αρκετα διαφορετικη, δοκιμασε το αν δεν το εχεις κανει ηδη!

 

volume -11:00

tone - 3:00

gain - 1:00

bright - 4:00

mid - 10:00

char - 1:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου