Προς το περιεχόμενο

Kinman woodstock Plus & RP-350


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια προχειροτατη ( :-[) ηχογραφηση που εκανα την Παρασκευη με τον πρωινο καφε μου.

Προκειται για μια American series Stratocaster (2006) που φοραει πλεον τον σετακι

Kinman Woodstock Plus!!!

Ειπα να συνδυασω τους μαγνητες με το τελευταιο μου αποκτημα, την πεταλιερα RP-350 της

Digitech, μιας και δεν διαθετω ενισχυτη :'( :'( :'(

Η strat φοραει αυτη τη στιγμη Elixir 09, το tremolo ειναι "κλειδωμενο"(σφιγμενα ελατηρια και

το plate ακουμπαει σχεδον στο σωμα) και μαλλον θελει παλι σεταρισμα η κιθαρα (θα ακουσετε ωρες-ωρες

κατι ομορφα τριξιματα).

Η αλυσιδα εχει ως εξης:

Strat --> Trex Comp-nova --> Akai Shredomatic(μονο σε καναδυο σημεια το ανοιξα) --> Rp-350-->usb στο PC

 

Δεν ειμαι καθολου περηφανος για το παιξιμο,λυπηθειτε με ακομα δεν ειχα τελειωσει τον καφε μου :P ;D

Ακομα δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το να φτιαξω πεντακαθαρα preset, τα περισσοτερα που θα ακουσετε ειναι

mild εως high gain.

Προτασεις και requests δεκτα και επιθυμητα( οταν ειναι να παιξω για κοινο, στερευω εντελως :-[)

 

http://www.box.net/shared/2dkhsirwok

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταστικοι οι kinman αλλα λιγο κομπρεσαρισμενοι.

ειναι τι θελει κανεις. ;)

που να ειχες πιει και καφε...παιζεις πολυ καλα,μπραβο ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μπραβο για τις πολλες επιλογες διαφορετικων τραγουδιων.

 

Δεν μου αρεσουν ιδιαιτερα οι εγγραφες χωρις μικροφωνο, θα με ενδιεφερε οταν βρεις/αγορασεις ενισχυτη ενα ακομα τεστ. Δεν εχω ακουσει ποτε τους Woodstock και ειμαι περιεργος για το πως παιζουν καθαρα, ειδικα το hοτ σετ που εχεις.

 

Εγω εχω τους Blues και προσανατολιζομαι στους H. Marvin στην επομενη strat. Δηλωνω fan του ηχου του Kinman...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks for the kind words :)

Το Rp-350 εχει πολλες προσομοιωσεις ενισχυτων,καμπινων,fx κ.τ.λ.

Ολοκληρη η λιστα υπαρχει στη σελιδα της Digitech.

Αν καποιος ενδιαφερεται να ακουσει κατι συγκεκριμενο....bring it on!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταξιδιάρα ψυχή....Κομπλέ το digitech μου φάνηκε για την distorionίλα.Την σπάς κανονικά την κιθάρα και έχεις πολλές επιρρόες εσυ ωρε παλικάρι ναούμ.Έχεις παίξει ενα φασμα απο 70-95 χρονολογικά και σε είδη.Κορυφή είσαι ναούμ σε λέω.Με εφτιαξες με τις τρύπες και τους U2 αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλο το παιξιμο σου..και πολυ καθαρο!! Το κατεχεις το αθλημα...!! να ρωτησω και κατι..εχεις πειραξει τα εφε της πεταλιερας η ειναι τα εργοστασιακα?

"...η δυναμη βρισκεται στους δυναστες..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-[

Μα καλα, μονο εγω ακουω τα τοσα λαθη?????

Δεν το παιζω "και καλα" μετριοφρων, πολλες φορες εχω θαυμασει τον

εαυτο μου για αυτα που "ετυχε" να παιξω, αλλα αυτο το clip

δεν ηταν μια απο αυτες τις στιγμες :D

 

@rokaaaki: Σχεδον ολα ειναι πειραγμενα factory presets (απο ελαχιστα εως δραματικα)

και καποια ειναι made from scratch.Παντως και τα εργοστασιακα ειναι αρκετα συμπαθητικα

και στην πλειοψηφια τους δεν ειναι φτιαγμενα για να εντυπωσιασουν αλλα για να ακουγονται

σωστα ;)

Ενα απο τα καλα που εχει η πεταλιερα (και εχει πολλα καλα IMHO)ειναι οτι με "ενα" knob

μπορεις να ρυθμιζεις τα FX levels των modulation-delay-reverb συνολικα.

Π.χ. σε φαση play-along με καποια αγαπημενα μου ασματα χρειαστηκε να ανεβασω τα delay&reverb

για να ακουγονται μεσα στη βαβουρα και αυτο εγινε πανευκολα χωρις να μπω σε καποιο μενου,

αλλα απο το dedicated FX Level knob(που διατηρει τις επιμερους σταθμες του καθε εφε).

 

Επισης να τονισω οτι μπροστα απο το Rp, ειναι συνεχεια On το Comp-nova της T-Rex με διακριτικη

παρουσια στο αυτι αλλα ταυτοχρονα αισθητη στο "χερι".Δεν ξερω αν αυτο ειναι κατανοητο σε οσους

δεν εχει τυχει να χρησιμοποιησουν καποιο καλο compressor, αλλα εγω ομολογω πως δεν μπορω να

πατησω το Off με τιποτα!!! Γι'αυτο του πηρα και ενα 1spot για να μην με εγκαταλειπει ποτε 8)

To Rp εχει 3 models απο compressors (το Dynacomp ειναι αρκετα καλο) αλλα το Comp-nova κοστιζει

οσο η μιση πεταλιερα και κατι (130€) και για μενα αυτο ακουγεται κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστω ρε φιλε..κ εγω με το ιδιο παιζω τον τελευταιο καιρο..γι' αυτο κ το ενδιαφερον μου για τα εφε...thanks!!

"...η δυναμη βρισκεται στους δυναστες..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, δεν το στέλνεις στην digitech? Είναι από τα καλύτερα demo εξοπλισμού που έχω ακούσει.

Πάνω σε κάθε preset παίζεις ακριβώς ότι πρέπει προκειμένου να ακουστεί ωραία το preset.

Εσύ κάνεις το rp350 να ακούγεται ωραία, όχι αυτό εσένα.

 

Μπράβο man, πολύ ωραίος, τα εννοώ όσα λέω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου