Προς το περιεχόμενο

Noiz! Οχι άλλη διαφήμιση!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kultura εχεις δικιο αλλα δε γουσταρω εκφρασεις αμα γουσταρεις και τετοιες

απο ψευτομαγκες που αμα δε τους απαντησει κανεις στον αναλογο τονο νομιζουν οτι εχουν και δικιο,συνεχιζουμε λοιπον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σωστός kultura έχεις δίκιο...ας συνεχισουμε πολιτισμενα...

λάθος μου η τοποθέτηση προς victor... 8)

 

παρόλ'αυτά συνεχίζεις ρε συ...εκει να πεις την τελευταια κουβεντα... ::) ???

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ συμφωνώ με το διαφημιστικό χαρακτήρα των "Δελτίων Τύπου". Σκεφτόμουνα και εγώ να ανοίξω το ίδιο θέμα, αλλα λέω άστο γιατί πάλι θα γίνει σφαγή.

 

Αυτό δεν είναι διαφήμηση?

http://www.noiz.gr/index.php?topic=154339.0

 

η μήπως αυτό?

http://www.noiz.gr/index.php?topic=154104.0

 

η αυτό?

http://www.noiz.gr/index.php?topic=154106.0

 

και άλλα πολλά....

 

Το πρόβλημα δεν είναι να έχει διαφημίσεις το site. Ίσα ίσα εγώ είμαι υπέρ της διαφήμισης και του κέρδους γι αυτούς που έχουν το φόρουμ διότι κάνουν εξαιρετική δουλειά και πιστεύω ότι αφιερώνουν ώρες ατελείωτες για να μπορούμε να βγαίνουμε εμείς και να φορουμάρουμε. Δεν θα είχα πρόβλημα να πληρώνω και άμεσα συνδρομη για το φόρουμ.

Το θέμα όμως είναι το στύλ διαφήμισης. Το δήθεν "δελτίο τύπου" ακούσατε ακούσατε βγήκε καινούριος δίσκος ή ενισχυτής με τηλεφωνάκι και διεύθυνση απο κάτω του bon studio κλπ κλπ (ενώ το site είναι γεμάτο απο Θωμά)

Αυτή λοιπόν η "ενημέρωση" έχει φαινομενικά συμβουλευτικό χαρακτήρα αλλα στην ουσία είναι άλλη μια διαφήμιση.

Είμαι 101% σίγουρος ότι οι admins εφαρμόσανε τον συγκεκριμένο τόπο διαφήμισης  με σκοπό να το κάνουν με τάκτ. Αλλα κατά βάθος πιστέψτε με: Ο καθένας θα προτιμούσε να είναι το 50% της αρχικής σελίδας flash διαφημίσεις να σπάνε νεύρα, παρά αυτη η κοροιδία (για την άποψη μου)

Το συγκεκριμένο στυλ διαφημίσεων μου τη σπάει πάρα πολύ και το βλέπω και σε περιοδικά και σε τηλεοράσεις.

Τελικά απ ότι φαίνεται τα μυαλά του marketing κάνανε για άλλη μια φορά τη δουλειά τους και τους συγχαίρω. Αλλα αυτά στους ηλίθιους Αμερικάνους. Εδώ δεν νομίζω ότι πιάνουνε. Με το που βλέπεις ότι πάνε να σε "κοροιδέψουνε" λες "αντε στο δια..." και η διαφήμιση γίνεται δυσφήμιση.

Αυτά είχα να πώ, με όλο το σεβασμό προς το site, τις εταιρίες και τους administrators/modulators.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αύριο το πρωι εγώ θα φτιάξω ένα forum δε σημαίνει ότι σε κάποιο χρονικό διάστημα που θα έχει μαζέψει ενα σεβαστό αριθμό μελών θα μπορώ να κάνω ότι θέλω...

 

Είσαι πολύ λάθος!

 

Είναι προφανές ότι ο ιδιοκτήτης του forum/website μπορεί να κάνει ότι θέλει στο ΔΙΚΟ του site.

Εκτός αν αυτό είναι αντίθετο στον "αστικό κώδικα".

 

Πως θα μπορούσε να είναι διαφορετικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, την κάναμε τη διαφήμιση όμως επειδή είναι στην Κατηγορία "Δελτία τύπου" δεν είναι διαφήμιση άρα είμαστε καλύμένοι...

 

κατσε ρε ανθρωπε μου γιατι φαινεσαι και εξυπνος ανθρωπος και με παιδεια... ::)

 

τι ΣΧΕΣΗ εχει ενα ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (το οποιο μας ενημερωνει για ενα ΝΕΟ ΠΡΟΪΟΝ) & για το οποιο υπαρχει ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ κατηγορια με μια ΕΜΕΣΗ διαφημηση..

 

εκτος κι αν εχεις ΔΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ στη συγκεκριμενη κατηγορια ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΥΠΟΥ που να λεει

 

"αγορα απο το Μπαμπη το Σουγια μια κιθαρα Μαμακασου και ειναι και πολυ μαμω και ο Μπαμπης σουπερ παιδι...." :) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αύριο το πρωι εγώ θα φτιάξω ένα forum δε σημαίνει ότι σε κάποιο χρονικό διάστημα που θα έχει μαζέψει ενα σεβαστό αριθμό μελών θα μπορώ να κάνω ότι θέλω...

 

Είσαι πολύ λάθος!

 

Είναι προφανές ότι ο ιδιοκτήτης του forum/website μπορεί να κάνει ότι θέλει στο ΔΙΚΟ του site.

Εκτός αν αυτό είναι αντίθετο στον "αστικό κώδικα".

 

Πως θα μπορούσε να είναι διαφορετικά ?

 

αυτα πες τα σε ...μαγκες τυπου

 

Kultura εχεις δικιο αλλα δε γουσταρω εκφρασεις αμα γουσταρεις και τετοιες

απο ψευτομαγκες που αμα δε τους απαντησει κανεις στον αναλογο τονο νομιζουν οτι εχουν και δικιο,συνεχιζουμε λοιπον......

 

που μπερδευουν την παρανοηση με την ...ΠΑΡΑΝΟΙΑ...(απο την οποια προφανως πασχουν....) ::) :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βασική διαφορά...το δελτιο τύπου δε σε αναγκάζει κανένας να τα διαβάζεις.Ειναι στην κατηγορία δελτια τυπου, αμα δε δου αρέσει μη κάνεις κλικ.Απλό.

 

Οταν όμως σε ένα άλλο thread (που είναι ΣΥΖΗΤΗΣΗ) πετάγεται κάποιος και λέει''το χ μαγαζί είναι τρομερό,πηγαινετε'' είναι άλλη φάση, καθότι ουσιαστικά δε ρωτησε τους άλλους μέσα στη συζήτηση αν έχουν όρεξη να ακουνε πιο μαγαζί ειναι καλό κλπ...

 

Επίσης άλλο πράγμα να ρωταει κάποιος και να του απαντάμε ''απο το ταδε μαγαζί ειμαι ευχαριστημένος, απο το τάδε όχι''. άλλο να ξεκινάμε thread μόνον και μόνο για αυτό...

 

Kαι μη μπερδευουμε την έκφραση προσωπικής γνώμης για κάποιο μαγαζί (αρνητική η θετική) με τη διαφήμηση (πάνε εκει σουπερ τιμές κλπ-το τάδε μαγαζί είναι μαπα,κλέφτες)

 

 

 

 

Προσ θεου μην ασχολείστε με το Victor,ο άνθρωπος εχει πρόβλημα, ψυχολογικό,νοητικό όπως θέλετε πείτε το, αυτήν την εντύπωση πάντως δινει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Odin εισαι ηλιθιος φιλε και δε χωρα αμφιβολια αλλα εγω θα απαντω σε οτι βλεπω και δεν μου αρεσει εν αντιθεση με σενα που τα κανεις γαργαρα και κανεις επιλεκτικη κριτη παπαγαλοτσιρακι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδιά μην το μπερδεύουμε. Το να πάρω κάτι φθηνά ή να με εξηπυρετήσουν σωστά και να πώ "ζήτω το τάδε κατάστημα (όπως έκανε ο φίλος με το OASYS) δεν είναι διαφήμιση. Δεν τον πληρώθηκε για να το πεί.

Για τα Δελτία Τύπου όμως οι ιδιοκτήτες του site πληρώνονται προφανως. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ξυπνάει ο yameth το πρωι και λέει: Ας πούμε 2-3 καλά λογάκια για το τάδε προιόν και ας βάλουμε και ένα τηλεφωνάκι του Bon Studio απο κάτω να μην ψάχνει ο κόσμος απο που θα το πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα και εγώ να καταθέσω την άποψή μου. Δεν βλέπω τίποτα το μεμπτό στο να αναφερθεί κάποιος στον ... Μπάμπη τον σουγιά και τον Γιάγκο το Δράκο που έχουν μαγαζί με όργανα και εξυπηρετούν καλά. Γιατί να μην ενημερώσουν και τα άλλα παιδιά στο forum ότι π.χ. είχα αυτό το πρόβλημα και πήγα εκεί και μου το έλυσαν με σχετικά καλή τιμή??? Δηλαδή εγώ που είχα συγκεκριμένο πρόβλημα και μου το έλυσαν σε ένα μόνο μαγαζί σε όλη τη Θεσσαλονίκη γιατί να μην το αναφέρω, ώστε να πάνε και άλλα μέλη να ρίξουν μια ματιά?

Το παίρνω από την άλλη τώρα. Ας υποθέσουμε ότι είμαι ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού και μπαίνω εδώ για να κάνω διαφήμιση, κοινώς λέω ψέματα. Όπως ακριβώς σε όλες τις διαφημίσεις δε νομίζω ότι μπορώ να "ψήσω" κανέναν να αγοράσει ντε και καλά από το μαγαζί μου. Κοινώς, μπορεί κάποιος- αμα αναφέρω το όνομα του καταστήματος-να πάει εκεί. Από εκεί και πέρα, αν όντως είμαι (είναι ο τύπος) καλός θα αγοράσουμε κιόλας. Αν όχι, δεν θα αγοράσουμε. Που είναι το κακό???

Πιστεύω και μέχρι τώρα έτσι είναι ότι ανταλάσσουμε χρησιμότατες πληροφορίες εδώ μεσα. Μέσα σε αυτές είναι και οι μουσικοί οίκοι. Τώρα αν κάποιοι βοηθήσουν να ξεχωρίσουν οι τελευταίοι από τους πολλούς .... ανοχής που υπάρχουν στην πιάτσα, δεν νομίζω ότι είναι κακό.

Ευχαριστώ

 

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου