Προς το περιεχόμενο

Noiz! Οχι άλλη διαφήμιση!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tι στο καλό? Κανείς δεν διαβασε αυτό το ποστ?

 

Γεγονός που σημαίνει οτι στα δελτία τύπου επιτρέπονται οι διαφημήσεις;

 

 

 

Δελτιο τυπου σημαινει, οτι οταν βγει καποιο καινουργιο προιον ειναι στην διαθεση του καθενος να το ποσταρει εκει περα και να το παρουσιασει. Κανεις δεν σε αναγκαζει να το παρεις η να το δεις.

Ενα παραδειγμα:

Οταν ημουν σε ενα ezine και μας ερχονταν προμο για κριτικη, μαζι με καθε cd υπηρχε ενα δελτιο τυπου απο την δισκογραφικη, το οποιο ελεγε διαφορους παπαδες μεσα για τον δισκο. Κανεις ομως δεν με αναγκασε να τον αγορασω τον δισκο. Επισης γιατι να μην γινεται καποιο προμοτιον και μεσα στο σαιτ? Ειναι σε πολυ συγκεκριμενο μερος, αλλα και δεν ειναι σε φαση "ειναι το καλυτερο, πηγαιντε να το αγορασετε", απλα μια παρουσιαση ειναι.

 

Τελος, οταν το πρωτο ποστ ενος μελους ειναι "θα ηθελα να σας ευχαριστησω κυριε καταπληκτικε καταστηματαρχα.." ε, ξερω γω? Θελει και αναλυση?

 

Ξεφυγατε ολοι ε...

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

+100000

 

(βεβαια μερικους τους ΣΥΜΦΕΡΕΙ να κανουν βαβουρα για το τιποτα.. ::)

 

 

 

 

εξαλλου  αν καποιος κανει τον κοπο να διαβασει τους κανονισμους δεν χρειαζεται να ειναι και...φωστηρας (καλα εξαιρεσεις βεβαια παντα υπαρχουν ;D) για να καταλαβει τα ΟΡΙΑ στη ολη την "περι διαφημισης κουβεντα"

 

5.Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@ kultura

 

εκανα λαθος πριν πραγματι εκει που μιλαει για το "παληκαρι" αναφερεται σε αλλον ο οποιος ΟΝΤΩΣ κανει ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ μια και δεν αναφερεται σε ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΡΟΪΟΝ αλλα σε ενα μαγαζι...

 

απο οτι βλεπεις ΞΕΚΑΘΑΡΑ παραδεχτηκα οτι παρανοισα την πρωτη φορα.

 

η δευτερη ποια ειναι? ::)

 

Απλώς, αναφέρθηκες και δεύτερη φορά στον yameth, αυτό είναι όλο.... Τε σπα...

 

victor, κόψε το βρισίδι, δεν έχει νόημα, είπαμε να ηρμήσουμε, ΟΚ;

 

και όποιος νομίζει ότι ο victor έχει νοητικό πρόβλημα δεν είναι ανάγκη να το πει σε όλους, ας το πει στον ίδιο, με πμ, ή τέλος πάντων δεν χρειάζεται καν να αναφερθεί... Είμαστε νοήμονες, και μπορούμε μόνοι μας να βγάλουμε συμπεράσματα, για τον καθένα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι στο καλό? Κανείς δεν διαβασε αυτό το ποστ?

 

Γεγονός που σημαίνει οτι στα δελτία τύπου επιτρέπονται οι διαφημήσεις;

 

 

 

Δελτιο τυπου σημαινει, οτι οταν βγει καποιο καινουργιο προιον ειναι στην διαθεση του καθενος να το ποσταρει εκει περα και να το παρουσιασει. Κανεις δεν σε αναγκαζει να το παρεις η να το δεις.

Ενα παραδειγμα:

Οταν ημουν σε ενα ezine και μας ερχονταν προμο για κριτικη, μαζι με καθε cd υπηρχε ενα δελτιο τυπου απο την δισκογραφικη, το οποιο ελεγε διαφορους παπαδες μεσα για τον δισκο. Κανεις ομως δεν με αναγκασε να τον αγορασω τον δισκο. Επισης γιατι να μην γινεται καποιο προμοτιον και μεσα στο σαιτ? Ειναι σε πολυ συγκεκριμενο μερος, αλλα και δεν ειναι σε φαση "ειναι το καλυτερο, πηγαιντε να το αγορασετε", απλα μια παρουσιαση ειναι.

 

Τελος, οταν το πρωτο ποστ ενος μελους ειναι "θα ηθελα να σας ευχαριστησω κυριε καταπληκτικε καταστηματαρχα.." ε, ξερω γω? Θελει και αναλυση?

 

Ξεφυγατε ολοι ε...

 

Παρουσίαση = αυτό που λέμε review = λεω και ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ του προιόντος. Όταν σχολιάζεις ένα προιόν και δεν αναφέρεις τα αρνητικά του και το παρουσιάζεις σαν το καλύτερο του κόσμου, τότε είναι διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Odin εισαι ηλιθιος φιλε και δε χωρα αμφιβολια αλλα εγω θα απαντω σε οτι βλεπω και δεν μου αρεσει εν αντιθεση με σενα που τα κανεις γαργαρα και κανεις επιλεκτικη κριτη παπαγαλοτσιρακι!

 

 

 

Ουτε το όνομα μου δε μπορεις να γράψεις, ειλικρινά σε λυπάμαι.

Κοιτα πως μιλάς.

 

"Γουσταρω να σου κάνω τη μουρη κρέας"

 

Μάλιστα.Αυτοι που σε αναθρέψανε (μάνα,πατέρας,παππους,κηδεμόνες, δε ξέρω) έτσι σου μάθανε να μιλάς?Σε αυτους έτσι μιλάς?Στους φίλους σου?

 

 

Κάνω επιλεκτική κρίτη? ???

Δηλαδή?

Κρήτη?Κρίση?

 

 

 

By the way,δε μπορώ να κάνω τίποτα γαργάρα,αλήθεια, πνίγομαι συνήθως, μάλλον με μπερδευεις με κάποιον άλλο.

 

 

 

Εγώ εξέφρασα τη γνώμη μου για εσένα βάση της συμπεριφοράς σου εδώ μέσα, δε σε ρώτησα αν με θεωρεις ηλίθιο ή όχι, τι με ενδιαφέρει άλλωστε.

 

Αλλά τι κάνω...κάθομαι ασχολουμαι μαζί σου ενώ προτρεπω άλλους να μη το κάνουν...Δε θα επαναληφθει.

 

 

Συγνώμη στους υπόλοιπους που αναγκαστηκαν να διαβάσουν τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Angelos....

 

Δεν είναι έτσι φίλε... Μην μπούμε στη διαδικασία να το συζητήσουμε... Απλά σκέψου ότι είσαι μέλος σε ένα forum και μια μέρα ο ιδιοκτήτης του forum σε διώχνει γιατί το προηγούμενο βράδυ είχε περίοδο η κοπέλα του.. Θα πεις εσύ: "Δικό σας είναι κύριε ιδιοκτήτη το forum ό,τι θέλετε κάνετε";

 

Συμφωνώ με τον lambrosgg, τα δελτία τύπου έχουν λίγο διαφημιστικό χαρακτήρα... Ας αποφασιστεί κάτι που θα ισχύει για όλους... Να μπορώ κι εγώ να πω για τους φίλους μου που πουλάνε όργανα να μου κάνουν έκπτωση πάντα όμως στην κατηγορία "Δελτία τύπου"...

 

Μη με τρελαίνετε όμως, Τι διαφορά έχει αν πω το κατάστημα ή αν δώσω το τηλ/διεύθυνση κλπ στο τέλος του "Δελτίου τύπου";

 

Τουλάχιστον επισημοποιήστε το παιδιά ως "οι σπόνσορες του Noiz", κανένα πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ρε παιδια δεν χρειαζεται να ειναι κανεις και διαννοια..για να καταλαβει οτι οταν το ΠΡΩΤΟ (και μοναδικο) ποστ ενος νεου μελους ειναι

 

"Αγορασα προσφατα το OASYS 88  απο τον Αντωνη  και θελω να τον ευχαριστησω για την αψογη εξυπηρετηση , την  καλη τιμη  και για τον επαγγελματισμο του.Κατα την γνωμη μου οποιος  ψαχνεται για synth- keyboards αξιζει να κανει μια σταση εκει πριν στραφει σε thomann  κ.λ.π."

 

οτι προκειται για "βαλτη" διαφημηση :) :) :) :) :)

 

τι σχεση εχει αυτο με τις καθημερινες αναφορες που ΟΛΟΙ μας κανουμε σε διαφορα μαγαζια και διαφορες μαρκες??/

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΛΕΕΙ. Δεν πιστευω οτι καθεται ο yameth να γραψει ολες αυτες τι παρουσιασεις(ας με διαψευσει αν το κανει). Τις παιρνει ετοιμες και τις βαζει.

 

Αν μας ενοχλει τοσο το παιχνιδι των λεξεων, τοτε στειλτου πμ να αλλαξει τον τιτλο του υποφορουμ σε "προμοτιον-δελτιο τυπου", αλλα το νοημα παραμενει το ιδιο.

 

Απλα γνωστοποιει την υπαρξη ενος προιοντος και απο κει και περα ο καθενας μας ειναι ελευθερος να σχολιασει αρνητικα η θετικα(ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΑΝΤΑ) το εκαστοτε προιον. Απλα ειναι τα πραγματα ρε παιδια. Μην πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk ειλικρινά, αν έβρισκα και αγόραζα το OASYS ελλάδα τέτοια τιμή θα το ανακοίνωνα με νέο θέμα χωρίς να είμαι βαλτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι καιρο στο φορουμ ομως εσυ.

 

Δεν μπηκες να πεις "αυτο το μαγαζι ειναι γαματο, γεια σας τα λεμε".

 

 

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου