Προς το περιεχόμενο

Ξεχωριστή κατηγορία θεμάτων για PC και MAC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@kilon

 

Τι σημαίνει KD ?

 

Karma Decrease?  ;D

 

Karma Dropping, είχα υπ' όψιν μου.

Sorry kilon, αλλά κάνουμε όλοι μας μία προσπάθεια να μην εκφυλίσουμε το thread σε καυγά ανάμεσα στις "παρατάξεις" και πετιέσαι να πεις το τρελό σου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το -1 δηλαδη ο Kilon το πηρε τωρα με αυτο που ειπε ή το ειχε απο πριν?

 

Τώρα το πήρε, αλλά όχι μόνο γι' αυτό που είπε σε αυτό το thread.

Το πήρε επειδή μπήκε και έγραψε τη γνωστή ανιστόρητη μαλακία : Windows Svista - ενώ έχω περάσει όλο το Σαβ/κο να διαβάζω blogs, να στέλνω και να παίρνω mail και να κάνω δοκιμές προκειμένου να παράσχω σοβαρή ενημέρωση για ένα θέμα που κανείς ακόμη δε ξέρει τίποτε.

Και εμφανίζεται ο άλλος για να πει μία ηλιθιότητα.

Έλεος πια.

 

Σόρυ για τα γαλλικά, αλλά και εμείς άνθρωποι ειμαστε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη οποιος σου gamaei(το γραψα στα γαλλικα για να μη λογοκριθω) το thread παιρνει -1. λογικο το βρισκω ;)

 

 

αφαιρεστε το αυτο το καρμα γιατι αρχιζει να γινεται για γελια αυτη η ιστορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφαιρεστε το αυτο το καρμα γιατι αρχιζει να γινεται για γελια αυτη η ιστορια.

 

Δε σε βλέπω να γελάς όμως. Αντίθετα, όποτε πειράζεται το κάρμα κάποιου, σπεύδεις να εμφανισθείς υπερασπιζόμενος τα δημοκρατικά του δικαιώματα.

 

Μάθε λοιπόν ότι το κάρμα είναι προτιμότερο από τα καντήλια και το banning που δικαιούται όποιος γαμάει το thread οποιουδήποτε, ειδικά αν αυτός ο οποιοσδήποτε προσπαθεί (και φαίνεται) να βρει κάποια αλήθεια πίσω από τις ερωτήσεις του.

 

Μπες και λίγο στο νόημα: δες τι πρότεινε ο Lost Highway λίγο νωρίτερα σήμερα - δεν είμαι ο μόνος που έχει πρόβλημα με την απίστευτη αυθαιρεσία που επικρατεί εδώ μέσα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε βλέπω να γελάς όμως. Αντίθετα, όποτε πειράζεται το κάρμα κάποιου, σπεύδεις να εμφανισθείς υπερασπιζόμενος τα δημοκρατικά του δικαιώματα.

 

Βεβαιως και σπευδω να εμφανιστω και θα συνεχισω να το κανω ;) Προκειται για μια κατα τη γνωμη μου απαραδεκτη διαδικασια, και δεν εχει να κανει με δημοκρατικα δικαιωματα και λοιπα τα οποια θεωρεις οτι εχω ως αφορμη.

 

ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟ

 

χρησιμοποιειται απο τους Moderators επειδη απλα ΜΠΟΡΟΥΝ να το χρησιμοποιουν. Λεει η κανει καποιος κατι που θεωρεις οτι δεν ειναι σωστο, -1 απευθειας, ασχετα με το αν ειναι η οχι .

 

Εσυ το πας και ενα βημα παραπερα. Βαζεις το -1 και μετα επανερχεσαι και με ειρωνικα σχολια. βεβαια αυτη τη φορα ησουν εγκρατης σε σχεση με το "Αν δεν το πρόσεξες, εγώ είμαι modulator εδώ, εσύ είσαι κάποιος με πέντε ποστς. Επίσης, το κάρμα σου πέφτει σαν το χαλάζι " της προηγουμενης φορας.

 

Μάθε λοιπόν ότι το κάρμα είναι προτιμότερο από τα καντήλια και το banning που δικαιούται όποιος **** το thread οποιουδήποτε, ειδικά αν αυτός ο οποιοσδήποτε προσπαθεί (και φαίνεται) να βρει κάποια αλήθεια πίσω από τις ερωτήσεις του.

 

Οχι δεν ειναι προτιμοτερο, ειναι το ιδιο απαραδεκτο.

 

Αν καποιος δεν σεβεται τους κανονες του Νοιζ, ας διαγραφεται το ποστ του χωρις καρματα και λοιπα γαλλικα.. Οταν ομως καποιος απλα λεει κατι ακυρο οπως ειπε ο Kilon περι windows svista Κλπ, η προσπαθησε να ηρεμησεις, η αγνοησε τον. στην περιπτωση σου, εχεις ενα κουμπακι παραπανω και ξεσπας πανω του. δεν λεει κανενας κανονας του noiz οτι οποιος λεει κατι ακυρο παιρνει καρμα -1.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος, ή μάλλον κάνεις λάθη.

 

Κατ' αρχήν, δεν γνωρίζεις ποιες είναι οι προϋποθέσεις που πρέπει να ισχύουν για να πέσει το κάρμα κάποιου, διότι δεν είχες συμμετοχή στη διαμόρφωσή τους. Εγώ που είχα, σε ενημερώνω ότι μία από αυτές είναι η επιμονή σε ένα θέμα ενάντια στην άποψη κάποιου modulator χωρίς την παράλληλη προσκόμιση αποδείξεων ή επιχειρημάτων. Ακριβώς αυτή είναι η περίπτωσή μας εδώ: ο Kilon είναι ένας νεόκοπος Macintoshας που δεν έχει την παραμικρή ιδέα για ποιο πράγμα μιλάει. Εγώ αντίθετα είμαι ένας IT manager και επιχειρηματολογώ για τα προβλήματα και τις λύσεις που αναφέρω σε σχέση με τα Vista. Εδώ και μήνες είμαι ο μόνος σε ολόκληρο το φόρουμ που συστηματικά ερευνά το θέμα και προσφέρει πληροφόρηση. Ειδικά αυτό το Σαβ/κο, ανακοίνωσα τη διαθεσιμότητα του SP1 και τις πρώτες εμπειρίες μου σε σχέση με τις μουσικές εφαρμογές, μία πληροφόρηση που αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πουθενά αλλού σε ολόκληρο το ίντερνετ και που στην Ελλάδα ίσως δεν θα υπάρξει πουθενά αλλού για πολλούς μήνες ακόμη.

 

Κατανοώ ότι κάποιος μπορεί να μην ενδιαφέρεται. Αλλά δεν κατανοώ ότι μπορεί να μπαίνει και να πετάει μία ΜΑΛΑΚΙΑ (αφού σου αρέσουν τα κεφαλαία) συνεχίζοντας μία ατραπό παραπληροφόρησης. Σε τελευταία ανάλυση, σε πληροφορώ ότι πολλοί ενδιαφέρονται και θέλουν να ξέρουν κάτι παραπάνω. Και βέβαια, θα κάνω χρήση των ελάχιστων όπλων που δίνει το λογισμικό του noiz για να αμυνθώ απέναντι σε κάτι τέτοιο, αλλά επίσης να προειδοποιήσω μελλοντικούς αναγνώστες του thread για το άκυρον της "άποψης" του Kilon.

 

Πέραν αυτού, όπως (σου) έχω ξαναπεί, το noiz τρέχει ένα από τα πιο εξελιγμένα λογισμικά υποστήριξης δημοσίων συζητήσεων που υπάρχει. Οι κατασκευαστές αυτού του λογισμικού έκριναν σκόπιμο να υπάρχει το κάρμα σαν μηχανισμός αξιολόγησης των μελών. Ναι, ασφαλώς θα μπορούσε ο yameth να μην τον χρησιμοποιήσει, αλλά γιατί να πάρει μία τέτοια απόφαση, γιατί να αμφισβητηθεί η σοφία και η εμπειρία εκείνων που τα σκέφτηκαν αυτά τα πράγματα πριν από εμάς; Για να μπορεί ο κάθε Kilon να γράφει ότι θέλει; Άσε καλύτερα.

 

Όσο για τη προηγούμενη φορά, δε θυμάμαι να απάντησες όταν ρώτησα για ποιο λόγο δεν προστατεύθηκα εγώ από το αγοραίο ύφος του "συνομιλητή" μου. Τέτοιες δημοκρατικές ευαισθησίες που προστατεύουν άλλους αλλά όχι εμένα, τις περιφρονώ να σου πω την αλήθεια.

 

Τελική διευκρίνηση : αν νομίζεις ότι έχω ΜΟΝΟ ένα κουμπάκι παραπάνω κάνεις επίσης λάθος. Έχω αρκετά, αλλά δεν τα χρησιμοποιώ διότι - αντίθετα απ' ότι νομίζεις - υπάρχουν κανόνες στο noiz. Ενδέχεται να μη σου αρέσουν, οπότε χωρίς κάρματα και λοιπά γαλλικά, μήπως πρέπει να σκεφτείς κάποια πράγματα;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος, ή μάλλον κάνεις λάθη.

 

Κατ' αρχήν, δεν γνωρίζεις ποιες είναι οι προϋποθέσεις που πρέπει να ισχύουν για να πέσει το κάρμα κάποιου, διότι δεν είχες συμμετοχή στη διαμόρφωσή τους. Εγώ που είχα, σε ενημερώνω ότι μία από αυτές είναι η επιμονή σε ένα θέμα ενάντια στην άποψη κάποιου modulator χωρίς την παράλληλη προσκόμιση αποδείξεων ή επιχειρημάτων. Ακριβώς αυτή είναι η περίπτωσή μας εδώ: ο Kilon είναι ένας νεόκοπος Macintoshας που δεν έχει την παραμικρή ιδέα για ποιο πράγμα μιλάει. Εγώ αντίθετα είμαι ένας IT manager και επιχειρηματολογώ για τα προβλήματα και τις λύσεις που αναφέρω σε σχέση με τα Vista. Εδώ και μήνες είμαι ο μόνος σε ολόκληρο το φόρουμ που συστηματικά ερευνά το θέμα και προσφέρει πληροφόρηση. Ειδικά αυτό το Σαβ/κο, ανακοίνωσα τη διαθεσιμότητα του SP1 και τις πρώτες εμπειρίες μου σε σχέση με τις μουσικές εφαρμογές, μία πληροφόρηση που αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πουθενά αλλού σε ολόκληρο το ίντερνετ και που στην Ελλάδα ίσως δεν θα υπάρξει πουθενά αλλού για πολλούς μήνες ακόμη.

 

Κατανοώ ότι κάποιος μπορεί να μην ενδιαφέρεται. Αλλά δεν κατανοώ ότι μπορεί να μπαίνει και να πετάει μία ΜΑΛΑΚΙΑ (αφού σου αρέσουν τα κεφαλαία) συνεχίζοντας μία ατραπό παραπληροφόρησης. Σε τελευταία ανάλυση, σε πληροφορώ ότι πολλοί ενδιαφέρονται και θέλουν να ξέρουν κάτι παραπάνω. Και βέβαια, θα κάνω χρήση των ελάχιστων όπλων που δίνει το λογισμικό του noiz για να αμυνθώ απέναντι σε κάτι τέτοιο, αλλά επίσης να προειδοποιήσω μελλοντικούς αναγνώστες του thread για το άκυρον της "άποψης" του Kilon.

 

Πέραν αυτού, όπως (σου) έχω ξαναπεί, το noiz τρέχει ένα από τα πιο εξελιγμένα λογισμικά υποστήριξης δημοσίων συζητήσεων που υπάρχει. Οι κατασκευαστές αυτού του λογισμικού έκριναν σκόπιμο να υπάρχει το κάρμα σαν μηχανισμός αξιολόγησης των μελών. Ναι, ασφαλώς θα μπορούσε ο yameth να μην τον χρησιμοποιήσει, αλλά γιατί να πάρει μία τέτοια απόφαση, γιατί να αμφισβητηθεί η σοφία και η εμπειρία εκείνων που τα σκέφτηκαν αυτά τα πράγματα πριν από εμάς; Για να μπορεί ο κάθε Kilon να γράφει ότι θέλει; Άσε καλύτερα.

 

Όσο για τη προηγούμενη φορά, δε θυμάμαι να απάντησες όταν ρώτησα για ποιο λόγο δεν προστατεύθηκα εγώ από το αγοραίο ύφος του "συνομιλητή" μου. Τέτοιες δημοκρατικές ευαισθησίες που προστατεύουν άλλους αλλά όχι εμένα, τις περιφρονώ να σου πω την αλήθεια.

 

Τελική διευκρίνηση : αν νομίζεις ότι έχω ΜΟΝΟ ένα κουμπάκι παραπάνω κάνεις επίσης λάθος. Έχω αρκετά, αλλά δεν τα χρησιμοποιώ διότι - αντίθετα απ' ότι νομίζεις - υπάρχουν κανόνες στο noiz. Ενδέχεται να μη σου αρέσουν, οπότε χωρίς κάρματα και λοιπά γαλλικά, μήπως πρέπει να σκεφτείς κάποια πράγματα;

 

μήπως εκτός από το γεγονός οτι ο εν λόγω χρήστης έκανε χαβαλέ, μήπως ένιωσες λίγο προσβεβλημένος ως προς το αντικείμενο της δουλειάς σου??

δηλαδή μήπως ηταν και αυτός ένας παραπάνω λόγος για κάρμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να ανατρέξετε στα ποστ του kilon απ'την εγγραφή του στο ΝΟΙΖ μέχρι τώρα.

 

Για μένα και πολύ υπομονή έχουν δείξει οι mods.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος, ή μάλλον κάνεις λάθη.

 

Κατ' αρχήν, δεν γνωρίζεις ποιες είναι οι προϋποθέσεις που πρέπει να ισχύουν για να πέσει το κάρμα κάποιου, διότι δεν είχες συμμετοχή στη διαμόρφωσή τους. Εγώ που είχα, σε ενημερώνω ότι μία από αυτές είναι η επιμονή σε ένα θέμα ενάντια στην άποψη κάποιου modulator χωρίς την παράλληλη προσκόμιση αποδείξεων ή επιχειρημάτων.

 

Τελική διευκρίνηση : αν νομίζεις ότι έχω ΜΟΝΟ ένα κουμπάκι παραπάνω κάνεις επίσης λάθος. Έχω αρκετά, αλλά δεν τα χρησιμοποιώ διότι - αντίθετα απ' ότι νομίζεις - υπάρχουν κανόνες στο noiz. Ενδέχεται να μη σου αρέσουν, οπότε χωρίς κάρματα και λοιπά γαλλικά, μήπως πρέπει να σκεφτείς κάποια πράγματα;

 

θα σταθω σε αυτα, γιατι το τι δουλεια κανεις κλπ ποσως με ενδιαφερουν. Σε ενα φορουμ οτι δηλωσεις εισαι, οποτε παμε παρακατω.

 

Οι κανονες του νοιζ ειναι αυτοι :

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=3948.0

 

ο κανονας :

 

η επιμονή σε ένα θέμα ενάντια στην άποψη κάποιου modulator χωρίς την παράλληλη προσκόμιση αποδείξεων ή επιχειρημάτων.

 

που ανεφερες παραπανω, δεν υπαρχει πουθενα. οποτε ακομα δεν εχω να σκεφτω τιποτα.Δεν αντιτιθεμαι σε καποιο κανονα ενω συμφωνησα σε αυτον κατα την εγγραφη μου.

 

Οταν ομως το παραπανω ανεκδοτο γινει κανονας και γραφτει στους επισημους κανονισμους, να εισαι σιγουρος οτι δεν προκειται να ξαναγραψω ουτε γραμμη εδω μεσα.

 

Όσο για τη προηγούμενη φορά, δε θυμάμαι να απάντησες όταν ρώτησα για ποιο λόγο δεν προστατεύθηκα εγώ από το αγοραίο ύφος του "συνομιλητή" μου. Τέτοιες δημοκρατικές ευαισθησίες που προστατεύουν άλλους αλλά όχι εμένα, τις περιφρονώ να σου πω την αλήθεια

 

Τελος, συνεχιζεις να μιλας για δημοκρατικες ευαισθησιες κλπ, ενω σου εχω ξεκαθαρισει οτι το θεμα ειναι πιο απλο. Μην ξαναγραφω τωρα τους λογους. το εκανα μερικα ποστ παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου