Προς το περιεχόμενο

Ξεχωριστή κατηγορία θεμάτων για PC και MAC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Για ποιο λόγο όσοι δεν έχουν Mac, επιλέγουν να μην έχουν Mac;

 

 

1. Για την ρεινμπόου

2. Γιατί (στην Ελλάδα) περιμένεις 1 μήνα να πάρεις μηχάνημα.

3. Γιατί (στην Ελλάδα) δεν μπορείς να κάνει 10^23 δόσεις.

4. Γιατί (στην Ελλάδα) έχουν 1 μόνο χρόνο εγγύηση.

5. Γιατί μπορείς να πάρεις ενα πισι με 400 ευρώ και να το κάνεις audio workstation!

6. Γιατί θελούν να παίζουν παιχνίδια (μπουτ καμπ γιου νόου?)

7. Γιατί θέλουν να δουλεύον σοναρ ή σαμπλιτουντ (βλέπε παραπάνω).

8. Γιατί δεν έχει ASIO!  ;D

9. Γιατί γουστάρουν τα εξπι και τα βίστα περισσότερο απο το ος εξ.

10 Γιατί δεν πνέει ο ¨αέρας" που πνέει στα πισι. 

999 ...

 

:-X

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν, από αλλού ξεκίνησε το θρεντ αλλά αφού μερικοί πάλι φαίνεται απλά ότι νιώθουν υποχρέωση να υπερασπιστούν το Κόμμα (εεεε, τα Mac), πρέπει να το σημειώσω: ΣΥΓΓΝΩΜΗ κιόλας αλλά αυτό που βλέπω συνεχώς από τους πιο πολλούς (αν κι όχι από όλους) χρήστες Mac είναι

(α) όλο τα ίδια σαθρά επιχειρήματα που τα διατυμπανίζουν σαν ηλίθια κομματική γραμμή που την απαγγέλει Κνίτισσα (no offence - σαν παράδειγμα το φέρω για την πλύση εγκεφάλου),

(β) το ότι για να νιώσουν καλύτερα, προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους ότι αφού αποτελούν μειοψηφία, είναι και η μικρή ελίτ, σνομπάρoντας πρεσβυωπικά οτιδήποτε άλλο φέρει οθόνη και πληκτρολόγιο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, από αλλού ξεκίνησε το θρεντ αλλά αφού μερικοί πάλι φαίνεται απλά ότι νιώθουν υποχρέωση να υπερασπιστούν το Κόμμα (εεεε, τα Mac), πρέπει να το σημειώσω: ΣΥΓΓΝΩΜΗ κιόλας αλλά αυτό που βλέπω συνεχώς από τους πιο πολλούς (αν κι όχι από όλους) χρήστες Mac είναι

(α) όλο τα ίδια σαθρά επιχειρήματα που τα διατυμπανίζουν σαν ηλίθια κομματική γραμμή που την απαγγέλει Κνίτισσα (no offence - σαν παράδειγμα το φέρω για την πλύση εγκεφάλου),

(β) το ότι για να νιώσουν καλύτερα, προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους ότι αφού αποτελούν μειοψηφία, είναι και η μικρή ελίτ, σνομπάρoντας πρεσβυωπικά οτιδήποτε άλλο φέρει οθόνη και πληκτρολόγιο.

 

και (γ) μόλις βρεθούν μπροστά σε pc και τα βρούνε σκούρα κατευθείαν θα ξεφωνίσουν εκφράσεις του τύπου "κ@λο Pc" και "μ@αμώ τη Microsoft" και παρόμοια κοσμητικά επίθετα, την στιγμή που φταίνε οι ίδιοι για τα κατορθώματα τους !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toneless, αυτά που αναφέρεις σαν facts, δεν είναι καθόλου facts.

 

Το ερώτημα είναι πολύ απλό:

Για ποιο λόγο όσοι δεν έχουν Mac, επιλέγουν να μην έχουν Mac;(1)

Δεν μπορείτε να κάνετε (οι Μακάδες) μία φιλότιμη προσπάθεια να απαντήσετε σε αυτή την απλή ερώτησούλα;

 

Δεν έχουμε λεφτά;

Είμαστε παραπλανημένοι ανήλικοι;

Είμαστε χαζοί;

Δεν είμαστε σε θέση να εκτιμήσουμε το καλύτερο (μειωμένη διακριτική ικανότητα);

Κάτι άλλο;

 

Μπορείτε να πείτε μία απάντηση σε αυτή την ερώτηση που να μην προσβάλλει τους Pcάδες (από τη μία) και να λαμβάνει υπ' όψιν της ότι όλο το internet τρέχει πάνω σε Pc (με Linux ή Windows) απ' την άλλη;

 

Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ ποια θα μπορούσε να είναι η απάντηση.

 

Ο λόγος που εγώ τόσο καιρό ήμουν αντι-ΜΑΚ ήταν λόγω games. Μου άρεσαν πάντα τα RPG και γνώριζα ότι στα Games ο ΜΑC ήταν και είναι ακόμα πολύ πίσω σε σχέση με τον PC. Αυτό είναι και ένα μεγάλο στοίχημα που οι ΜΑΚ ακόμα χάνουν  και σε μερίδιο αγοράς .

 

Βεβαίως τωρά πια δουλεύω και ο ελεύθερος χρόνος είναι ελάχιστος και τα παιχνίδια είναι παρελθόν.

 

Το ότι τρέχει το Ίντερνετ σε Windows (αν όντως αληθεύει αυτό γιατί μέχρι πρόσφατα γνώριζα οτι τρέχει UNIX) απάω το κεφάλι να δώ τι σημασία έχει γαι τον μέσο χρήστη. Με τέτοια επιχειρήματα , δεν ξέρω πως γίνεται κάποιος να σε πάρει σοβαρά.

 

Υπάρχουν προφανώς πολύ λόγοι που κάποιος δεν θα έπρεπε να διαλέξει μακ.

 

Αυτοί δεν είναι ότι δεν υπάρχουν προγράμματα για τους μακ, οτι οι μακ είναι ακριβοί, ότι είναι πολύ δύσκολοι στο να δημιουργήσει προγράμματα , ότι το 95% χρησιμοποιεί windows και αυτοί ξερουν καλύτερα και ολοι οι άλλοι μύθοι που κυκλοφορούν.

 

Πάντως ο σημαντικότερος λόγος είναι η εξοικίωση με μια πλατφόρμα , μιας και όπως να το κάνουμε θα υπάρξουν συμβιβασμοί και αλλάγες στις συνήθειες του χρήστη. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιντερνετ τρεχει σε:

 

1. freebsd

2. netbsd

3. linux

4. solaris

5. openbsd

6. ενα ελαχιστο ποσοστο σε win

 

O Μεσος χρηστης θα πρεπει να ειναι ευτυχης που το οι servers τρεχουν συνηθως τα πρωτα 5 γιατι γι αυτο εχουν ιντερνετ  ;D ;D.

 

 

 

το OSX δεν χρησιμοποιειται αφου ειναι παραγωγο των 1,2,5.

 

υ.γ1. η αριθμιση εγινε με τυχαια σειρα.

 

υ.γ2. (έφυγε από H. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το ποιος είναι κολλημένος από τους 2 χρήστες, φαίνεται, καθώς οι pcάδες κάνουν λόγο τόσο για win όσο και για όλα τα υπόλοιπα, ενώ οι μακάδες μόνο για το "απόλυτο" osx! Δεν είναι τίποτα παίδες, απλά αναμένω τη μέρα που θα κυκλοφορήσει αυτό και για pc (όχι πως ανεπίσημα δεν μπαίνει, αλλά τέλος πάντων) και τότε θα σας βλέπω από μια γωνιά να κοιτάζεται τα καλογυαλισμένα κουτάκια σας! Μπουχαρχαρχαρχαρ

 

Πέραν της όποιας πλάκας, οφείλω να παραδεχτώ ότι ο harilatron ανήκει στους λίγους μη δογματικούς χρήστες των μήλων, εν αντιθέση με τον kilon. Άσχετο, αλλά αφού το νετ δουλεύει πάνω σε pc αρχιτεκτονική, τρέχοντας freebsd, linux και solaris κατά σχετική αποκλειστικότητα, τότε ποια η απορία σου;

 

Mechm θα σε χρειαστώ με κάτι θεόκουλο που μου έκαναν τα ubuntu, κατά την αναβάθμιση στα 7.10. Μπορώ;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΟΚ, νομίζω ότι το θέμα εξαντλήθηκε, αλλά παρόλα αυτά θα μείνει ανοικτό.

 

 

Παρακαλώ δεχθείτε τις απολογίες μου για τις παράπλευρες απλώλειες.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εχω μείνει... ουγκ. Τι να πω...

Μα είστε καλά μωρέ; ("χρονιάρα" μέρα... :) )

Πάλι θα τα λέμε; Μόνο οι 2 στους 30 κρατούν την ψυχραιμία τους;

Ευχαριστώ κύριε harilatre για την επέμβαση.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, και ...χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν και την πάθανε, και σε όσους δεν γιορτάζουν και δεν την έχουν πάθει ακόμα ;D

 

Ξαναποστάρω ολόκληρο το προηγούμενο μου ποστ, όχι τίποτα άλλο απλά, νιώθω και τύψεις :P που σας βάζω και γράφετε και μπορεί να καταλήξουμε σε ΣΚΣ!!  ;D ;D(με καλή διάθεση και χιούμορ!!!)

 

:) Βρε παιδιά, βρε παιδιά :)

 

Αν ήξερα ότι θα δημιουργούσα τέτοια σύγχυση που θα γράφαμε για 7 σελίδες τόσα post, ειλικρινά δεν θα το άνοιγα καθόλου το θέμα :-[

 

Αμαρτία δεν είναι να τσακωνόμαστε για χαζομάρες;  ???

 

ΟΚ, εντάξει, δεν μπορούμε όλοι να συμφωνούμε μεταξύ μας, και αν δεν υπήρχαν διαφορετικές απόψεις δεν θα υπήρχε διάλογος...αλλά 7 σελίδες για ένα θέμα που έχει ήδη απαντηθεί και από τους συντονιστές;

Αν το ήξερα, δεν θα έκανα πρόταση για "Ξεχωριστή κατηγορία θεμάτων για PC και MAC", αλλά κατηγορία "Arena Tournament για έκδοση -Mac vs PC-" και να μπαίνουμε όλοι και να πέφτει ξύλο! :P

 

"Fight Club" ένα πράγμα...

 

 

 

ΥΓ.: ΟΚ το βλέπω το θεϊκό να μου 'ρχεται, όπως σε ένα τσακωμό, έτσι να πετάγομαι και εγώ και να σταματάνε όλοι για να πούν:

"Ποιος σε Μ@Μ@ΕΙ τώρα εσένα ρε φίλε" ;D ;D ;D

 

 

Φιλικά ;)

 

Αν όντως δημιουργήσω thread με θέμα "Mac vs PC - Fight Club" θα με βρίσετε; :-[ ;D

 

 

Φιλικά και με πολλή δόση χιούμορ...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου