Προς το περιεχόμενο

Αγγελιες vs humor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε θα σταθω στο γεγονος οτι αρκετοι ηταν αυτοι που προσπαθησαν να εκμεταλλευτοθν την αναγκη ενος μελους-κιθαριστα-χομπιστα,και καρπωθουν αντικειμενα του εξοπλισμου μου σε τιμες χαμηλοτερες.

 

Ώπα ρε μάγκα! Τι είναι αυτά που λες δεν ντρέπεσαι; Έχεις και το θράσος να ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ τον κόσμο ότι ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΘΗΚΕ εσένα και την ανάγκη σου;

 

Θα'θελα να ακούσω τις αντιδράσεις των όποιων μελών αγόρασαν κάτι από την αγγελία σου και τώρα τους κατηγορείς ΑΝΟΙΧΤΑ και ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΑ ότι σε ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΘΗΚΑΝ!

 

Δεν πάμε καλά.....

 

 

Μα δεν αναφέρει πουθενά αν τελικά πούλησε σ'αυτούς ή όχι!...

 

Calm down Jase!!... ;) :)

 

 

Μ'αυτά που διαβάζω έχω βγει απ'τα ρούχα μου φίλε μακροΐσκιωτε. Πούλησε δεν πούλησε, είναι πολύ τραβηγμένο να λέει τον κόσμο που ενδιαφέρθηκε/άγόρασε ότι πήγε να εκμεταλλευτεί την ανάγκη του. Στο κάτω κάτω τις τιμές τις όρισε ο ίδιος.

 

Εκτός άμα αναφέρεται σ'αυτό που λέει και φίλτατος αδιέξοδοςνους που σημαίνει ότι έχει πρέπει να προσέχει καλύτερα αυτά που γράφει για να μην παρεξηγείται.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Νομίζω κ εγώ ότι η αγγελία του taxfree ίσως να έπρεπε να παραμείνει.

 

Υπάρχουν πιο τρανταχτά παραδείγματα φαινομένων εμπορείας μέσα στο site.

 

Παρόλα αυτά, ας επανέρθουμε στην αρχική πρόταση του blue, με την οποία συμφωνώ κ εγώ.

 

+1 λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Χαίρομαι που δεν είχατε πρόβλημα με την διαδικασία με τον Χ taxfree (το όνομα και μόνο παραπέμπει σε εμπόριο), γιατί αν είχατε κι εγώ δεν ξέρω ποιός θα μας έσωζε...

Οι κανόνες είναι απλοί με σκοπό την προστασία των μελών..

Κανονικά δεν πρέπει να μπαίνω σε διαδικασία συζήτησης και ιδιαίτερα όταν το αυτονόητο λέει άλλα.

Επίσης στο εξής, αφού δεν έχουμε κάτι καλύτερο να κάνουμε, θα δημιουργούμε το κάθε απίθανο προγραμματακι για να ικανοποιούμε το αυτονόητο.  ::)

Και επιτρέψτε μου να έχω άποψη.

Η διαχείριση του Noiz δεν είναι υπό διαπραγμάτευση.

Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εγώ δεν μπορώ να μην σταθώ σε αυτό..

Αν και με τον taxfree έχουμε ένα προσωπικό έντονο αρνητικό παρελθόν (που όμως δεν αφορά κανέναν εδώ), θα ήθελα παρόλα αυτά απλά να δηλώσω στον yameth, ότι όντως δεν είναι έμπορος. Τον γνωρίζω προσωπικά και μπορώ να το επιβεβαιώσω.

 

αυτό..

 

Παραθέτω την ανταλλαγή μηνυμάτων με τον taxfree.

Φίλε/φίλη οι αγγελίες είναι για ιδιώτες και όχι για εμπόρους.

Η αγγελία διαγράφτηκε.

 

 

 

και αυτό..

 

 

Είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις τους εμπόρους και πολύ πιθανόν να έκανα λάθος κάποιες φορές, αλλά ποτέ χωρίς προειδοποίηση και συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που δεν είχατε πρόβλημα με την διαδικασία με τον Χ taxfree (το όνομα και μόνο παραπέμπει σε εμπόριο)

 

καταρχην κρινεις καποιον απο το nickname του ???

 

Ε Λ Ε Ο Σ

 

γιατί αν είχατε κι εγώ δεν ξέρω ποιός θα μας έσωζε...

θες να πεις δλδ οτι δεν εχουν ξαναπαρουσιαστει προβληματα απο αλλους χρηστες

O taxfree τα ξεκινησε ολα?

 

Κανονικά δεν πρέπει να μπαίνω σε διαδικασία συζήτησης και ιδιαίτερα όταν το αυτονόητο λέει άλλα.

 

Το αυτονοητο λεει οτι τα P.M ειναι PERSONAL MESSAGES και οχι PUBLIC MESSAGES  ;)

 

Και επιτρέψτε μου να έχω άποψη.

Η διαχείριση του Noiz δεν είναι υπό διαπραγμάτευση.

 

αποψη καλως η κακως ολοι μπορουν να εχουν (ειτε εχουν ενα ποστ ειτε εχουν 25000)

Το θεμα ειναι οτι καποιες φορες πρεπει κ η διαχειριση να αναγνωριζει τα λαθη της

κ οχι να την κανει με ελαφρα...μονο κ μονο επειδη ειναι η διαχειριση

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που δεν είχατε πρόβλημα με την διαδικασία με τον Χ taxfree (το όνομα και μόνο παραπέμπει σε εμπόριο), γιατί αν είχατε κι εγώ δεν ξέρω ποιός θα μας έσωζε...

 

Blue, εισαι οντως μπλε; Το μουστακι σου τι χρωμα ειναι;

 

 

Εγω διαφωνω με την τακτικη που ακολουθησες. Εσυ, οπως και ολοι οι modulators, εχετε το δικαιωμα να ρωτατε οτιδηποτε σχετικα με τις αγγελιες, το "ποθεν εσχες" αυτων, και γενικα οτι χρειαστει για την διαχειριση των αγγελιων και του forum γενικως. Εμεις σαν μελη, εχουμε υποχρεωση να απανταμε.

Επισης διαφωνω με την αναγγελια "Εισαι Εμπορας. Die."

Ρωτα βρε yameth πριν, πες πως με προβληματιζει το και το, δωσε στον αλλον την ευκαιρια να μιλησει και να σου εξηγησει και μετα κρινε... Μην τσιτωνεις τον κοσμο αδικα και μην εντεινεις το κλιμα...

 

Οι κανόνες είναι απλοί με σκοπό την προστασία των μελών..

Κανονικά δεν πρέπει να μπαίνω σε διαδικασία συζήτησης και ιδιαίτερα όταν το αυτονόητο λέει άλλα.

...

Η διαχείριση του Noiz δεν είναι υπό διαπραγμάτευση.

 

Ναι ειναι δικο σου θεμα η διαχειριση, δεκτο. Απλα πες μας και εμας να ξερουμε τι ισχυει με τους κανονες για να ξερουμε αν θα επιλεξουμε να μεινουμε στο φορουμ η αν θα αποχωρησουμε! Εγω ας πουμε δεν νιωθω ανετα ξεροντας πως τα πμ μου μπορουν να δημοσιευτουν ανα πασα στιγμη, χωρις κυρωσεις. Τα προσωπικα μηνυματα απευθυνονται σε ΕΝΑ προσωπο. Σε ΕΝΑ μελος και θεωρω τεραστιο σφαλμα αυτο που εκανες.

Αν θελω να το μαθουν ολοι, δεν υπαρχει λογος να στειλω ΠΜ σε καποιον, το ανακοινωνω στο φορουμ. Τι πιο απλο, τι πιο αποτελεσματικο για την προστασια των δεδομενων των μελων;; Εγω παντως, περα απο το αν θες η οχι να μπεις σε διαδικασια συζητησης, περιμενω τις αποψεις σου και τις εξηγησεις σου πανω σε αυτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που δεν είχατε πρόβλημα με την διαδικασία με τον Χ taxfree (το όνομα και μόνο παραπέμπει σε εμπόριο)

 

καταρχην κρινεις καποιον απο το nickname του ???

 

Ε Λ Ε Ο Σ

 

 

 

Φανταζεσαι να διαβαζει η εφορια το noiz? Θα το κυνηγησουν το παιδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

deadendmind sorry που στο λεω αλλα η αποψη σου δεν θα συμπεριληφθει στα υποψιν

τι γνωμη μπορει να εκφερει ενα αδιεξοδο μυαλο σαν εσενα  :o

Το μηνυμα σου θα σβηστει σε 3....2.....1......

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χμμμμ...

Εγώ πάλι δεν θα ήμουν τόσο ευαίσθητος αν μου έσβηναν μια αγγελία αν ο διαχειριστής θεωρούσε ότι το είχα παρακάνει. Το πολύ-πολύ να προσπαθούσα να του εξηγήσω την κατάσταση και να την ξαναέβαζα. Το βλέπετε too much αυτό? Έτσι είναι η ζωή. Δεν "πλακωνόμαστε" με την πρώτη διαφωνία.  :)

 

Κάτι ακόμη,  από την άλλη όχθη. Προσωπικά, όταν τσεκάρω τις αγγελίες, εστιάζω περισσότερο στην αξιοπιστία και την ασφάλεια. Δηλαδή, περισσότερο έχω το νου μου να μην "επιβιώσει" μια αγγελία που ενδεχομένως θα εξαπατήσει κάποιον, παρά να διασφαλίσω ότι δεν θα "κάνει την αρπαχτή του" κάποιος συγκεκαλυμμένος έμπορος. Και τα δύο πρέπει να αποφεύγονται, αλλά (προφανώς)πάντα κάτι θα ξεφυγει. Εκτός αν βάλουμε και προσωπική συνέντευξη στη διαδικασία καταχώρησης αγγελιών. Το μόνο που μπορώ να πω επ' αυτού, είναι ότι αρκετές φορές έχω τηλεφωνήσει σε άτομα με "κουφές" αγγελίες μόνο για να ακούσω τη φωνούλα τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

deadendmind sorry που στο λεω αλλα η αποψη σου δεν θα συμπεριληφθει στα υποψιν

τι γνωμη μπορει να εκφερει ενα αδιεξοδο μυαλο σαν εσενα  :o

Το μηνυμα σου θα σβηστει σε 3....2.....1......

Καλόπιστε και καλοπροαίρετε υπερασπιστή των μελών του Noiz, τα μέλη του Noiz γνωρίζουν αν σβήνονται ποστς σαν τα παραπάνω ή όχι.

Εδώ δεν σβήνονται τα δικά σου απαξιωτικά και κακοπροαίρετα προς το site που σε φιλοξενεί και σκοπό έχει να σε βοηθήσει...

 

Αυτό που σβήστηκε ήταν αγγελία.

Και αγγελία που με έκανε να πιστεύω ότι δεν ήταν από ιδιώτη.

Αν έκανα λάθος εκτίμηση έγινε για την προστασία των μελών και όχι γιατί έχω προηγούμενα με κάποιον. Θα μπορούσε να μου εξήγήσει όπως έκανα πολλοί άλλοι. Για σκεφτείτε το λίγο...

 

Τα πμ από το 98 που υπάρχει το Noiz έχουν την θέση τους.

Και φυσικά δεν δημοσιεύονται όπως είναι γνωστό σε όλους.

Σε όλους εκτός από εσάς που στην πρώτη αφορμή πέφτετε να κατασπαράξετε τη διαχείριση.

Αν είχατε τέτοιο πρόβλημα είμαι σίγουρος ότι δεν θα το επισκεπτόσασταν τόσο συχνά.

Αυτό και μόνο κάτι πρέπει να λέει.

 

Το συγκεκριμένο πμ ήταν δικό μου μήνυμα, προς διευκρίνηση και όχι επειδή ήταν προσωπικό απόρρητο. Αφού έσβησα την αγγελία που θα το έγραφα;

 

Και εκείνος απάντησε κοροϊδευτικά, απαξιώνοντας το site που εκείνος επέλεξε για να ποστάρει.

Και στο κάτω - κάτω υπάρχει και επιλογή που, όταν δέχεστε απειλητικά, σπαμ, με κακή γλώσσα μηνύματα, μπορείτε να τα καταγγέλλετε στην διαχείριση για τη συμμόρφωση τους. Αρκετοί το κάνουν.

 

Πάλι για τα αυτονόητα θα μιλήσουμε;

Εγώ δεν θα συνεχίσω πάντως. 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου