Προς το περιεχόμενο

Αγγελιες vs humor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και με τον taxfree έχουμε ένα προσωπικό έντονο αρνητικό παρελθόν (που όμως δεν αφορά κανέναν εδώ), θα ήθελα παρόλα αυτά απλά να δηλώσω στον yameth, ότι όντως δεν είναι έμπορος. Τον γνωρίζω προσωπικά και μπορώ να το επιβεβαιώσω.

 

Αν η διαγραφή της αγγελίας του έγινε εξαιτίας του ότι θεωρήθηκε έμπορος, τότε πιστεύω ότι έγινε άδικα.

 

Αν η αγγελία διαγράφηκε λόγω του ερειστικού του PM, τότε αυτό είναι ...άλλου παππά ευαγέλιο.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγω, για να πω την αμαρτια μου, υπαρχουν ατομα, που διακινουν εξοπλισμο 10-15 χιλιαδων ευρω καθε δυο βδομαδες... Με παραξενεψε yameth το οτι η "παταξη" ξεκινησε απο τον taxfree, ο οποιος παρεπιπτοντως εγραφε πως ξεπουλαει τον εξοπλισμο του για καποιον σοβαρο λογο, και οχι απο αλλα, πιο προκλητικα μελη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω έχω την απορία αν τα μηνύματα που έβαλε ο yameth είναι pm ή όχι. Γιατί αν είναι pm, κόκκινη κάρτα και πέναλντυ k. Μοντερατορα, γιατί πιο παλιά όταν είχε γίνει κάτι αντίστοιχο, είχε πέσει όλο το φόρουμ να φάει αυτόν που τα "δημοσιοποίησε".

 

Από κει και πέρα, συμφωνώ μερικώς με τον χρήστη που παραπονιέται για την διαγραφή, πέρα απο τις ατάκες Βασιλάκη Καϊλα "μα αν είναι δυνατόν, έχω ανάγκη, άλλοι πάνε να ρίξουν και άλλο τις τιμές".

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ναι, αλλο και αυτο..

Personal message ????

Προσωπικο μυνημα ????

 

Αν ειναι ετσι, να τα καψουμε και αυτα, να μιλαμε σε threads και τελειωσε η υποθεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τα πμ ήταν απλή ειδοποίηση και δεν υπάρχει τίποτα προσωπικό.

 

Το προϊόν που πούλαγε ανέφερε ότι ήταν "άθικτο και δεν έχει βγεί από το μαγαζί".Τι εννοεί ο ποιητής δηλαδή και πως πρέπει να το προσλάβω.

 

Το τι είναι ανάγκη είναι καθαρά υποκειμενικό για τον καθένα μας.

Αλλος θεωρεί υπέρτατη ανάγκη να του απαντήσουν άμεσα για τι ποτενσιόμετρα να βάλει αφού του έχουν ήδη απαντήσει κάποιοι σχετικοί και γράφει "έλεος, βοήθεια, σώστε με".

 

Είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις τους εμπόρους και πολύ πιθανόν να έκανα λάθος κάποιες φορές, αλλά ποτέ χωρίς προειδοποίηση και συζήτηση.

Συζητάω με πολλούς ήδη, κι ας μη το γνωρίζετε.

Με τέτοια εριστική απάντηση που πήρα από τον συγκεκριμένο, δεν το συζητώ.

Ας το τοποθετούσε διαφορετικά. Η αγγελία σε έμπορο παρέπεμπε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε yameth, τωρα που αλλαζετε το site, βαλε περα απο τα Προσωπικα Μυνηματα και το Α.Ε., Απλη ειδοποιηση... Δεν μπορω να καταλαβω πως ενα Προσωπικο Μηνυμα ΔΕΝ ειναι....προσωπικο...! Αν ηθελε να το μαθουν ολοι, θα εκανε ποστ, και δεν θα στο στελνε σε ΠΜ...

 

Να σου δωσω μια εκδοχη για το "άθικτο και δεν έχει βγεί από το μαγαζί", μπορει να μην το εχει ξεχρεωσει ακομα και να βρισκεται στο μαγαζι απ οπου το αγορασε. Αν καθομαστε να ιντριγκαρομαστε απο καθε τετοια αγγελια...

 

Και επισης δεν ειδα καποια συζητηση στα ΠΜ σας. Ειδα εσενα να λες "απαγορευονται οι εμποροι. Η αγγελια σου διαγραφεται"..

Διαφωνω με την απαντηση του taxfree, αλλα και η "προειδοποιηση" σου δεν ηταν και η επιτομη της διαλεκτικης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, αλλά το pm δεν ήταν προειδοποίηση... ήταν μια αναγγελία τετελεσμένου γεγονότος. (πέρα του ότι δεν πρέπει να δημοσιεύονται pm). Η αντίδραση του παιδιού, αν και λίγο τραβηγμένη, εμένα μου φαίνεται δικαιολογημένη. Και εγώ αν είχα ανάγκη και ξεπουλούσα τον εξοπλισμό μου και κάποιος με κατηγορούσε ξαφνικά και δημοσίως πως χρησιμοποιώ το μέσο που μου προσφέρει για εμπορικούς σκοπούς, και κυρίως χωρίς να μου ζητήσει πρώτα κάποιες εξηγήσεις, μάλλον με αντίστοιχο τρόπο θα αντιδρούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα σταθω στο γεγονος οτι αρκετοι ηταν αυτοι που προσπαθησαν να εκμεταλλευτοθν την αναγκη ενος μελους-κιθαριστα-χομπιστα,και καρπωθουν αντικειμενα του εξοπλισμου μου σε τιμες χαμηλοτερες.

 

Ώπα ρε μάγκα! Τι είναι αυτά που λες δεν ντρέπεσαι; Έχεις και το θράσος να ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ τον κόσμο ότι ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΘΗΚΕ εσένα και την ανάγκη σου;

 

Θα'θελα να ακούσω τις αντιδράσεις των όποιων μελών αγόρασαν κάτι από την αγγελία σου και τώρα τους κατηγορείς ΑΝΟΙΧΤΑ και ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΑ ότι σε ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΘΗΚΑΝ!

 

Δεν πάμε καλά.....

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα σταθω στο γεγονος οτι αρκετοι ηταν αυτοι που προσπαθησαν να εκμεταλλευτοθν την αναγκη ενος μελους-κιθαριστα-χομπιστα,και καρπωθουν αντικειμενα του εξοπλισμου μου σε τιμες χαμηλοτερες.

 

Ώπα ρε μάγκα! Τι είναι αυτά που λες δεν ντρέπεσαι; Έχεις και το θράσος να ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ τον κόσμο ότι ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΘΗΚΕ εσένα και την ανάγκη σου;

 

Θα'θελα να ακούσω τις αντιδράσεις των όποιων μελών αγόρασαν κάτι από την αγγελία σου και τώρα τους κατηγορείς ΑΝΟΙΧΤΑ και ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΑ ότι σε ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΘΗΚΑΝ!

 

Δεν πάμε καλά.....

 

 

Μα δεν αναφέρει πουθενά αν τελικά πούλησε σ'αυτούς ή όχι!...

 

Calm down Jase!!... ;) :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγορασα, και ολα πηγαν μια χαρα... Περισσοτερο με ενοχλει η αντιδραση του Yameth παρα η αναφορα του Taxfree, που στην τελικη ισως να  χει και δικιο... Και εμενα μου εχει συμβει πολλες φορες αυτο το πραγμα, με πιο προσφατο γεγονος την πωληση της firebird μου, οπου λαμβανα pm του τυπου "Κοψε ενα 300ευρο και στην αγοραζω"...Για την Ιστορια, εδινα historic Limited μοντελο σε τιμη πολυ πιο κατω απο της standard παραγωγης..

Αυτοι προσπαθησαν να με εκμεταλλευτουν αλλα δεν με εκμεταλλευτικαν. Το ιδιο λεει και ο Taxfree και νομιζω πως οι περισσοτεροι που εχουν βαλει κατα καιρους αγγελιες, εχουν λαβει τετοια πμ. Για αυτον τον λογο δεν ηταν "αξιο αναφορας" στο εν λογω ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ μηνυμα.

 

Απο την στιγμη που κανεις μια συμφωνια εν γνωση σου, ειτε για ανταλλαγη, ειτε για αγορα, ειτε για πωληση και εφ'οσον ολα ειναι as described, δεν τειθεται θεμα εκμεταλλευσης. Θεμα αγνοιας ισως...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου