Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα το οποίο βάρυνε τώρα τελευταία.

Προτείνω στο thread αυτό να ποστάρουμε ΑΓΓΕΛΙΕΣ που δείχνουν την ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΚΟΠΗ απο την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ μερικών Ελλήνων κιθαριστών που προσπαθούν να ξεφορτωθούν το οργανό τους σε αστρονομικές τιμές :roll:

 

λίγο γέλιο δεν έβλαψε κανέναν :!:

 

ξεκινάω λοιπόν:

 

ΚΙΘΑΡΑ ηλεκτρική, Fender, Stratocaster, μοντ. '92, sunburst, με σκληρή θήκη, τιμή 1.500 ευρώ !!

 

σιγα ρε φίλε μήπως είναι η κιθάρα του Hendrix? :lol:

 

(Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΜΕRICAN STRAT που είναι ίδια & καλύτερη πωλείται παντού στην Ευρώπη 800-1000 ευρω!!)

 

ΚΙΘΑΡΑ ηλεκτρική Ibanez, σκάφος τύπου τζάζ, χρώμα κόκκινο, 10ετίας '70, με τρέμολο, πωλείται 3.000 ευρώ

 

με 3000 ευρω φίλε αγοραζω GIBSON ES335 του 68 :!:

 

 

 

ΚΙΘΑΡΑ Telecaster custom, μεξικάνικη, τιμή 750 ευρώ

 

Αυτός δεν παίζεται θέλει να πουλήσει την κιθαρα ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ απο ότι την αγόρασε!!

 

και το ΜΕΓΑ ΒΡΑΒΕΙΟ πάει στον...

 

ΚΙΘΑΡΑ Fender Stratocaster 1976, 6000 ευρω

 

πω,πω τι κακο που κάνει η χρήση ναρκωτικών ουσιών.. :lol:

 

περιμένω και τη δική σας ανθολογηση :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα το οποίο βάρυνε τώρα τελευταία.

Προτείνω στο thread αυτό να ποστάρουμε ΑΓΓΕΛΙΕΣ που δείχνουν την ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΚΟΠΗ απο την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ μερικών Ελλήνων κιθαριστών που προσπαθούν να ξεφορτωθούν το οργανό τους σε αστρονομικές τιμές :roll:

 

λίγο γέλιο δεν έβλαψε κανέναν :!:

 

ξεκινάω λοιπόν:

 

ΚΙΘΑΡΑ ηλεκτρική' date=' Fender, Stratocaster, μοντ. '92, sunburst, με σκληρή θήκη, τιμή 1.500 ευρώ [/b']!!

 

σιγα ρε φίλε μήπως είναι η κιθάρα του Hendrix? :lol:

 

(Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΜΕRICAN STRAT που είναι ίδια & καλύτερη πωλείται παντού στην Ευρώπη 800-1000 ευρω!!)

 

ΚΙΘΑΡΑ ηλεκτρική Ibanez, σκάφος τύπου τζάζ, χρώμα κόκκινο, 10ετίας '70, με τρέμολο, πωλείται 3.000 ευρώ

 

με 3000 ευρω φίλε αγοραζω GIBSON ES335 του 68 :!:

 

 

 

ΚΙΘΑΡΑ Telecaster custom, μεξικάνικη, τιμή 750 ευρώ

 

Αυτός δεν παίζεται θέλει να πουλήσει την κιθαρα ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ απο ότι την αγόρασε!!

 

και το ΜΕΓΑ ΒΡΑΒΕΙΟ πάει στον...

 

ΚΙΘΑΡΑ Fender Stratocaster 1976, 6000 ευρω

 

πω,πω τι κακο που κάνει η χρήση ναρκωτικών ουσιών.. :lol:

 

περιμένω και τη δική σας ανθολογηση :wink:

 

Δεν θα έπρεπε αυτά να τα γράψεις στο φόρουμ που έβαλε την αγγελία ώστε να μην την πατήσει κάποιος ?

Εμένα κάποτε μου είχε πουλήσει κάποιος και μάλιστα συμμαθητής σε φροντιστήριο ένα αρμόνιο που δεν παίζαν οι ρυθμοί του !!!!!!!!!!!! τα ντραμς και όταν τον ρώτησα τι είναι αυτό το κουμπί μου λέει "αυτό δεν είναι τίποτα"

Τότε μικρό παιδί εγώ μικρός κιαυτός αλλά εγώ χαζός :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγγελίες ειναι απο την Χ.Ε :wink:

 

Εχει κι άλλο γέλιο η φάση,τους πήρα & τηλέφωνο (ναι το παραδέχομαι κ..........βαράω σήμερα :oops: )

 

τι μου είπαν οι αντίχρηστοι!!!!!!!!

 

Ο stratocaster 92 : "φίλε η κιθάρα είναι παλιά & δεν τις φτιάχνουν πιά έτσι!!"

 

(ναι σίγουρα ΔΕΝ τις φτιάχνουν πια έτσι αλλα ΚΑΛΥΤΕΡΑ μια και έχουν βελτιώσει τους μαγνήτες & το σωμα δεν αποτελείται απο 5 κομματια poplar καλυμένο απο κόντρα πλακέ όπως σε όλες τις american std μέχρι το 1999 :twisted: )

 

Ο "IBANEZ JAZZ": "φίλε" (πάλι "φίλε" ρε τι πολλούς φίλους που έχω :lol: ) "η κιθάρα είναι ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ(!) IBANEZ από τις πρώτες όχι σαν τις τωρινές που'ναι γιαπωνέζικες!!"

 

(ε,να την πάρουμε τότε,να την πάρουμε μια και είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ Αμερικάνικη IBANEZ στον κόσμο!!! :D )

 

Ο "Μεξικάνος" : "η κιθάρα είναι CUSTOM !( αυτός τουλάχιστον δεν με θεωρεί "φίλο" :lol: ) για αυτο & την δίνω τοσο!"

 

(ωραία μάθαμε οτι ανοιξε και μεξικάνικο custom shop! :lol: )

 

Ο "strat 76" δεν απαντά (μάλλον θα πέθανε απο Overdose :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Κιθάρα Martin D35 αμερικάνικη, τιμή 4000 ευρώ"

 

Το πιο ωραίο στη Χ.Ε. είναι πως ακούνε τις αγγελίες οι υπάλληλοι...πχ

PV αντί Peavey, Ibaneze, Κιθάρα μάρκας Skafos Framus...

 

Και κάτι ωραίες αγγελίες στυλ "Πωλείται ενισχυτής με παραμόρφωση.Τηλ τάδε"

 

Όλες σχεδόν οι αγγελίες για κιθάρες έχουν τιμές το πολύ 50ευρώ κάτω απο την τιμή που έχουν οι κιθάρες καινουριες.Απορώ αν τις αγοράζει κανείς.Μάλλον είναι απλώς η αρχική τιμή για το παζάρι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Και μην ξεχνάμε και το fleamarket που είναι στην ίδια κατάσταση (στο μεγαλύτερο ποσοστό) τα πράγματα. Eκεί πουλάνε πλέον κυρίως μαγαζιά μεταμφιεσμένα σε ιδιώτες.

 

 

P.S. Ακόμα περισσότερο γέλιο έχουν οι αγγελίες για πωλήσεις υπολογιστών βέβαια "Pentium I, ιδανικός για εκμάθηση, 300 ευρώ" ιδανικός για πέταμα μάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθάρα Martin D35 αμερικάνικη, τιμή 4000 ευρώ

 

καλά άλλος ψυχοπαθής...(ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟΝ THOMANN ΚΑΝΕΙ 1700 ΕΥΡΩ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕ 2000 ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ :!: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P.S. Ακόμα περισσότερο γέλιο έχουν οι αγγελίες για πωλήσεις υπολογιστών βέβαια "Pentium I' date=' ιδανικός για εκμάθηση, 300 ευρώ" ιδανικός για πέταμα μάλλον...[/quote']

χαχα ναι ειδικα αυτες με τους υπολογιστες δεν παιζοντε...σκληρος δισκος 2GB!!! 30-40!!! ευρω...και οι 120αριδες εχουν καινουργοι 85!!!!!!!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε βρει ο τακις στο ebay telecaster 85,000 δολαρια!!!!!!! 8O και τον ειχαν παρει ολη στο δουλεμα τον τυπο,παγκοσμιος!! :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα θα σας μαλώσω. Γιατί μου πάτε τοσο μακριά? Αρκεί να ρίξεται μια ματιά στις Αγγελίες του Noiz.

ΠΩΛΕΙΤΑΙ KORG TRITON CLASSIC 61 ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΙΜΗ:1.350e. (Πάλι καλά που είναι ολοκαίνουργιο, thomann 936)

 

Pwleitai au8entiko etherwave theremin by MOOG., 20 imerwn. Info edw:

 

htp://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=2880

(Εδώ ο αθεόφοβος έχει κάνει δημοπρασία στο fleamarket και την διαφημίζει με αγγελία στο noiz)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι που θα προσπαθούν να ρίξουν κάποιους άλλους γιαυτό καλό είναι να υπάρχει αυτό το thread για να ενημερώνονται όσοι ενδιαφέρονται.

 

Ευτυχώς στο noiz υπάρχει η δυνατότητα να βάλει κανείς σχόλια, αν και παρατήρησα ότι σε μία αγγελία που έβαλα κάποιο σχόλιο ... εξαφανίστηκε. Μάλλον δεν άρεσε στον "πωλητή" :wink:

 

Επίσης καλό είναι να είναι υποχρεωτική η αρχική τιμη, όπως γίνεται στο ebay. Πιστεύω οτι σε συνδιασμό με τα σχόλια θα βοηθούσε κάπως την κατάσταση.

 

ΥΓ προς Mods:

Νομίζω ότι ανήκει στην κατηγορία "Περι ανέμων και υδάτων"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου