Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα για ψάθα καρέκλας μου κάνει. Πάντως οφείλουμε να αναγνωρίσουμε ότι ασχολήθηκε για να την κολλήσει.

Έχω τέτοια καρέκλα, και έχει σκιστεί η ψάθα (σοβαρά μιλάω).

Γιατί ρε παιδιά, οι Mesa V & IV οι κυριλέ με την επιπλέ καμπίνα δεν έχουν την ίδια γρίλια;

Εγώ πιστεύω ότι αν του αλλάξει και το tolex σε καφέ και δώσει ένα τόνο πιο σκούρο (vintage και καλά) στη γρίλια, από τη μονότονη παπαριά της fender (την οποία εξάλλου το παιδί διαθέτει), θα ναι κλάσεις ανώτερη.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://smart.noiz.gr/details.php?id=178710

 

ORIGINAL.... ::)

 

καποιος ξεχασε να πει οτι η κιθαρα εχει γινει refinish (κατα πασα πιθανοτητα εχει ξυθει και περαστει με λακα μια και natural finish εβγαλε η Fender μετα το 1972 και μονο για τις Strat...μετα το 1974 για τις tele )  ενω....εχει αλλαχθει το Pickguard & τα saddles.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαγική κουβέντα...

 

Η ΚΡΊΣΗ ΤΑ ΈΚΑΝΕ ΟΛΑ VINTAGE ΚΑΙ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΆ..

Η ΚΡΙΣΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΆΖΕΙ VINTAGE ΠΡΟΪΌΝΤΑ..

 

αλλά έχω ενα παράπονό.. Η fender s quier bullet strat μου γιατί δεν έγινε?

Κάνω κάτι λάθος?

 

Οσο για το Passive Sony ηχείο.. Πρέπει να έχω και έγω 5-6 τέτοια

στο υπόγειο..

άρα βλακεία έκανα και έβαλα αγγελία ζήτησης στο noiz για studio monitors..

Πάω υπόγειο τώρα κιόλας.. Να δω αν είναι και κάποιο vintage ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο από όλα είναι η ΑΓΕΝΕΙΑ που χαρακτηρίζει μεγάλο μέρος πωλητών στις αγγελίες,  του στυλ " Όχι Χασομέρηδες κτλ" , πας να αγοράσεις π.χ. μια κιθάρα της τάξεως των 1000+ ευρώ και αν ρωτήσεις πάνω από 2 πράγματα σε βρίζουν !!! και δεν είναι μια μικρή μερίδα μόνο!! Κάτσε ρε φίλε ανεβάζεις μια αγγελία με 2 φωτογραφίες της συμφοράς και αν εγώ θέλω να μάθω από που την αγόρασες, αν έχεις απόδειξη αγοράς , πότε την πήρες, αν έχεις την αυθεντική θήκη και τα χαρτιά της ΕΙΜΑΙ ΧΑΣΟΜΕΡΗΣ ?? έχουμε ξεφύγει εντελώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://smart.noiz.gr/details.php?id=172094

 

Με συγχωρείτε , ίσως κάποιοι διαφωνήσουν μαζί μου  , αλλά αυτή η ιστορία με τα αναλογικά πήγε πολύ .......... Πιστεύω ότι έχει παραγίνει το κακό. Πόσο μπορεί να φτάσει η τιμή μεταχειρισμένου ANDROMEDA πόσο τέλος πάντων. Θα πει κανείς ότι ξερογλύφομαι και ασφαλώς θα έχει δίκιο διότι ποιος δεν θα ήθελε ένα τέτοιο μηχάνημα , αλλά σε αυτήν την τιμή τουλάχιστον για Ελλάδα δεν πιστεύω να υπάρχει αγορά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο από όλα είναι η ΑΓΕΝΕΙΑ που χαρακτηρίζει μεγάλο μέρος πωλητών

 

Η αγένεια είναι χαρακτηριστικό των ανθρώπων και όχι κατ' ανάγκη των πωλητών. Μπορεί και οι αγοραστές να είναι αγενείς. Άνθρωποι του στυλ "αφού εγώ σου δίνω τα λεφτουδάκια μου, εσύ θα πρέπει να κάνεις τούμπες για να τα πάρεις...", κλπ.

 

Έχω κάνει πολλές συναλλαγές στις αγγελίες και σαν πωλητής αλλά κυρίως σαν αγοραστής και η συντριπτική πλειοψηφία των συναλλασσόμενων ήταν ευγενικοί. Παρ' όλα αυτά έχω κι εγώ τις αρνητικές μου εμπειρίες από κάποιους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο από όλα είναι η ΑΓΕΝΕΙΑ που χαρακτηρίζει μεγάλο μέρος πωλητών...

 

Aγενεια και αμαθεια χαρακτηριζει και "αγοραστες", τους βαζω σε εισαγωγικα γιατι αγοραστες δε θα γινουν αφου θεωρουν οτι αν κατι δεν ειναι απο μαγαζι πρεπει να το παρουν στη τιμη ενος καφε. Εχω δεχθει υβριστικα emails απο αγνωστους επειδη δεν τους αρεσε η τιμη που εχω βαλει. Το καλυτερο βεβαια ειναι το κλασικο "Φιλος παιρνω Squier σε αυτα τα λεφτα..." Αντιθετα με τις Rockinger που εξαφανιστηκαν αν και ηταν της μοδας στο Νοιζ μερικα χρονια πριν, οι Squier παραμενουν σταθερη αξια μετρησης ολων των κιθαριστικων προιοντων. Καποιοι αδυνατουν να καταλαβουν πως ενας μαγνητης/πεταλι/σωμα κλπ κοστιζει παραπανω απο μια Squier.

 

Παντως οταν σπαταλας το χρονο σου για να στελνεις υβριστικα emails σε αγνωστους σημαινει οτι εισαι ανεργος και δε θα πρεπε να κοιτας αγγελιες ή οτι εισαι μεγαλος μ.....ας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jackson SL2H 2.000 ευρω....την ειχα παρει 3000 ευρω.

 

 

Τον καλεσα και του λεω δεν γινεται η τιμη ειναι πολυ πανω απο τις καινουριες που εχουν 1600 με παραδοση στο σπιτι.

 

Απαντηση

 

Ειναι αμερικανικη και την εχω παρει απο Ελλαδα....Γελανε και τα γελαδια με τους "εξυπνους".

 

 

Φιλε μου πιθανοτατα εχεις καποιο λαθος . Δεν ημουν εγω ο πωλητης της Jackson sl2h αλλα ουτε και καποιος φιλος μου απλα αναφερω οτι η sl2h , αν ηταν σε μαυρο χρωμα ανεκαθεν κοστιζε γυρω στα 2500-2600 ευρω καινουρια απο τα γερμανικα μαγαζια

 

 

http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Jackson-SL2H-SOLOIST-BLACK-/art-GIT0004433-002

 

και αν ηταν καποιο αλλο χρωμα , transparent ας πουμε εκανε συν 300 ευρω περιπου. Δηλαδη 2800-2900 ευρω... Οποτε μια τιμη εκκινησης στα 2000 ευρω με την λογικη να πεσει στα 1700-1800 ειναι πολυ νορμαλ στο συγκεκριμενο οργανο. Τωρα αν την πηρε απο Ελλαδα σιγουρα θα εδωσε και πανω απο 3000 αλλα αυτο δεν εχει σημασια... !!! Υπαρχουν και Jaackson USA ατσ 1400 ευρω κατακαιρους αλλα εξισου δεν εχει σημασια !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την αγένεια πάντως είναι ίδιον της φυλής των ελληναράδων πονηρίδων που δυστυχώς συχνάζουν και εδώ.

Πρόσφατα, τόλμησα να ρωτήσω έναν που πουλάει ένα Joyo Plexi, αν θα γινόταν να το δοκιμάσουμε ότι λειτουργεί σωστά και μου απάντησε "φίλε αν θες να το δοκιμάσεις να πας στο Νάκα". Του έγραψα μετά από δυο μέρες με χιούμορ ότι "πήγα στο Νάκα και το πετάλι σου δουλεύει μια χαρά". Και άρχισε να με βρίζει.

Τρέχα γύρευε γιατί θέλει, όπως γράφει στην αγγελία του, να γίνει η "παραλαβή" σε σταθμό του μετρό... Και να σκεφτείς ότι είμαστε και γείτονες (αυτό δεν πρόλαβα να του το πω), δεν θα μου κόστιζε τίποτα να πεταχτώ να τσεκάρω με ένα βίσμα ότι το πεταλάκι όντως λειτουργεί όπως πρέπει. Τι να πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγένεια είναι γνώρισμα που συναντάται τόσο σε πωλητές όσο και αγοραστές.

Άλλωστε ο ίδιος αγενής άνθρωπος,άλλοτε πουλάει,άλλοτε αγοράζει,οπότε η αγένεια του θα είναι κοινός παρανομαστής.

 

Εγώ θα ξαναγράψω ότι από την στιγμή που μια αγγελία είναι ειλικρινής αναφορικά με το προς πώληση αντικείμενο,δεν μας πέφτει λόγος για την τιμή.

Οι καιροί είναι δύσκολοι,google is your friend,πόσοι νομίζετε δηλαδή ότι έτσι απλά θα πάρουν στα τυφλά το ΑΚΑΙ που αναφέρθηκε πριν, στα 600 ευρώ..

 

Ένα πράγμα μου την σπάει στην αγγελίες μονάχα.

Η εκ προθέσεως παραπλάνηση και η έλλειψη οποιασδήποτε συνέπειας-τιμωρίας για αυτό.

Μοιάζει στην συνείδηση πολλών,σαν να είναι πταίσμα η απάτη που αφορά μουσικό εξοπλισμό,

δεν βρίσκω άλλη εξήγηση..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου