Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι τιμες που μας δειχνεις αρχιζουν απο 242€ και φτανουν στα 400€. Δεν ξερεις ποσο το αγορασε ο πωλητης οποτε συγκρινοντας με τις παραπανω τιμες τα 230€ που το πουλαει μπορει να ειναι και Οκ. Αν το αγορασε 240 και το πουλαει 230 ειναι για γελια, αν το αγορασε 300+ ομως?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες που μας δειχνεις αρχιζουν απο 242€ και φτανουν στα 400€. Δεν ξερεις ποσο το αγορασε ο πωλητης οποτε συγκρινοντας με τις παραπανω τιμες τα 230€ που το πουλαει μπορει να ειναι και Οκ. Αν το αγορασε 240 και το πουλαει 230 ειναι για γελια, αν το αγορασε 300+ ομως?

 

waterfall k γιατί να ανοίξω εγώ τώρα αυτή τη συζήτηση ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες που μας δειχνεις αρχιζουν απο 242€ και φτανουν στα 400€. Δεν ξερεις ποσο το αγορασε ο πωλητης οποτε συγκρινοντας με τις παραπανω τιμες τα 230€ που το πουλαει μπορει να ειναι και Οκ. Αν το αγορασε 240 και το πουλαει 230 ειναι για γελια, αν το αγορασε 300+ ομως?

 

+1

Ε ναι ρε παιδιά, έλεος. Είπαμε να αναφέρουμε αγγελίες που είναι για γέλια, όχι κάθε αγγελία που μας φαίνεται έστω και λίγο περίεργη να την κράζουμε. Δεν χρειάζεται να το παίζουμε έξυπνοι με κάθε ευκαιρία.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Ε ναι ρε παιδιά, έλεος. Είπαμε να αναφέρουμε αγγελίες που είναι για γέλια, όχι κάθε αγγελία που μας φαίνεται έστω και λίγο περίεργη να την κράζουμε. Δεν χρειάζεται να το παίζουμε έξυπνοι με κάθε ευκαιρία.

 

ξεκινήσαμε πάλι..

λες να το παίζω έξυπνος ρε μαν?

δείχνει τοση εξυπνάδα αυτο που έγραψα?

δηλαδη θα μου πειτε τωρα οτι αν ηταν να αγοράσετε κατι πατε στο skroutz και κοιτάτε το ποιο ακριβό?

 

"δηλαδή αν το παιδί το αγόρασε 400"  τι απαντήσω εγω τώρα γι αυτο..

 

μου φαίνεται  οπου μας συμφέρει "κραζουμε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εδω:

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=220003932

 

Αν ο πωλητης το αγορασε απο κει για παραδειγμα, σου φαινεται ακριβα τα 230€ που το πουλαει? Εμενα μου φαινεται μια χαρα τιμη.

Ειπαμε, δεν ξερεις ποσο το αγορασε οποτε και δεν μπορεις να κρινεις αρνητικα την τιμη που εχει βαλει.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

waterfall k... δεν εισαι νεος στο φορουμ...

 

δε ξερεις οτι κοιτας παντα την κατώτατη και μεση τιμή?

 

370 εχει το s4

 

κύκλους  γυρο απ τον εαυτο μας κάνουμε μου φαίνεται..

 

εσυ αν βρισκόσουν σε αναζήτηση s3 και το έβρισκες καινούριο με 240 ας έπαιρνες το μεταχειρισμενο με 230...

 

και γιατι το συζητάμε τζαμπα... εγω το βρηκα καινούριο με 240, τ με ενδιαφέρει ποιο ειναι το ακριβότερο κατάστημα?

 

στα λόγια να βρισκόμαστε  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάποια χρόνια έπεσα ακριβώς σε μιά τέτοια περίπτωση στο αμερικάνικο ι-μπέη, επωλείτο μιά κιθάρα ενός παππού, η οποία βρέθηκε σε κάποια σοφίτα/αποθήκη μετά τον θάνατο του απο συγγενείς. Αν θυμάμαι καλά επρόκειτο για μιά Gibson L5 ή Super 400 απο τη δεκαετία του '50, μιλάμε για σοβαρά χρήματα, κάποιες λίγες χιλιάδες δολλάρια στην καλύτερη περίπτωση, και την πουλούσαν για κάτι σαν 400-500 δολλάρια. Παρακολούθησα την καταχώρηση για κανα δυό μέρες και είδα στα μηνύματα των wachers τουλάχιστον δύο, που συνιστούσαν στούς πωλητές να αποσύρουν την αγγελία και να παρουσιάσουν το όργανο σε ειδικούς (τονίζοντας πως πρόκειται για κιθάρα μεγάλης αξίας), φτάνοντας μάλιστα μέχρι του σημείου να προτείνουν και που ν'απευθυνθούν για αξιολόγηση (Gruhn).

Όπερ και εγένετο. Χάρηκα γι'αυτή την κατάληξη.

 

 

Αυτό είναι το δίκαιο τι να λέμε τώρα, αν κάποιος εν αγνοία του πουλάει κάτι που δεν γνωρίζει οτι άξια του είναι κάτι χιλιάδες δολάρια, το σωστό είναι να τον βοηθήσουμε και όχι να κοιτάμε πως να τον εξαπατήσουμε. Μπράβο στους watchers που έκαναν το αυτονόητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου