Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσο το ειχες αγορασει και ποτε? chin2.gif

 

προ Χριστού από το Νάκα, κοντά στις 100,000 δραχμές (δεν είναι 100% βέβαιος για την τιμή).

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν καίγομαι και πολύ να το δώσω, μια και ήταν το πρώτο μουσικό όργανο, που είχα αγοράσει.

 

Περισσότερο, αναρωτιόμουν για την ποιότητα των ήχων του και αν είναι, πλέον, χρηστικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προ Χριστού από το Νάκα, κοντά στις 100,000 δραχμές (δεν είναι 100% βέβαιος για την τιμή).

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν καίγομαι και πολύ να το δώσω, μια και ήταν το πρώτο μουσικό όργανο, που είχα αγοράσει.

 

Περισσότερο, αναρωτιόμουν για την ποιότητα των ήχων του και αν είναι, πλέον, χρηστικοί.

 

ειναι programmable ? η εχει μονο preset? η 4-op FM μηχανη του μπορει να βγαλει *καποιους* ωραιους ηχους....   (το TX81z εχει την ιδια  αλλα εχει και αλλες κυματομορφες εκτος της ημιτονοειδης(sine)..... πιο πολυ μοιαζει με ενα FB01)

 

 

 

 

[flash=200,200]

 

 

 

απο οτι ειδα ειναι λιγο(οχι ολες οι παραμετροι)... αυτο ειναι καλο γιατι δεν ειναι και το πιο ευκολο να προγραμματιζεις FM..(καποια που ειχαν λιγοτερες παραμετρους φαινονται πιο ευκολα ετσι..)

 

σιγουρα θα κανει πολυ ωραια ηλ...μπασα...

τα pads με λιγο εξωτερικη βοηθεια θα ακουγονται και αυτα καλα...

δεν σε συμφερει πραγματι να το πουλησεις καλυτερα κρατα το και προσπαθησε να το ανακαλυψεις πιο πολυ...

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

::)

 

@ Ritchie

 

Γιατί δε λες αυτό που θέλεις να πεις? Δεν προσβάλλομαι. Ξέρω πολύ καλά ποιος και τι είμαι. Και υπάρχει και απάντηση. Θα τη δώσω όμως μόνο σε όποιον έχει το θάρρος της γνώμης του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι programmable?

Mπα, καμια σχεση με το TX81Z ή οποιοδηποτε αλλο 4-Op synth. Στο DSR-2000 μπορεις να πειραξεις ελαχιστες παραμετρους για να αλλαξεις τον ηχο. Κατεβασα τωρα το manual και του εριξα ενα ματι. Μπορει να πειραξει μονο την (AΑDR) περιβαλουσα, τα Spectrum, Brilliance, Vibrato Depth & Vibrato Time, Portamento Time και Pitch Bend Range. Πουθενα δεν βλεπεις αλγοριθμους, Operators και αλλα τετοια που συναντας στα FM synths.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ υπήρξαν και φορές που παρά το ότι με είχαν αποζημιώσει (το ebay δίνει μάξιμουμ διάρκεια που θα πρέπει να έχεις λάβει ένα αντικείμενο), αυτό που΄είχα παραγγείλει ήρθε λίγο καιρό μετά κι έτσι ήμουν διπλά κερδισμένος...

 

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tamtam

 

Πηρες αποζημιωση δηλαδη για αντικειμενο και κρατησες και το αντικειμενο;

 

Πως σου φαινεται εσενα αυτο δηλαδη;

 

Ακομη και αν το αντικειμενο αργησε να ερθει (μπορει να συμβουν καθυστερησεις κατα τη μεταφορα του, ειναι φυσιλογικο) και παλι δεν το βρισκω σωστο.

 

Γιατι να βγεις διπλα κερδισμενος; ειναι απαραιτητο; Το να παει μια συναλλαγη καλα και να παρεις αυτο που πληρωσες δεν ειναι αρκετο;

 

Edit: μιας και δεν φαινεται στο γραπτο ισως, δεν προκειται για εκνευρισμενο ποστ. Προσπαθω ομως να καταλαβω αυτη τη συμπεριφορα :). Μιας και φαινεται πως εχεις και γνωση του πως λειτουργει το ebay και φαινεσαι γενικα ενημερωμενος.

Δεν μπορει να μην ξερεις οτι ενα αντικειμενο μπορει να αργησει λιγο παραπανω καποιες φορες.

 

Αρα γιατι να κανεις claim τα χρηματα σου πισω; Ή γιατι να μην επιτρεψεις το αντικειμενο (εγω θα το εκανα) αν ερθει και εχεις πληρωθει.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ υπήρξαν και φορές που παρά το ότι με είχαν αποζημιώσει (το ebay δίνει μάξιμουμ διάρκεια που θα πρέπει να έχεις λάβει ένα αντικείμενο), αυτό που΄είχα παραγγείλει ήρθε λίγο καιρό μετά κι έτσι ήμουν διπλά κερδισμένος...

 

...και επιπλέον έχεις και το θράσος να το γράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tamtam

 

Πηρες αποζημιωση δηλαδη για αντικειμενο και κρατησες και το αντικειμενο;

 

Πως σου φαινεται εσενα αυτο δηλαδη;

 

Ακομη και αν το αντικειμενο αργησε να ερθει (μπορει να συμβουν καθυστερησεις κατα τη μεταφορα του, ειναι φυσιλογικο) και παλι δεν το βρισκω σωστο.

 

Γιατι να βγεις διπλα κερδισμενος; ειναι απαραιτητο; Το να παει μια συναλλαγη καλα και να παρεις αυτο που πληρωσες δεν ειναι αρκετο;

 

Edit: μιας και δεν φαινεται στο γραπτο ισως, δεν προκειται για εκνευρισμενο ποστ. Προσπαθω ομως να καταλαβω αυτη τη συμπεριφορα :). Μιας και φαινεται πως εχεις και γνωση του πως λειτουργει το ebay και φαινεσαι γενικα ενημερωμενος.

Δεν μπορει να μην ξερεις οτι ενα αντικειμενο μπορει να αργησει λιγο παραπανω καποιες φορες.

 

Αρα γιατι να κανεις claim τα χρηματα σου πισω; Ή γιατι να μην επιτρεψεις το αντικειμενο (εγω θα το εκανα) αν ερθει και εχεις πληρωθει.

 

 

Ευχαριστώ για την ερώτηση gregg.

Λοιπόν, αυτό συνέβη δυο φορές, και τις δυο φορές από Κίνα. Την πρώτη είχε να κάνει με ένα pickguard αξίας 6.5 ευρώ που το περίμενα πώς και πώς για να "κλείσω" ένα πρότζεκτ (συνήθως παραγγέλνω σημαντικά νωρίτερα στο ebay ό,τι χρειάζομαι ώστε να τα έχω πάνω κάτω την εποχή που υπολογίζω ότι θα τελειώνω...). Λοιπόν, τα είχα όλα εκτός από το pickguard. Επικοινώνησα με τον πωλητή (είχα αγοράσει και στο παρελθόν πράγματα από αυτόν, κυρίως πλαστικά knobs και τέτοια) ο οποίος μου ρπότεινε να περιμένω να αλλάξει ο χρόνος ... να μπει δηλ. το 2014! Του απάντησα ότι θα το κάνω (στο κάτω κάτω για ευρώ το ποσό ήταν ευτελές) παρά το ότι μετά την πάροδο 14 ημερών αν θυμάμαι καλά, από τη στιγμή που δεν λαμβάνεις ένα προϊόν, , μετά ΔΕΝ μπορείς να διεκδικήσεις τα χρήματά σου. Καλή τη πίστη το έκανα, και του το επισήμανα ότι "σε εμπιστεύομαι σε αυτό".

Μου απάντησε "ευχαριστώ, πες μου όμως αν δεν το λάβεις τελικά, να σου κάνω refund".

Κρατώντας αυτό το mail του (το οποίο αποτελεί και πειστηριο για το ebay σε περίπτωση που δεν μου επέστρεφε τελικά τα χρηματά μου), ύστερα από 15 μέρες του έγραψα ότι "δεν έχω λάβει ακόμη το pickguard κα επειδή δεν μπορώ να περιμένω άλλο, σε παρακαλώ, μη μου στείλεις καινούριο (είχε προσφερθεί να κάνει και αυτό) θα αναγκαστώ να αγοράσω ένα στην εγχώρια αγορά". Οπότε μου έκανε refund.

Ύστερα από ούτε θυμάμαι κι εγώ πόσον καιρό, το pickguard τελικά ήρθε. Tου έγραψα πίσω αν θέλει να του κάνω επιστροφή του ποσού, γιατί δεν με συμφέρει να του επιστρέψω το pickguard. Μου απάντησε ευγενικά ότι "δεν είναι απαραίτητο, του αρκεί που του έκανα θετική αξιολογηση".

Στην επόμενη παραγγελία μου από τον ίδιο, δεν μου χρέωσε καν τα 6.50 ευρώ της προηγούμενης, παρά το ότι του το επισήμανα σε φάση "πώς θα γίνει να σου βάλω παραπάνω χρήματα". Μου είπε ότι δεν είναι ανάγκη.

Αυτά...

Η πλάκα είναι ότι και αυτή τη δεύτερη φορά, κάτι έλειψε από τα παραγγελθέντα - είπαμε, φθηνοί οι Κινέζοι, αλλά δεν είναι και να τους έχεις τρελή εμπιστοσύνη (π.χ. πραγματικά απορώ πώς γίνεται να σου στέλνουν καπάκια για μαγνητες που υποτίθεται ότι είναι σετ και να έχουν τρια διαφορετικά μεγέθη μεταξύ τους χα χααα). Και σε αυτή την περίπτωση μου έκαναν refund - χωρίς καν να το ζητήσω και όχι μόνο αυτό, αλλά ύστερα από λίγο καιρό μου ξαναστειλαν τα knobs, τα καπάκια και το pickguard που είχα παραγγείλει, συν δυο ...όμορφα, με μεταλλικές γωνίες, πράσινα patchcables της Jοyo δώρο. :)

Αυτές ήταν οι δύο περιπτώσεις που "βγήκα κερδισμένος".  ;D

 

Αυτά για το "κακό ebay" που "πουλάει μονο μεταχειρισμένα" και κάτι "θρασείς τύποι" σαν κι εμένα βγαίνουν κερδισμένοι... αντί να ψωνίζουν από τον κάθε αλμπάνη ελληνομαγαζάτορα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου