Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να σου πω, τα benchmarks τον δίνουν δυο φορές πιο αργό, και τα benchmarks ξέρεις με ολοκληρωμένα συστήματα γίνονται, δεν τον βάζουν στον.... τους για να τον μετρήσουν  ;D αν τώρα έχεις αντίρρηση με αυτά δικαίωμά σου, αλλά θα μου επιτρέψεις να προτιμήσω τα χειροπιαστά στοιχεία και όχι τις γενικόλογες μπούρδες, λες και δε βλέπουμε τι τσόντα έχει φάει η AMD,  ;D άμα θέλω βέβαια να κάνω ερευνητικό κέντρο θα σε προτιμήσω  ;D βέβαια αυτοί ακόμα και με...  playstation γ*μ*νε γιατί τρέχουν τα ΔΙΚΑ τους πράγματα, όποιος θέλει πάντως να τρέξει κάνα cubase θα του γ*μ*σει τη μάνα ο 2011 intel, και βάζω άμα θες και κάνα πεντακοσαρικάκι στοίχημα αύριο κιόλας, φέρτον στον Χναράκη  ;D γιατί με τόσες παπάτζες δικός σου πρέπει να είναι, να του τρέξει κάνα daw να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τώρα έχεις αντίρρηση με αυτά δικαίωμά σου, αλλά θα μου επιτρέψεις να προτιμήσω τα χειροπιαστά στοιχεία και όχι τις γενικόλογες μπούρδες, λες και δε βλέπουμε τι τσόντα έχει φάει η AMD,  ;D άμα θέλω βέβαια να κάνω ερευνητικό κέντρο θα σε προτιμήσω  ;D ...

 

... και βάζω άμα θες και κάνα πεντακοσαρικάκι στοίχημα αύριο κιόλας, φέρτον στον Χναράκη  ;D γιατί με τόσες παπάτζες δικός σου πρέπει να είναι, να του τρέξει κάνα daw να δούμε.

 

 

Ο κύκλος των πέμπτων επαναλαβάνεται, με ανεστραμένους ρόλους :) Ο.τι κατάλαβες, κατάλαβες  ;D ;D

 

Τουλάχιστον να σου αναγνωρίσω ότι στα στοιχήματα είσαι large  ;D ;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές πωλήσεις  AuditoryDriving, και σόρυ αν σου έκοψα κάνα πελάτη, δεν το ήθελα. Αλλά εσύ ρε Μάνο, αν κατάλαβα καλά πουλάς Metal Zone; Ήσουν μπλακμεταλάς και μας το έκρυβες;   ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..Οποτε αυτοματως ισχυει ο χρυσος κανονας των μεταχειρισμενων προιοντων οτι χανουν ενα 25-30% της αρχικης τους αξιας...

 

Ο δικός σου χρυσός κανόνας, όχι όλων μας.  ;)

 

Στο είχα γράψει και στο fb σε ένα από τα αμέτρητα, τέτοιου τύπου σχόλιά σου, σε ένα γκρουπ μεταχειρισμένου μουσικού εξοπλισμού:

 

δε νομίζω να είχες τέτοιο "πάθος", αν κάποιο αντικείμενο επωλείτω σε εξαιρετικά χαμηλή τιμή (που δε θα εντασσόταν, δηλαδή, στο "χρυσό" σου κανόνα του 25%-30%), μια και όπως είχες δηλώσει, τότε, γραπτώς, στοκάρεις αντικείμενα, ακόμα και αν δεν τα χρειάζεσαι (εφόσον είναι σε ξεφτίλα τιμή).

 

Η ευαισθησία σου στις "λάθος" τιμές μου φαίνεται ότι εξαντλείται σε ό,τι είναι πιο υπερκοστολογημένο από όσο εσύ θα ήθελες να πουληθεί.

 


 

Για μένα, ο νόημα του παρόντος νήματος (αν μπορεί να υπάρξει κάτι τέτοιο, πλέον) είναι αν κάποιος πωλητής, σκόπιμα, δηλώνει ψευδή στοιχεία για το προϊόν που έχει στις αγγελίες ή αν αποκρύπτει την πραγματική του κατάσταση ως αναφορά βλάβες/δυσλειτουργεία του.

 

Η τιμή είναι δικό το θέμα.

Αν είναι στην κατάλληλη τιμή, θα πουληθεί.

Αν είναι ακριβό, δε θα φύγει ποτέ.

Αν κάποιος αγοραστής (που μπήκε, δηλαδή, στη διαδικασία να κάνει εγγραφή στο smart.noiz, άρα δεν είναι εντελώς άσχετος με τα ιντερνετικά) δεν κάνει την έρευνά του και αγοράσει ακριβά, ας πρόσεχε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές πωλήσεις  AuditoryDriving, και σόρυ αν σου έκοψα κάνα πελάτη, δεν το ήθελα.

 

Να σαι καλά, Σέρλοκ!

 

Μπορείς να ζητήσεις συγνώμη βέβαια για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις καθώς το account όπως προείπα δεν είναι δικό μου.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Οσο εκλυστικοι στην τιμη και να ειναι οι amd και να κανεις τη δουλεια σου, δεν μπορουν να συγκριθουν ιδιαιτερα στις πραγματικες συνθηκες με τους intel και ιδιαιτερα με τους ι7 και ι5.

Εχω δουλεψει αντιστοιχα και με intel αν και δεν τους ειχα σπιτι μου και το εχω ζησει το θεμα.

Σημερα πηγα στο πλαισιο για να παρω τον 8320 να συνεχισω την παραδοση μου και γυρισα πισω γιατι ειπα οτι πρεπει αυτα που ξερω να τα εφαρμοζω κι ολας και για 100-150 ευρω παραπανω περιπου αναλογικα πραγματικα οι intel το αξιζουν και στις εφαρμογες μουσικης, και στις εφαρμογες βιντεο αλλα και στα παιχνιδια.

Ιδιαιτερα στο gaming, οι μεγαλοι AMD που θα επρεπε να τα καταφερνουν αψογα, στα cpu intensive παιχνιδια τα πραγματα πολλές φορες ειναι χειροτερα ακομα και αν τα benchmarks και ο σχεδιασμος του επεξεργαστη ειναι αισιόδοξα ενω ακομα και οι μικροτεροι intel απο αυτους πανε φυσέκι.

Ετσι δεν ειναι mano?

 

Τελος αυτο που επικαλειται οτι ειναι δυο φορες πιο ισχυρο το συγκεκριμενο απο ι7, νομιζω οτι ο ανωτερος σημερα opteron ειναι μιση φορα περιπου πιο κατω απο τον i7 2600, για τους πιο πανω η συγκριση ειναι απλά PARANOIA.

 

Εγω με amd εκανα την δουλεια μου παντα δεν εχω παραπονο, αλλα επαιρνα amd επειδη ειμαι τσιπης.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Οσο εκλυστικοι στην τιμη και να ειναι οι amd και να κανεις τη δουλεια σου, δεν μπορουν να συγκριθουν ιδιαιτερα στις πραγματικες συνθηκες με τους intel και ιδιαιτερα με τους ι7 και ι5.

Εχω δουλεψει αντιστοιχα και με intel αν και δεν τους ειχα σπιτι μου και το εχω ζησει το θεμα.

Σημερα πηγα στο πλαισιο για να παρω τον 8320 να συνεχισω την παραδοση μου και γυρισα πισω γιατι ειπα οτι πρεπει αυτα που ξερω να τα εφαρμοζω κι ολας και για 100-150 ευρω παραπανω περιπου αναλογικα πραγματικα οι intel το αξιζουν και στις εφαρμογες μουσικης, και στις εφαρμογες βιντεο αλλα και στα παιχνιδια.

Ιδιαιτερα στο gaming, οι μεγαλοι AMD που θα επρεπε να τα καταφερνουν αψογα, στα cpu intensive παιχνιδια τα πραγματα πολλές φορες ειναι χειροτερα ακομα και αν τα benchmarks και ο σχεδιασμος του επεξεργαστη ειναι αισιόδοξα ενω ακομα και οι μικροτεροι intel απο αυτους πανε φυσέκι.

Ετσι δεν ειναι mano?

 

Τελος αυτο που επικαλειται οτι ειναι δυο φορες πιο ισχυρο το συγκεκριμενο απο ι7, νομιζω οτι ο ανωτερος σημερα opteron ειναι μιση φορα περιπου πιο κατω απο τον i7 2600, για τους πιο πανω η συγκριση ειναι απλά PARANOIA.

 

 

 

 

Κώστα ο τύπος δεν πουλάει επεξεργαστή, πουλάει workstation. Δεν τον πουλαει για gaming, μουσικη ή κατι αλλο συγκεκριμενα, τον πουλάει ως workstation γενικά.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω και καλα κανει, αλλα αυτο που εγραψε για τους ι7 ξεπερνα και εμενα στην  υπερβολη λολ.

ειναι σιγουρο ουτως η αλλως οτι οποιος το παρει και ξερει τα δεοντα θα κανει εξαιρετικη δουλεια.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου