Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, λέω αντί να σου ζητήσω συγνώμη, να σε κάνω ρόμπα ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

 

 

Ορίστε οι περίφημοι "επιστημονικοί opteron"

 

 

N3magtest915.jpg

 

 

Kαι φυσικά εδώ είναι πρωτού ξεκινήσουν τα καραγκιοζιλίκια της AMD να μετράει διπλούς πυρήνες. Με τέσσερις πυρήνες λοιπόν, και το απλό δυπύρηνο της intel ΔΙΑΣΥΡΕΙ ΕΞΟΛΟΚΛΗΡΟΥ στα 64 buffer με το να είναι 3 φορές πιο γρήγορο, για να μη μιλήσουμε για το τετραπύρηνο intel που είναι σχεδόν 5. Και φυσικά στον αντρισμό των 48 δειγμάτων buffer το "επιστημονικο ΑΜΔ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΝ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

 

http://www.adkproaudio.com/images/N3magtest915.jpg

 

 

Και όλα αυτά σε εποχή που η ΑΜΔ ήταν ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΙΝΤΕΛ!!! Τώρα οι διαφορές θα είναι ΑΚΟΜΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ!!!

 

Άστο φίλε μου. Όταν εγώ δούλευα audio στον... ατάρι (ω ναι  ;D ), εννοείται πριν μπομπίνες, ADAT and all that jazz, εσύ, αν είχες γεννηθεί, θα έκανες αγκου. Κάτσε στη γωνιά σου και χαλάρωσε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω και καλα κανει, αλλα αυτο που εγραψε για τους ι7 ξεπερνα και εμενα στην  υπερβολη λολ.

ειναι σιγουρο ουτως η αλλως οτι οποιος το παρει και ξερει τα δεοντα θα κανει εξαιρετικη δουλεια.

 

 

Εξαρτάται τι θες να τρέξεις ρε Κώστα. Εμένα το ποιντ μου ειναι οτι εκαστος στο ειδος του. Αλοιμονο αν το ρολόι μονο έκρινε τις επιδόσεις ενος υπολογιστή σε ολες τις εφαρμογες. Προτιμω πολυ περισσοτερο ενα χαμηλοτερο ρολοι με παραπανω L1/L2 cache και γρηγορους διαυλους πχ για τις δικες μου (πρωην, πανε τωρα) εφαρμογες με δυνατή μητρική γιατι ειχα απαιτήσεις σε παραλληλη αναλυση δεδομενων και I/O. Μπορει εσενα στο παιχνιδι σου η στο cubase να ειναι 10 φορές καλυτερος ο i7. Στην αγγελία δεν διευκρινιζεται ο επεξεργαστης για να μιλάμε για benchmarks και εφόσον ο τυπος πουλάει workstation εχει πιθανώς δίκιο ότι εν δυνάμει (αναλογα τις εφαρμογες) το συστημα που πουλάει ειναι 2 φορες πιο γρήγορο  από ενα κοινό desktop / laptop με i7 για εφαρμογές που απαιτουν workstation. Θεμιτό αυτό που λες, αλλά  εμένα το ποιντ μου ειναι ότι ολα εξαρτωνται απο την εφαρμογη. Προφανώς ενας κοινός χρήστης δεν το αντιλαμβάνεται αυτό - και πολύ καλά κανει.

 

Ο δικός σου χρυσός κανόνας, όχι όλων μας.  ;)

 

Στο είχα γράψει και στο fb σε ένα από τα αμέτρητα, τέτοιου τύπου σχόλιά σου, σε ένα γκρουπ μεταχειρισμένου μουσικού εξοπλισμού:

 

δε νομίζω να είχες τέτοιο "πάθος", αν κάποιο αντικείμενο πωλείτω σε εξαιρετικά χαμηλή τιμή (που δε θα εντασσόταν, δηλαδή, στο "χρυσό" σου κανόνα του 25%-30%), μια και όπως είχες δηλώσει, τότε, γραπτώς, στοκάρεις αντικείμενα, ακόμα και αν δεν τα χρειάζεσαι (εφόσον είναι σε ξεφτίλα τιμή).

 

Η ευαισθησία σου στις "λάθος" τιμές μου φαίνεται ότι εξαντλείται σε ό,τι είναι πιο υπερκοστολογημένο από όσο εσύ θα ήθελες να πουληθεί.

 


 

Για μένα, ο νόημα του παρόντος νήματος (αν μπορεί να υπάρξει κάτι τέτοιο, πλέον) είναι αν κάποιος πωλητής, σκόπιμα, δηλώνει ψευδή στοιχεία για το προϊόν που έχει στις αγγελίες ή αν αποκρύπτει την πραγματική του κατάσταση ως αναφορά βλάβες/δυσλειτουργεία του.

 

Η τιμή είναι δικό το θέμα.

Αν είναι στην κατάλληλη τιμή, θα πουληθεί.

Αν είναι ακριβό, δε θα φύγει ποτέ.

Αν κάποιος αγοραστής (που μπήκε, δηλαδή, στη διαδικασία να κάνει εγγραφή στο smart.noiz, άρα δεν είναι εντελώς άσχετος με τα ιντερνετικά) δεν κάνει την έρευνά του και αγοράσει ακριβά, ας πρόσεχε.

 

 

 

 

Αυτό ακριβώς.

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, λέω αντί να σου ζητήσω συγνώμη, να σε κάνω ρόμπα ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

 

 

Ορίστε οι περίφημοι "επιστημονικοί opteron"

 

 

N3magtest915.jpg

 

 

Kαι φυσικά εδώ είναι πρωτού ξεκινήσουν τα καραγκιοζιλίκια της AMD να μετράει διπλούς πυρήνες. Με τέσσερις πυρήνες λοιπόν, και το απλό δυπύρηνο της intel ΔΙΑΣΥΡΕΙ ΕΞΟΛΟΚΛΗΡΟΥ στα 64 buffer με το να είναι 3 φορές πιο γρήγορο, για να μη μιλήσουμε για το τετραπύρηνο intel που είναι σχεδόν 5. Και φυσικά στον αντρισμό των 48 δειγμάτων buffer το "επιστημονικο ΑΜΔ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΝ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

 

http://www.adkproaudio.com/images/N3magtest915.jpg

 

 

Και όλα αυτά σε εποχή που η ΑΜΔ ήταν ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΙΝΤΕΛ!!! Τώρα οι διαφορές θα είναι ΑΚΟΜΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ!!!

 

Άστο φίλε μου. Όταν εγώ δούλευα audio στον... ατάρι (ω ναι  ;D ), εννοείται πριν μπομπίνες, ADAT and all that jazz, εσύ, αν είχες γεννηθεί, θα έκανες αγκου. Κάτσε στη γωνιά σου και χαλάρωσε.

 

 

 

 

Φίλως, ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΓΙΑ CUBASE, δε στροφάρεις?

 

Μη με κάνεις πολύ ρόμπα, λυπήσου με - Θα σεβαστώ την ανεπάρκεια σου να καταλάβεις αυτά που γράφω :)

 

 

 

Άστο φίλε μου. Όταν εγώ δούλευα audio στον... ατάρι (ω ναι  ;D ), εννοείται πριν μπομπίνες, ADAT and all that jazz, εσύ, αν είχες γεννηθεί, θα έκανες αγκου. Κάτσε στη γωνιά σου και χαλάρωσε.

 

 

 

 

Με ισοπέδωσες  ;D ;D ;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε κυρ Στέφανε, πείστηκες για το 4χ του audio ή ακόμα;

 

 

 

 

Μπες και σε κάνα cpu benchmark τώρα, να δεις και την πίπα που τρώνε και σε όλα τα υπόλοιπα τα AMD, ούτε... ι5 δεν φτάνει το συγκεκριμένο, και άλλη φορά με τον κηδεμόνα σου. Εκτός αν επιμένεις ακόμα ότι είναι... δυο φορές πιο γρήγορο από οποιοδήποτε ι7, οπότε τι να πω, έτσι είναι αν έτσι νομίζετε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άστο φίλε μου. Όταν εγώ δούλευα audio στον... ατάρι (ω ναι  ;D ), εννοείται πριν μπομπίνες, ADAT and all that jazz, εσύ, αν είχες γεννηθεί, θα έκανες αγκου. Κάτσε στη γωνιά σου και χαλάρωσε.

 

 

 

 

 

Ρε συ Μάνο, άμα μου το χες πει από την αρχή αυτό θα χα πάει πάσο με τη μία!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινόταν να πας πάσο, γιατί δεν ήξερες τι παιζόταν. Τώρα έμαθες. ΑΝ είσαι καλό παιδί θα σου πω και γιατί η ιντελ έχει σταματήσει τα γοργά βήματα εξέλιξης και περιμένει το σαλιγκαράκι να έρθει  ;D

 

 

Ασ το γιατί έχω ήδη πρόβλημα να ακολουθήσω.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίλογος: Όταν για ένα θέμα τόσο προσγειωμένο, δηλαδή τόσο συγκεκριμένο, καθόμαστε και τσακωνόμαστε, γιατί προφανώς έχουμε άλλες παραστάσεις, γιατί ας πούμε ο Auditory έχει τους δικούς του λόγους να υποστηρίζει κάτι άλλο, και είμαι σίγουρος πως υπάρχουν τομείς, και περιπτώσεις και οτιδηποτε που θα έχει και δίκιο γιατί στη ζωή δεν είναι άσπρο μαύρο, μόνο στο γ*μημνο το ιντερνετ ειναι γιατι η μ****κισμενη η γλωσσα μας ειναι πολυ αυστηρη και θελουμε δε θελουμε ακουγομαστε ολοι σα φιλοσοφοι του κολου...

 

 

Λοιπον, οταν σε ενα θεμα τοσο απτο δε βγαζουμε ακρη, περιμενει κανεις να βγαλουμε ακρη σε ενα θεμα τοσο περιπλοκο και φλου οσο η εκτιμηση της τιμης των μεταχειρισμενων; Λοιπον, κλειδωστε το το ρημαδι, και βαλτε και στους κανονες ορο να μην αναφερεται κανεις σε αγγελιες, και βαλτε και μια προειδοποιηση και στις αγγελίες οτι... υπαρχει και Θεος, και Καλο Πασχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίλογος: Όταν για ένα θέμα τόσο προσγειωμένο, δηλαδή τόσο συγκεκριμένο, καθόμαστε και τσακωνόμαστε, γιατί προφανώς έχουμε άλλες παραστάσεις, γιατί ας πούμε ο Auditory έχει τους δικούς του λόγους να υποστηρίζει κάτι άλλο, και είμαι σίγουρος πως υπάρχουν τομείς, και περιπτώσεις και οτιδηποτε που θα έχει και δίκιο γιατί στη ζωή δεν είναι άσπρο μαύρο, μόνο στο γ*μημνο το ιντερνετ ειναι γιατι η μ****κισμενη η γλωσσα μας ειναι πολυ αυστηρη και θελουμε δε θελουμε ακουγομαστε ολοι σα φιλοσοφοι του κολου...

 

 

Λοιπον, οταν σε ενα θεμα τοσο απτο δε βγαζουμε ακρη, περιμενει κανεις να βγαλουμε ακρη σε ενα θεμα τοσο περιπλοκο και φλου οσο η εκτιμηση της τιμης των μεταχειρισμενων; Λοιπον, κλειδωστε το το ρημαδι, και βαλτε και στους κανονες ορο να μην αναφερεται κανεις σε αγγελιες, και βαλτε και μια προειδοποιηση και στις αγγελίες οτι... υπαρχει και θεος, και Καλο Πασχα.

 

Σ αυτό συμφωνούμε απόλυτα  ;D ;D

 

Ντάξει ανεβαίνουν καμια φορά οι τόνοι, σόρρυ από μέρους μου, that s all :)

 

Αλλά δεν είμαι ο πωλητής  ;D ;D ;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου