Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αυτά παθαίνεις όταν δεν αλλάζεις πληκτρολόγιο' date=' ακόμα και αν έχει κολλήσει το πλήκτρο "0". :lol: :lol:[/quote']

 

Αν πράγματι κάναν τόσο εγώ θα τους κρατούσα για μένα

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον 1200 ηθελε να γραψει ("λογικη" πλεον τιμη για τετοιους μαγνητες...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loooooooooooooooooooooooool

 

τι σχόλειο να κάνεις.....

 

λες να θάψω τον JBjr μου και το εγγόνι μου να γίνει πλούσιο? η καλύτερη διαθήκη χαχαχαχαχαχααχαχααα

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον 1200 ηθελε να γραψει ("λογικη" πλεον τιμη για τετοιους μαγνητες...)

λογικη τιμη ειναι οσο υπαρχουν κοροιδα που τα δινουν..

ολα μια ιδεα ειναι τι vintage και ξε-vintage......

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε συμφωνω απολυτα

&

http://www.noiz.gr/article-topic-3.html

&

αλλα πλεον εχει ξεφυγει η αγορα (προσφατα "σκοτωσα" & το τελευταιο μου βιντατζ κομματι σε ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ τιμη & ετσι τωρα το home studio&μου θα γινει τουρμπο...) οποτε οποιος εχει ..πραμα κονομαει ΧΟΝΤΡΑ...&

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Ρε παιδιά συγγνώμη αλλά τόση ώρα που διαβάζω αυτό το θέμα κοντεύω να πάθω εγκεφαλικό και είμαι και σε κρίσιμη ηλικία...

 

Για το όνομα του θεού (Hendrix?) να ξεκαθαρίσουμε ορισμένα πράγματα:

 

Το γεγονός οτι κάποιος αγόρασε για παράδειγμα μια "Mitsocaster" ¤1500 πριν από 1 χρόνο από το "Kithares Lalakis" στο κέντρο που του έπιασε κανονικά τον λώλο, δεν σημαίνει οτι δικαιολογείται να την πουλήσει ¤1400 στο χέρι αν για παράδειγμα στον Thomann ή στον Kitsman ή δεν ξέρω που αλλού κοστίζει καινούρια ¤1200 !!!

 

Θέλεις να κάνεις επένδυση και να βγάλεις κι από πάνω ρε φίλε, τραβήξου στο Christie's και χτύπα την κιθάρα που έπαιζε ο Hendrix όταν έκανε τα πρωινά του κακάκια, πούλα την μετά απο 10 χρόνια και βγάλε τα μαλλιά της κεφαλής σου.

 

Και μετά έχεις τους τύπους και παραπονιόνται λέει γιατί τους κάνει αρνητική κριτική ο κόσμος. Δηλαδή δεν τρέχει τίποτα που υποτιμάς την νοημοσύνη μας, μας την λες και από πάνω; Βγάζεις σε κοινή θέα την αγγελία σου φιλαράκο; Θα υποστείς και την κριτική, αλλιώς πούλα την στη θειά σου!

 

Και κάτι τελευταίο:

Τα extra, δεν πληρώνονται όχι μόνο στις κιθάρες και γενικά στα μουσικά όργανα αλλά και στα σπίτια, τα αυτοκίνητα και οπουδήποτε αλλού. Όσες φορές έχω πουλήσει κιθάρα (εγώ τουλάχιστον...) και τα extra της είναι πολύ ακριβά ή ξεπερνούν την αξία της ενημερώνω τον αγοραστή, τα βγάζω και βάζω πίσω τα original. Απλό είναι!

 

Τώρα για την κατάσταση των οργάνων ο πωλητής έχει την υποχρέωση να κάνει πλήρες service (χορδές, τάστα αν χρειάζεται που ΔΕΝ αποτελούν extra) πριν την πουλήσει. Μην αγοράζετε ποτέ από αμελείς. Η κατάσταση του οργάνου, δείχνει το τι έχει τραβήξει αυτό στην διάρκεια της ζωής του.

 

 

Αυτά τα ολίγα και βγάλτε άφοβα τους "πονηρούς" στην "σέντρα" !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doctor Doctor please!!! :wink:

Αν και συμφωνούμε απόλυτα στα όσα λές θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο θέμα των.... extra.... εκεί θα πρέπει να γίνει ένας διαχωρισμός!

Οι μαγνήτες π.χ είναι η ψυχή της κιθάρας, τα κλειδιά και η γέφυρα επίσης παίζουν σημαντικό ρόλο. Αν δώσω 250€ να βάλω σε μία στρατ μου μιά σειρά π.χ custom 69 pickups κάποια από αυτά έστω τα 150-180€ ΘΑ ΤΑ ΑΠΑΙΤΗΣΩ στην πώληση, και όλος ο κόσμος φαντάζομαι.για το λόγω ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις το ρόλο των μαγνητών σε μιά κιθάρα π.χ με το κασετοφωνοσιντοτσειντζεράκι ή το ζαντολάστιχο του αυτοκινήτου.

Αν ήταν έτσι φέρε μου και μένα ένα Golf μετατροπή από 1400cc σε μηχανή TFSI 150Hp σε τιμή απλού μεταχειρισμένου χιλιοτετρακοσίων cc.

Πάντως καταλαβαίνω απόλυτα τι θές να πεις, και πολύ σωστά τα λες κατά βάση.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doctor Doctor please!!! :wink:

Αν και συμφωνούμε απόλυτα στα όσα λές θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο θέμα των.... extra.... εκεί θα πρέπει να γίνει ένας διαχωρισμός!

Οι μαγνήτες π.χ είναι η ψυχή της κιθάρας' date=' τα κλειδιά και η γέφυρα επίσης παίζουν σημαντικό ρόλο. [b']Αν δώσω 250€ να βάλω σε μία στρατ μου μιά σειρά π.χ custom 69 pickups κάποια από αυτά έστω τα 150-180€ ΘΑ ΤΑ ΑΠΑΙΤΗΣΩ στην πώληση, και όλος ο κόσμος φαντάζομαι[/b].για το λόγω ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις το ρόλο των μαγνητών σε μιά κιθάρα π.χ με το κασετοφωνοσιντοτσειντζεράκι ή το ζαντολάστιχο του αυτοκινήτου.

Αν ήταν έτσι φέρε μου και μένα ένα Golf μετατροπή από 1400cc σε μηχανή TFSI 150Hp σε τιμή απλού μεταχειρισμένου χιλιοτετρακοσίων cc.

Πάντως καταλαβαίνω απόλυτα τι θές να πεις, και πολύ σωστά τα λες κατά βάση.

 

Συμφωνώ με τον σύντροφο Τάκη (παλιομασκαρά, η Strat είναι σεταρισμένη, γυαλισμένη και έτοιμη να φάει ζωντανά τα δικά σου κουπιά! :P :P :lol: :lol:)

 

Έτσι είναι... τα έξτρα, αν τα χρειάζεται τελικά ο αγοραστής, προσδίδουν μια προστιθέμενη αξία. Εκτός αν μιλάμε για vintage όργανο, όπου απλά το καταστρέφουν... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Strat είναι σεταρισμένη' date=' γυαλισμένη και έτοιμη να φάει ζωντανά τα δικά σου κουπιά![/quote']

 

Α, ναι; Δεν πρόσεξα κανένα καινούριο thread με την αναφορά σου...Τεμπελιάζουμε;

 

Κάνε κανένα review να γελάσουμε με το τελάρο σου

 

gathering.gifgathering.gif

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α' date=' ναι; Δεν πρόσεξα κανένα καινούριο thread με την αναφορά σου...Τεμπελιάζουμε;[/quote']

 

Μάλλον εσύ είσαι απρόσεχτος...

 

:roll:

 

Πρόσεχε Earendil γιατί είναι 2η φορά που σε πιάνω σήμερα να χαζεύεις...Εμείς μιλάμε και εσύ κοιτάς έξω από το παράθυρο...!!! :lol:

 

YΓ. Η Blue Dream βέβαια πλέον "φοράει" rosewood ταστιέρα και είναι ακόμη πιο κούκλα ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου