Προς το περιεχόμενο

Drum'n'bass με... tele!


pastelius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..Mια ακόμη προσπάθειά μου σε αυτό το ύφος ,έτσι επειδή μου αρέσουν τα breaks!  :D

Σχεδόν όλο το drum section απο πίσω είναι φτιαγμένο manually, αλλά κλασσικά οι εντάσεις κτλ

πρέπει να ακούγεται άθλια στα στερεο των περισσοτέρων. :-\ :-\ ??? :'(

 

Η ιδέα ξεκίνησε απο μια...λουπαρισμένη telecaster!!

Παντού κολλάει μια tele τελικά?  ;D

 

http://www.box.net/shared/m8e0ycdko4

 

 

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To intro πάντως μου θυμίζει πολύ τα πλήκτρα που ακούγονται στην εισαγωγή του Vera στο Wall... :o ;D

Ωραίο είναι πάντως!!! ;) :)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω ιδιαίτερη σχέση με το είδος η ρυθμική ποικιλία τραβάει την προσοχή κ είναι πολύ hooking. Μου άρεσε πολύ, αν και στο τέλος η επανάληψη της λούπας μου φάνηκε αρκετά κουραστική. Και ηχητικά μια χαρά, άθλιο δε μου ακούγεται σε καμιά περίπτωση (αλλά δεν είμαι και ο καταλληλότερος να το κρίνω). Great Job overall!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω οτι είναι όλα μια χαρά ( και βάλε ) εκτος απο την τελε στο σημείο που ξναμπαίνει...δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου πολυ κόλλησε μετα...

 

γενικά μου αρέσουν πολύ τα ρυθμικά μερη που έγραψες... και σαν σύνολο είναι πολύ ενδιαφέρον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ άρεσε το κομμάτι! και η τελέ έδωσε πολλα!

 

μπράβο!

 

μόνη παρατήρηση, περίμενα κάτι παραπάνω στο μπάσσο...δλδ να έρχεται και να σε ταρακουνάει... ::) αν με πιάνεις..

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To intro πάντως μου θυμίζει πολύ τα πλήκτρα που ακούγονται στην εισαγωγή του Vera στο Wall... :o ;D

Ωραίο είναι πάντως!!! ;) :)

 

Aπό Absynth είναι νομίζω.

 

Πάντως ωραίο κομμάτι.

 

Αυτό που θα άλλαζα μόνο θα ήταν το ηχόχρωμα του drum, δηλ. θα το έκανα πιο σκοτεινό και θα του βαζα reverb και λίγο πιο πίσω στο mix, πιστεύω ότι θα ταν λουκούμι.

 

Ωραίο track όμως. Μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει μπορεί να το επεξεργαστεί ελεύθερα, πάντως παιδιά.. :)

Η κιθάρα όντως κουράζει προς το τέλος αλλά με πώρωνε άσχημα!  ;D  :D  8)

 

Οι επισημάνσεις όλων λήφθηκαν σοβαρά υπόψιν ..  ;) Ευχαριστώ για τον χρόνο σας  :)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου άρεσε πάρα πολύ. μπράβο σε σένα και στην προσπάθειά σου. βέβαια το βλέπω μη κριτικά γιατί μου αρέσει ούτως ή άλλως αυτό το είδος.μπράβο. τα sub ωραία και καλοβαλμένα.

η μόνη παρατήρηση είναι ότι μάλλον λείπει το πολύ δυνατό θέμα (περιοδικό riff με build up ανάλογο) με την tele sou πάντα. μπράβο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και δεν έχω ιδιαίτερη σχέση με το είδος, μπορώ να πώ ότι μου άρεσε περισσότερο από τη μέση και μετά, που "σκοτεινιάζει". Η παρατήρηση που έγινε πιο πάνω για το ηχόχρωμα του drum μου φαίνεται ενδιαφέρουσα (χωρίς να γνωρίζω τεχνικά θέματα)

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρααααίο! Αν κατάλαβα καλά η πλειονότητα των ρυθμικών είναι programing δικό σου? Αν ναι, μπράβο, οι περισσότεροι (κι'εγώ δηλαδή ;D)αρκούνται σε έτοιμες d'n'b λούπες.

Πες μας καμμια λεπτομέρεια. Σε τι προγαρμμάτισες, σε κάποιο drum sampler, στο reason, τί?

 

Συμφωνώ ότι αν βάλεις κάποιο θέμα θα του προσδώσεις μεγαλύτερο ενδιαφέρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου