Προς το περιεχόμενο

Gear List


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...και όλα αυτά...για να παίζεις ακκόρντα? ;D ;D

 

ΝΑΙ οπως και αυτος αλλωστε που εχει τα εικοσαπλα.... ;D

 

the-edge_1434284c.jpg

 

αν και πρεπει να ομολογησω οτι μετα τη μαθητεια μου με τον τζαζο-δασκαλο master sensei Alter,το lead παιξιμο μου εχει αυξηθει υπερβολικα... ;D μαλλον πρεπει να μαζευτω γιατι θα καταληξω σαν τον Μαραθωνα να παιζω elevator lead guitar & sachlophone... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι θα καταληξω σαν τον Μαραθωνα να παιζω elevator lead guitar & sachlophone... ;D

έχεις πολλά καρβέλια να φάς ακόμα ;D ;D μέχρι να φτάσεις στο σαχλόφωνο φίλος 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να μαι και εγώ. Το παρακάτω είναι το μισό σαλόνι του σπιτιού μου (το άλλο μισό είναι όντως σαλόνι). Αυτά που φαίνονται στη φώτο από αριστερά προς δεξιά:

Πανέμορφο και πρακτικό rack 14u κυρίως αποθηκευτικός χώρος. Υπάρχει ένας τελικός Rocktron Velocity 300 και ενα Rocktron Gainiac2 preamp σε περίπτωση που.. Ο υπολογιστής είναι ένα mini mac, τα ηχεία αυτοενισχυόμενα της KRK Rockit5,  εξωτερική κάρτα ήχου Line6UX2 και κουμπώνω/παίζω στο Eleven Rack και direct στην κάρτα. Απλά πράγματα.

Ο Blackstar που φαίνεται έχει κουμπωμένες πάνω του και τις 2 καμπίνες της Engl που φαίνονται, και είναι σε 4CM με το iPb10 που είναι στο πάτωμα μπροστά του.

Οι κιθάρες από αριστερά προς τα δεξιά είναι οι παρακάτω:

 

Ibanez Andy Timmons Signature

Fender Stratocaster YJM signature Japan

Fender Stratocaster Ritchie Kotzen sig

Jackson DK2 με original floyd rose

Gibson Les Paul Standart early 90s

Gretcsh Elecromatic με Seymour Duncans SM-3

Gibson Les Paul Custom Kahler early 80s `

Schecter 7string Jeff Loomis sig

 

Κανονικά στη θέση του Eleven Rack είναι το Axe Fx Ultra, αλλά πλέον κάθεται μόνιμα στο studio. Επίσης υπάρχει και μία Ibanez Rg550 η οποία αναπαύεται στη θήκη της.

IMG_1194.thumb.jpg.21e01233736bde96dfed75a0d842dd78.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ιερη handwired τριας των ενισχυτων συπληρωθηκε χθες με εναν υπεροχο VOX AC4HW1... ;D

 

 

απο αριστερα προς τα δεξια :ΜΑRSHALL 1974X,FENDER TWEED DELUXE COPY w/Tonetuby 40/40 speaker,VOX AC4HW1

 

Και επιστροφή στα πετάλια. ;D

Πες καμια γνώμη  για τον Tweed dlx copy.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να μαι και εγώ. Το παρακάτω είναι το μισό σαλόνι του σπιτιού μου (το άλλο μισό είναι όντως σαλόνι). Αυτά που φαίνονται στη φώτο από αριστερά προς δεξιά:

Πανέμορφο και πρακτικό rack 14u κυρίως αποθηκευτικός χώρος. Υπάρχει ένας τελικός Rocktron Velocity 300 και ενα Rocktron Gainiac2 preamp σε περίπτωση που.. Ο υπολογιστής είναι ένα mini mac, τα ηχεία αυτοενισχυόμενα της KRK Rockit5,  εξωτερική κάρτα ήχου Line6UX2 και κουμπώνω/παίζω στο Eleven Rack και direct στην κάρτα. Απλά πράγματα.

Ο Blackstar που φαίνεται έχει κουμπωμένες πάνω του και τις 2 καμπίνες της Engl που φαίνονται, και είναι σε 4CM με το iPb10 που είναι στο πάτωμα μπροστά του.

Οι κιθάρες από αριστερά προς τα δεξιά είναι οι παρακάτω:

 

Ibanez Andy Timmons Signature

Fender Stratocaster YJM signature Japan

Fender Stratocaster Ritchie Kotzen sig

Jackson DK2 με original floyd rose

Gibson Les Paul Standart early 90s

Gretcsh Elecromatic με Seymour Duncans SM-3

Gibson Les Paul Custom Kahler early 80s `

Schecter 7string Jeff Loomis sig

 

Κανονικά στη θέση του Eleven Rack είναι το Axe Fx Ultra, αλλά πλέον κάθεται μόνιμα στο studio. Επίσης υπάρχει και μία Ibanez Rg550 η οποία αναπαύεται στη θήκη της.

 

Ειστε πολυ ωραιος κυριε μου! ;D

 

Η Timmons ειναι τοσο κιθαρουκλα οσο φαινεται? το μπρατσο της τι λεει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου