Προς το περιεχόμενο

goofyblues


spewfy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από αρκετή ώρα παιξίματος με ένα φίλο γράψαμε μια κι εξω το κομματι που στέλνω.. το σόλο θα μπορούσε να ξαναπαιχτεί (υπάρχουν κάμποσα λαθάκια) αλλά ηταν αργα και βαριομασταν... Εξάλλου αυτοσχεδιάζαμε για ώρες (εναλλάξ ή και μαζί) στο ίδιο μοτίβο και κάποια στιγμή προσωπικά αισθάνθηκα ότι τα ειχα παίξει ολα... Τα καλύτερα πάντως τα παίξαμε χωρίς να γράφει το μηχάνημα, απλά τζαμάροντας.. κλασικά... πάνε αυτά τώρα... anyway, θα ήθελα τη γνώμη σας κυρίως όσο αφορά τον ήχο..

 

Αν καταφέρετε να ακούσετε όλο το 5λεπτο σόλο κιθάρας... μπράβο σας!  8)

 

Αν σας αρέσει κιόλας ακόμα καλύτερα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φυσικά και το ακούσαμε όλο, η καλύτερή μας! :D

 

Υπάρχουν λάθη, αλλά είναι συνολικά προσεγμένο.

Προτιμάω τον ήχο της κιθάρας που παίζει πρώτη και τελευταία...

 

Το μπάσο είναι live;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή προσπαθεια παιδια! μια χαρά ειναι ο ήχος στα μικρα ακουστικάκια μου. 2η φορά το ακουω τώρα και σας γράφω. προτιμησα τον ηχο στο μεσαιο σολο, αυτο με το Overdrive, ακούγεται πιο φρέσκος στα αυτια μου (όμως εξαφανιζεται μετά με ενα fade out!). μετα επιστρεφει στο καθαρο ηχο και δεν ακουγονται πολλά καινούρια πράγματα απο εκει και περα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλός ήχος, αλλά τα παιξίματα θέλουν δουλειά, αν πρόκειται να προσελκύσεις άτομα απο τον Blues σολο χώρο... Απ' ότι φαίνεται και απο το κομμάτι και απο το παίξιμο, πρόκειται για ένα σόλο ξεχαρμάνιασμα, βασισμένο πάνω στον ήχο και στα μέτρα του backing track στο οποίο δουλεύεται..

 

NIce goofy  ;)

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπάσο είναι live;

 

Είναι SampleTank..

 

 

Ευχαριστώ για το σχόλια, όντως το σολο πρόκειται για τζαμάρισμα που ηχογραφήθηκε....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η βασικη ιδεα ειναι πολυ καλη! μου θυμισε Fleetwood mac με Peter Green

τα σολο εχουν feeling κ εχουν κατι να πουνε! ;)

χρειαζετε απλος λιωσιμο οχι μονο στο παιξιμο αλλα κ να ακουσετε αυτο το style!

για τα λαθακια δεν χρειαζετε να πω κατι γιατι κ εσεις το ξερατε ηδη!(ασε που εμενα μου αρεσουν τετοια λαθακια :P)

επισης η σκεψη τον να μπερδεψετε κ αλλους τροπους με την πεντατονικη λεει πολυ αλλα θελετε αρκετη δουλεια σε αυτο!

συνεχίστε ετσι είστε σε πολυ καλο δρομο!

Υ.Γ. μηπως θα μπορουσες να μου στελεις το Backing track να πατισω κ εγω κανα σολο? [email protected]

thanks ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. μηπως θα μπορουσες να μου στελεις το Backing track να πατισω κ εγω κανα σολο?

thanks ;D

 

Πάτα όσα θες! Τιμή μου...  8)

 

Είναι σε ΦΑ# Μινόρε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα το backing track σου spewfy με ενεπνευσε να πιασω ξανα την κιθαρα μου μετα απο...2 μηνες στην κυριολεξια!για διαφορους λογους δεν ειχα ορεξη να παιζω καθολου...

 

τελοσπαντων εκανα μια ηχογραφηση 10 λεπτων για να ξεσκουριασω και να ακουσω ηχογραφημενο το νεο αγαπημενο μου πεταλι...το xotic bb preamp distortion μαζι με την suhr και τον germino...

 

ειχα μια διακοπη ρευματος κ αν και προλαβα να κανω export το κομματι,μετα ειδα οτι το ειχα κανει export και ..κλιπαρε..τεσπα..

 

http://www.box.net/shared/5qyzhd2goo

 

edit:το κομματι δεν το τελειωσα γιατι ξεκιναγε το champions league.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου