Προς το περιεχόμενο

Για άλλη μια φορά απορία...Τι κιθάρα??


vagelis92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντί για greco και tokai να πάτε προς edwards. Γίνεται πανικός εις τας τζαπαν με αυτές και πολλοί κάνουν λόγο για επανάληψη της ιστορίας με τις τοκαι love rock. Απλά δεν βγαίνουν πέραν των 4 νησιών, εκτός μέσω Ebay, όπου πολύ απλά δεν λέει, καθώς εκεί πωλούνται συνήθως ακριβότερα και απ' όσο κάνουν καινούριες μέσω ishibashi.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι προφανές φίλε μου ότι έχεις κολλήσει με fender, έτσι?  ;)  Παραθέτω το site της tradition, όπου η κιθάρα που σου προτείνω είναι fender-οειδής, και κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερη από fender σ'αυτή την οικονομική κατηγορία.

 

http://www.traditionguitars.com/guitars/sp1/sp1.html

 

Όσον αφορά τις τιμές που αναφέρονται στο site να υπολογίζεις αρκετά λιγότερο εδώ, απ'όσο έχω ρωτήσει τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fender θελεις?? fender παρε ..

http://www.thomann.de/gr/fender_classic_player_baja_tele_vb.htm

 

 

ειναι απο τα λιγα θεμματα που οι περισσοτροι στο noiz συμφωνουμε..οτι απλα αξιζει σε αναλογια με την τιμη της..τωρα για μεταλ θα χριαστεις μεταλ πεταλι και κανα pre amp-booster αν θες να το πας σε iced earth-dreamtheater στυλ..για maiden στυλ δεν χρειαζεται.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παρεπιμπτόντως, με διαφορά ο καλύτερος συνδιασμός fender και gibson σε αυτά τα λεφτά. απίστευτη

 

βέβαια κατά τη γνώμη μου, το φλαμούρι είναι ξύλο που συνδιάζει τα πάντα, αλλά δεν έχει τον καθεαυτό χαρακτήρα ενός μαονιού σε μια gibson ή δεσποτακίου σε μια fender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Smurf απορώπως κατάλαβες ότι έχω κολλήσει με fender!!!  ;D ;D

όμως μου γυάλισε το εργαλείο στο link σου!! πού μπορώ να τις βρώ (Θεσσαλονίκη) για να δω αν πραγματικά είναι φθηνότερες εδώ....? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Smurf απορώπως κατάλαβες ότι έχω κολλήσει με fender!!!  ;D ;D

όμως μου γυάλισε το εργαλείο στο link σου!! πού μπορώ να τις βρώ (Θεσσαλονίκη) για να δω αν πραγματικά είναι φθηνότερες εδώ....? ???

 

Ήμουν σίγουρος πως θα σου γυάλιζε! Λέει όντως η κιθάρα, την έχω παίξει κι εγώ και είναι πολύ καλή. Τώρα ποιός τις φέρνει ακριβώς δεν ξέρω, αλλά μπορώ να ρωτήσω αν θες, αν και δεν μπορώ να υποσχεθώ να σου πώ σίγουρα...  :-[  Κι εγώ Θεσ/νίκη είμαι πάντως, εδώ την έπαιξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί για greco και tokai να πάτε προς edwards. Γίνεται πανικός εις τας τζαπαν με αυτές και πολλοί κάνουν λόγο για επανάληψη της ιστορίας με τις τοκαι love rock. Απλά δεν βγαίνουν πέραν των 4 νησιών, εκτός μέσω Ebay, όπου πολύ απλά δεν λέει, καθώς εκεί πωλούνται συνήθως ακριβότερα και απ' όσο κάνουν καινούριες μέσω ishibashi.

 

Πράγματι φαίνονται αξιοπρεπέστατες, και σε αρκετές περιπτώσεις, ακόμα και από eBay, συμφέρουν σε σχέση με τον γιαπωνέζικο ανταγωνισμό. Και έρχονται και με επώνυμους μαγνήτες. ;)

 

Είναι τόσο φτήνια στο ishibashi κυρ-Μπούκα;

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Smurf κάθομαι σ' αναμένα κάρβουνα..!!  ;)

ax1ss ομολογώ ότι μ αρέσει η baja και την γλυκοκοίταζα για λίγο καιρό...Αλλά δεν ξέρω.. Οι τέλε μια μ αρέσουν και μία όχι..τρίτη θα γίνει έφοδος στον μαυρομουστάκη και είτε θέλει είτε όχι εγώ θα γραντζουνίσω όποια κιθάρα μου αρέσει!!!    ;D ;D Και τότε επανέρχομαι με μία πιο σφαιρική εικόνα του τι μου ταιριάζει και τι όχι!!! 8)

Κανένα άλλο μαγαζί για να δοκιμάσω κιθάρες στην θεσσαλονίκη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε καλύτερα στον Ζάχο στην Ι. Μιχαήλ ή στον Τσέλιο στη Ναυαρίνου δίπλα στην πλατεία. Και καλύτερες τιμές έχουν και σ'αφήνουν να παίξεις στα όργανα που σ΄ενδιαφέρουν!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε στον Τσέλιο για cort και ίσως πετύχεις και καμαι epiphone, ίσως και καμαι framus (να πάθεις ζημια)

Και στο Ζαχο για fender και άλλες...

 

Και στα δυο μαγαζια αν δεν έχουν πολύ κόσμο θα δοκιμάσεις με την ησυχία σου.

 

Με πρόλαβε ο Στρουμφο άρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου