Προς το περιεχόμενο

Για άλλη μια φορά απορία...Τι κιθάρα??


vagelis92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ πάντως, δεν κατάλαβα ποια ήταν η απορία.  :)

 

Το θέμα συνεχίζει από ένα άλλο θέμα, όπου ο φίλος ζητούσε τη γνώμη μας για το ποιά κιθάρα να αγοράσει, το άλλο θέμα είναι λίγο πιο κάτω νομίζω, τον ίδιο τίτλο έχει.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά όπος είπα σήμερα πήγα για δοκιμές..Και να σας πω..Εκεί που συνάντησα την καλύτερη εξυπηρέτηση ήταν στον Στόλλα

 

Χαιρομαι επιτελους που εφυγε το "κοπροσκυλο" απο εκεινο το ποστο και ανελαβε καποιος που εξυπηρετει τον πελατη..μετα τα  καλα λογια του vagelis92 , kabamaru-x- μπορει να περασω καμια βολτα να γνωριστουμε κιολας.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι που θα μου ξεφευγε.. :)

 

1 telecaste: πραγματικά φοβερή κιθάρα! Έχει έναν ήχο που δεν περίμενα ότι θα ακούσω..Τεράστια διαφορά με οποιαδήποτε κιθάρα είχα ακούσει μέχρι τώρα! όταν μάθω να παίζω κάτι της προκοπής πολύ αργότερα εννοείτε ότι θα την τσιμπίσω!

 

καταρχας συγχαρητηρια για το γουστο σου!κατα δευτερον αφου σου αρεσε περισσοτερο απο ολες γιατι δεν παιρνεις αυτη? :o

 

οπως οι ΝΕΟΙ οδηγοι πρεπει να οδηγουν τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ αυτοκινητα ετσι και οι νεοι κιθαριστες πρεπει να παιζουν με τις καλυτερες (για αυτους) κιθαρες..δεν χρειαζεται να...περιμενεις να μαθεις να παιζεις... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς άκυρο kabamaru αυτο με τη suzuki που πήγε για bunjee πάνω στους marshall έγινε στο Μαυρομουστακη...mea culpa

 

οτι και να πάρεις φίλε μου ,καλόπαικτη!

Και αφου σου άρεσε η tele, δες μια baja tele που με το switching system της θα σε καλύψει και για πιο βαρια παιξίματα( οχι ότι μια κλασσική τέλε θα σε ''αφήσει'' αλλά λέμε τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF κοιτα.. Θα σου πω για τις 2 που μου άρεσαν πιο πολύ...(strato + tele)

Ο ήχος και των 2 μου αρέσει παααααρα πολύ , και οι 2 είναι πολύ όμορφες, και οι 2 μου έκατσαν καλά στο χέρι..Οπότε όπως καταλαβαίνεις με τρέλαναν κοι οι 2...Μετά μου έμενε να επιλέξω.. strato ή tele?? Αν και μέχρι τον Μάρτιο έχω ακόμα λίγο καιρό μάλλον στρέφομαι προς strato δεν ξέρω γιατί ακρβώς..Μάλλον είναι το σχήμα!...  ??? ;D Πάντως είναι ένα εχάριστο πρόβλημα το να προπαθείς να διαλέξεις τι κιθάρα θα πάρεις δεν συμφωνείς? Και με το άλλο που είπα για την tele εννοούσα οτι στο μέλλον σίγουρα θα την τσιμπισω (και βασικά είτε ξέρω να παίζω κάτι της προκοπής είτε όχι.. 8) 8) ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο λεπον αφου κατεληξες να προβληματιζεσαι μεταξυ strat kai tele τοτε ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να δοκιμασεις και την

http://www.thomann.de/gr/fender_classic_player_baja_tele_vb.htm

 

εχει τρομερες επιλογες στο πως να χρησιμοποιεις τους μαγνητες..και οι μαγνητες σε σειρα θα σου προσφερουν αρκετα heavy παιξιμο! (up the irons!!  ;D)

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου