Προς το περιεχόμενο

Καλές εμπειρίες στα μουσικά μαγαζιά !


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή πρέπει να ακούγονται και τα καλά, ας γράψει ο καθένας τις θετικές εμπειρίες που είχε σε καποιο μαγαζί και με καποιο πωλητή. Νομίζω οτι το οφείλουμε σε καποιους ανθρώπους που προσπαθούν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ΜIDI Club... (κάπου στον κεραμεικό) Από'κει πήρα το M-Audio Radium... και απλά ήταν εξυπηρετικότατοι (μια γυναίκα και ένας άντρας... δεν ξέρω ονόματα). Η τιμή ήταν πολύ καλή. Επίσης, έχω επικοινωνήσει τηλεφωνικώς μαζί τους για κάτι άλλο και ήταν το ίδιο εξυπηρετικοί. Μόνο καλά λόγια έχω.

 

2. Ζοζέφ (Χαρ. Τρικούπη). Είχα πάει να δω τη Variax της Line 6, καθώς και ένα bass pod μαζί με ένα φίλο. Και τις δύο φορές (αν και διαφορετικοί πωλητές κάθε φορά) οι τύποι έκατσαν και ανέλυσαν κάθε spec και των δύο προϊόντων. Ήξεραν τα πάντα και ήταν φιλικότατοι. Όσο για τιμές, ήταν ικανοποιητικές απ'ότι θυμάμαι... μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Roland - Φειδίου 2, Μανώλης Χναράκης. Εγγύηση (στην κυριολεξία :))

  • Rockpile - Χαρ. Τρικούπη, απέναντι από Happening, Πήτερ Πλατής-Φαρδύς: Fender γενικότερα αν και το έχει γυρίσει στο service.

  • Νάκας...τέλη '80 αρχές '90: πολύ καλοί υπάλληλοι. Θα θυμηθώ τον Δημήτρη Αρναούτογλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Groove Factory,Διδότου 18.

Ειδικεύεται σε hardware , software computer.

O Κώστας Δούρβαρης είναι γνώστης του αντικειμένου του και πολύ εξυπηρετικός σε όποιο πρόβλημα μου προέκυψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μιχάλης στο τμήμα κιθάρας, στον Διαμαντόπουλο. Παρα πολυ συνεργάσιμος στα όσα χρόνια τον γνωρίζω.

 

Ο Πήτερ στο Rockpile, πολύ καλός στο service της κιθάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ο Δούρβαρης είναι πολύ καλός. Εξυπηρετικός, γνώστης (αν και παραδοσιακός) με πολλά χρόνια στο κουρμπέτι (ήταν παλιά στη roland), φιλότιμος, ειλικρινής κτλ...κτλ...

Επίσης, ο Μιχάλης απο τον διαμαντόπουλο είναι πολύ καλό παιδί και πολύ καλός μουσικός (no habla).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PLICTRO - στην Τοσίτσα. Ο κος Λευτέρης Τσίτσοβιτς, αν και είναι μάλλον ο "γκουρού" της Technics, ήταν υπομονετικότατος στις ερωτήσεις και επισκέψεις μου, με κατεύθυνε σωστά στην τελική αγορά μου και στα παρελκόμενά της, με ομολογουμένως την καλύτερη δυνατή τιμή για την ΄περασμένη σαιζόν.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ena palikari pou doulevei ston Trimi (antiprosopia Ibanez). De 8imame to onoma tou alla 8imame poli kala oti ka8e fora pou paw mono pou de dokimazw tis fisarmonikes ke tis flogeres xexexexexe! Ke panta exei oli ti kali dia8esi ke tin ipomoni na se eksipiretisei. De xriazese ti gnosi tou giati apla mporeis na dokimaseis TA PANTA mesa sto magazi

λα μια ιδέα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια από τα μαγαζιά που αναφέρθηκαν τα ξέρω πρώτο χέρι, κάποια δεύτερο. Προσωπικά δεν έχω μείνει ικανοποιημένος από κανένα μαγαζί, και λέγοντας μαγαζί δεν κρίνω από το ένα ή δύο "καλά παιδιά" που μπορεί να υπάρχουν εκεί, oύτε από το αν με γλείφουν μέχρι να πληρώσω. Αυτός είναι και ο λόγος που πλέον κοιτάζω μόνο μαγαζιά του εξωτερικού όπως thomann.de και musicstore.de

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό που λες με το γλύψιμο...

είναι φοβερό το τι κάνουν μερικοί τύποι και τι μπορουν να σου πουν για να αγοράσεις κατι απο αυτούς.

ψιλοασχετο με το θεμα αλλα θα το πω...

Πριν απο 3 - 4 χρονια ηρθα μαζι με ενα φίλο στην Αθηνα για μερικές μερες (τότε ήμουν μονιμα στην Ικαρία), ετσι για βολτα, αλλα και για να αγορασουμε κανενα ωραιο μηχανημα για τις κιθαρες μας. Δεν υπηρχε μαγαζι στην Ικαρια για εξοπλησμο.

Έτσι πηγαμε σε εναν απο τους μεγαλους αντιπροσωπους που εχουν προαναφερθει και αρχισαμε να μιλαμε με εναν πωλητη.

Το αποτέλεσμα; Γυρισαμε στην Ικαρια, απολυτα ικανοποιημενοι, μεχρι που καταλάβαμε πως αγορασαμε ενα καρο μαλακιες και με τα ιδια λεφτα θα περναμε πολυ καλυτερα πραγματα. Θα πειτε βεβαια, δικια μας η μαλακια, και δικιο θα εχετε, αλλα σκεφτειται ποσο ψαρωμενοι ημασταν εχοντας μπει πρωτη φορα σε τετοια μαγαζια.

Τωρα για τον τυπο... καταφερε και μας επεισε ακομα και ότι έχει ερθει στην Ικαρια πολλες φορες διακοπες και οτι ηταν και στο μερος που μεναμε και και και και..... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΨΕΜΑ.

Καλη φαση λοιπον... βρισκεις 2 κοροιδα που εχουν ερθει με ολα τους τα λεφτα να παρουν κατι επειδη εχουν λιγο μερακι με τη μουσικη και τους γαμας...

τεσπα

το μαθημα γινεται μαθημα :D :D :D

www.pramnos.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου