Προς το περιεχόμενο

εσύ!


aback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

clap clap clap

πολύ καλό  :D :D

 

Η φωνή είναι σωστή αλλά πολύ μπροστά όταν είναι μόνη της.

+1 ίσως να έπρεπε να είναι λίγο πιο πίσω.

 

'Οσον αφορά τα φωνητικά (τα background) θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να μας έλεγες πως γράφτηκαν και αν είναι μόνο φυσικά χωρίς βοήθεια outboard harmonizer.

Yep...πολύ σωστή παρατήρηση. +1

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

yameth είσαι απίστευτος.και τούτο διότι το τραγούδι το έχουν ακούσει μύριοι και μόνο εσύ (τουλάχιστον πρώτος) το βρήκες.ποιό όμως;;; στο λόγο της τιμής μου (μπορώ να σου στείλω και τα 20 κανάλια φωνών, ναι 20) και να διαπιστώσεις πώς μόνο μία αυτή η ψηλή η δική μου στην 3η είναι υποστηρικτικά με harmonizer.;όλες οι άλλες δικές μου και backing vocals είναι αληθινότατες.υποκλίνομαι. yameth=παρ' τον στο γάμο σου να σου πει και του χρόνου. χαχαχαχχαχαα

mscmkr: συμφωνώ μαζί σου για flatάρισμα στις φωνές.αυτό πριν εννάμιση χρόνο έγινε. σήμερα που το βλέπω και γω αυτό που λες, σίγουρα θα άλλαζε το πράγμα.πάντως μου άρεσαν οι παρατηρήσεις σου. το θέμα με τα φωνήεντά μου, είναι θέμα του στυλ μου.οκ το καταλαβαίνω εάν σε ξενίζει. cool.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κορυφαία backing vox φίλε μου. Πέπλο!

Το κομμάτι δυστυχώς δεν το έχω ακούσει αλλού. Είμαι σε μοναστική φάση

και δεν ακούω ραδιόφωνο 2 χρόνια τώρα. Είναι όμως προφανές ότι πρόκειται για δισκογραφημένη δουλειά. Συγχαρητήρια και πάλι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"φίλε" yameth, όχι δεν είναι δισκογραφημένο. καλώς ή κακώς δεν έχει βρει ακόμη το δρόμο των εταιρειών. (δεν έχει τετράχορδο μπουζουκάκι στην ενορχήστρα..., ούτε στοιχεία like michel hatjigiann...)

σ' ευχαριστώ και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"φίλε" yameth, όχι δεν είναι δισκογραφημένο. καλώς ή κακώς δεν έχει βρει ακόμη το δρόμο των εταιρειών. (δεν έχει τετράχορδο μπουζουκάκι στην ενορχήστρα..., ούτε στοιχεία like michel hatjigiann...)

σ' ευχαριστώ και πάλι...

 

Πες τα, πες τα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"φίλε" Smurflord (ωραίο avatar, χαχα κάπως έτσι είμαι ο νιόκος) οι εταιρείες έχουν πάντα δίκιο.και ξέρεις γιατί;

γιατί μικρά μαγαζάκια είναι πλέον και πουλάνε -όχι αυτό που θέλουν όπως λέγαμε κάποτε και κακομαθαίνουν τον κόσμο- αλλά αυτό που θέλει σήμερα ο κόσμος.και αυτό που θέλει ο κόσμος καλώς ή κακώς εμένα με στέλνει σπίτι μου.είτε το αντίπαλο δέος είναι ο χατζηγιάννης είτε το έντεχνο του κ*λου στυλ χαρούλης(sorry εάν δε συμφωνήσεις με το 2ο). καλώς καμωμένο λοιπόν.ένα τραγούδι από τη στιγμή που εκτίθεται ανήκει στα αυτιά αυτού που το ακούει.είτε ξέρει, είτε δεν ξέρει οφείλεις σεβασμό στο feedback του ακροατή.σ' αρέσει δε σ' αρέσει.

 

πάλι παραφέρθηκα.μάλλον όλα αυτά είναι συζήτηση για περί ανέμων και όχι στο clips...sorry modulators.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"φίλε" Smurflord (ωραίο avatar, χαχα κάπως έτσι είμαι ο νιόκος) οι εταιρείες έχουν πάντα δίκιο.και ξέρεις γιατί;

γιατί μικρά μαγαζάκια είναι πλέον και πουλάνε -όχι αυτό που θέλουν όπως λέγαμε κάποτε και κακομαθαίνουν τον κόσμο- αλλά αυτό που θέλει σήμερα ο κόσμος.και αυτό που θέλει ο κόσμος καλώς ή κακώς εμένα με στέλνει σπίτι μου.είτε το αντίπαλο δέος είναι ο χατζηγιάννης είτε το έντεχνο του κ*λου στυλ χαρούλης(sorry εάν δε συμφωνήσεις με το 2ο). καλώς καμωμένο λοιπόν.ένα τραγούδι από τη στιγμή που εκτίθεται ανήκει στα αυτιά αυτού που το ακούει.είτε ξέρει, είτε δεν ξέρει οφείλεις σεβασμό στο feedback του ακροατή.σ' αρέσει δε σ' αρέσει.

 

πάλι παραφέρθηκα.μάλλον όλα αυτά είναι συζήτηση για περί ανέμων και όχι στο clips...sorry ειθύνοντες.

 

Thanks για το avatar. Βασικά στο προηγούμενο post απλά συμφώνησα μαζί σου, δεν το είπα ειρωνικά. Τέλος πάντων, περί χαρούλη δεν ξέρω (who is χαρούλης?), αλλά σε γενικά πλαίσια συμφωνώ μαζί σου, απλά δεν ενστερνίζομαι το ότι οι εταιρίες έχουν δίκιο. Απλά όντως πουλάνε αυτό που γουστάρει η πλειοψηφία πλέον. Αλλά δεν μ'ενδιαφέρει κιόλας. Καθένας κάνει τις επιλογές του. Αλλά περαιτέρω δεν σχολιάζω για να μην συνεχίσει τσάμπα το θέμα στο thread ενός τραγουδιού.

 

Παρεμπιπτόντως, ωραίο το τραγούδι, congrats!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Smurflord :το κατάλαβα φίλε μου, απλά έκανα αυτή την ανάλυση (όντως κακώς εδώ μέσα) για να μη φαίνεται ότι ευλογούμε τα γένια μας και μας φταίνε πάντα οι άλλοι.καμμιά φορά φταίμε και "εμείς" που διαμορφώνουμε τις τάσεις. χέρια ψηλα κι όλα τα φτάνω..............χαχαχχα να είσαι καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το στυλ μου με τπτ, αλλά όντως δεν υπάρχει θέμα σχολιασμού της παραγωγής. Έτοιμο, ετοιμότατο κομμάτι. Αν και θα συμφωνούσα στο να μην είναι ΤΟΣΟ μπροστά η φωνή, αλλά μόνο αυτό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου