Προς το περιεχόμενο

εσύ!


aback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σίγουρος ότι το ξέρεις, πως το κομμάτι και η παραγωγή του είναι υπεράνω κριτικής σε ότι αφορά τα αντικειμενικά κριτήρια.

Μια επαγγελματικά στημένη δουλειά από έμπειρους και γνώστες.

 

Σίγουρα κυκλοφοράει ήδη ή είναι έτοιμο να... έτσι;

Συγχαρητήρια, πολύ ωραίο!

 

O yameth με κάλυψε απόλυτα! Είναι κρίμα να μην κυκλοφορούν, όπως λες, τέτοια κομμάτια, για να βγουν στη θέση τους άλλα....

 

Και να φανταστείς ότι δεν μου αρέσει αυτόε

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"φίλε" Smurflord (ωραίο avatar, χαχα κάπως έτσι είμαι ο νιόκος) οι εταιρείες έχουν πάντα δίκιο.και ξέρεις γιατί;

γιατί μικρά μαγαζάκια είναι πλέον και πουλάνε -όχι αυτό που θέλουν όπως λέγαμε κάποτε και κακομαθαίνουν τον κόσμο- αλλά αυτό που θέλει σήμερα ο κόσμος.και αυτό που θέλει ο κόσμος καλώς ή κακώς εμένα με στέλνει σπίτι μου.είτε το αντίπαλο δέος είναι ο χατζηγιάννης είτε το έντεχνο του κ*λου στυλ χαρούλης(sorry εάν δε συμφωνήσεις με το 2ο). καλώς καμωμένο λοιπόν.ένα τραγούδι από τη στιγμή που εκτίθεται ανήκει στα αυτιά αυτού που το ακούει.είτε ξέρει, είτε δεν ξέρει οφείλεις σεβασμό στο feedback του ακροατή.σ' αρέσει δε σ' αρέσει.

 

 

  Φίλε, aback, το κομμάτι μου ακούστηκε άψογο... Η δουλειά σου όπως την ακουν τα απαίδευτα αυτιά μου είναι αρτια... Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες ότι σου αξίζει δισκογραφία..

  Έχω μια ένσταση γι' αυτο που λες για τον Χαρουλη.. Αν εννοείς τον Γιάννη Χαρούλη, θα έλεγα ότι τον αδικείς διότι είναι ερμηνευτής και όχι συνθέτης.. Ένα κομμάτι μουσικής δικιάς του έχει κυκλοφορήσει.. Σαν ερμήνευτης, δε, είναι φανταστικός και δεν νομίζω να διαφωνείς.. Τώρα το στυλ αυτό που ανήκει είναι παραδοσίακό με στοιχεία έντεχνου (θου κυριε φυλακη το στοματι μου).. Έχει μεγαλώσει σε μία μουσική κουλτούρα που δε θα του ταίριαζει να τραγουδάει ''εσύ για μένα'' και πιο urban καταστάσεις.. Δυστυχώς ή ευτυχως στην Κρήτη με παραμύθια είναι γεμάτα τα τραγούδια μας ακόμα και σήμερα... Ίσως καποιοι απ τους δημιουργούς που του έγραψαν τραγούδια έχοντας αυτο στο νου τους έγιναν λίγο γραφικοί μιας και δεν την κατέχουν την τέχνη... Θα σου θυμίσω τέλος ότι οταν στοχεύεις στο εμπόριο παντα σε κλισέ θα πέφτεις..

Άλλωστε στιχουργικά (εκεί μόνο έχω την πεποίθηση ότι έχω σοβαρή άποψη) σε πολλά κλισέ πέφτει και το δικό σου κομμάτι όπως και όλων..

  Και για τους μη γνωρίζοντες ο Χαρούλης δεν κυνήγησε ποτέ την δισκογραφία, αντίθετα κάποιοι είδαν σ αυτόν κτ ξεχωριστό και του ανοιξαν τις πόρτες σ αυτη τη δουλειά...

  Κατα τ' άλλα πολλά μπράβο, ομόλογω ότι σ ενα σημειο το κομμάτι με ταξίδεψε μιας και είμαστε και καψούρια γ@μ*το...

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ για τον κόπο που κάνετε και γράφετε μία κριτική (που με βοηθάει πολύ).

(για το χαρούλη εννοώ το περίβλημα που κατασκευάζουν γύρω από αυτόν είτε ο κόσμος είτε οι εταιρείες που τον καθιστούν αυθεντία και έτσι οτιδήποτε άλλο είναι απομίμηση).κάποια στιγμή θα ανεβάσω τραγούδια μου που ήδη έχουν κυκλοφορήσει και θα καταλάβεις τι θέλω να πω.

εκτιμώ τη βοήθειά σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παρεξηγούμαι να διευκρινήσω ότι κρίνω το κομμάτι ("απλώς καλό") στο πλαίσιο του (δηλαδή της δισκογραφικής ποιότητας) και όχι στο πλαίσιο του noiz (δηλαδή των ερασιτεχνικών προσπαθειών).

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια κι από εμένα, και για την ηχογράφηση αλλά και για το easy going feel του κομματιού. Aνάμεσα σε όλα τα άλλα του Noiz, βάζει τον πήχυ πολύ ψηλά (υπερβολικά!!). Με μια μικρή προσπάθεια κι ένα καλό προμοτάρισμα, η επίσημη κυκλοφορία πιστεύω ότι είναι στο τσεπάκι σου. Και αν πέσεις και σε δραστήρια δισκογραφική, νάσου και το airplay.

 

Μια ερώτηση για τα ντραμς που λες "Τόλιος + programming". Eγώ ξέρω δυο Τόλιους, τον Πάνο από Απροσάρμοστους + Σπαθιά και τον Γιώργο (πρώην Τρύπες). Είναι κάποιος από αυτούς;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"φίλε" Smurflord (ωραίο avatar, χαχα κάπως έτσι είμαι ο νιόκος) οι εταιρείες έχουν πάντα δίκιο.και ξέρεις γιατί;

γιατί μικρά μαγαζάκια είναι πλέον και πουλάνε -όχι αυτό που θέλουν όπως λέγαμε κάποτε και κακομαθαίνουν τον κόσμο- αλλά αυτό που θέλει σήμερα ο κόσμος.και αυτό που θέλει ο κόσμος καλώς ή κακώς εμένα με στέλνει σπίτι μου.είτε το αντίπαλο δέος είναι ο χατζηγιάννης είτε το έντεχνο του κ*λου στυλ χαρούλης(sorry εάν δε συμφωνήσεις με το 2ο). καλώς καμωμένο λοιπόν.ένα τραγούδι από τη στιγμή που εκτίθεται ανήκει στα αυτιά αυτού που το ακούει.είτε ξέρει, είτε δεν ξέρει οφείλεις σεβασμό στο feedback του ακροατή.σ' αρέσει δε σ' αρέσει.

 

πάλι παραφέρθηκα.μάλλον όλα αυτά είναι συζήτηση για περί ανέμων και όχι στο clips...sorry modulators.

 

μπά οι εταιρείες δεν έχουν ιδέα τι ακούει ο έλληνας. Ούτε και το ραδιόφωνο. Εξάλλου κάκα τα ψέμματα η ελληνική μουσική βιομηχανία έχει ελάχιστα έσοδα, για αυτό και οι καλλιτέχνες αναγκάζονται να δουλεύουν σε μαγαζία. Εμένα καθημερινά μου κανει εντύπωσει οτι αυτο που καλά δεν "πουλάει" το ακούνε πάρα πολλοί και αυτο που "πουλάει" πολυ λιγότεροι. Απλώς είναι σύστημα που προσπαθεί να επιβάλει μονοπώλιο, ένα σύστημα που είναι θέμα χρόνου να καταρεύσει. Για αυτό το λόγο οι Έλληνες καλλιτέχνες προσπαθούν να χώσουν λιγη ηλεκτρονική στα λαϊκά τους , και ξαφνικά ακούς σε ένα ελληνικό μπουζουξίδικο άλμπουμ new age, down tempo, chillout, ethnic (africa, india etc) . Προσπαθουν να μπαλώσουν ένα φράγμα που ήδη χάνει πολύ νερό. Προσπαθούν να αγκαλιάσουν ενα κοινό που απλώς δεν αγκαλιάζεται. Ο Έλληνας πηγαίνει στα μπουζούκια αλλά ακούει ξένη μουσική σπίτι του. Τελεία και Παύλα. Και ας κάνουν όσα ΑΡΙΩΝ και ας μοιράσουν όσους πλατινένιους και χρυσούς δίσκους για τις γελοίες πωλήσεις τους . Στρουμφουκάμηλοι είναι, δικαίωμα τους να θάβουν το κεφάλι τους στην άμμο. Η πραγματικότητα όμως στο τέλος όλους τους προλαβαίνει.   

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bloody : είναι ντροπή μου που δε θυμάμαι το μικρό όνομα του τόλιου, αλλά δεν έιναι κανένας απ΄ τους δύο. είναι ο γιος του μπουζουξή (πολύ καλού και παλιού) ο οποίος πιτσιρικάς drummer είναι πάρα πολύ καλός, αλλά τον τρώει το "λαϊκό υψηλής ποιότητος" και η αρβανιτάκη...

 

kilon : οι απόψεις σου έχουν αρκετή δόση αλήθειας.ελπίζω να επικρατήσεις εσύ (σαν άποψη) και όχι εγώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή παραγωγή...

Η καλύτερη που έχω ακούσει στο NOIZ μέχρι στιγμής με διαφορά!!!

 

ΥΓ: Η φωνή σου και τα γυρίσματά της, με παραπέμπει στον Ζερβουδάκη τον οποίο λατρεύω...;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις ήδη την άποψη μου για το τραγούδι..

Το μόνο που εύχομαι είναι να βρουν-κι'αυτό και τα άλλα- "στέγη" μέσα στο 2008 ;)

 

Πάρε τα βουνά και σκίσε τις πέτρες. Ζάλισε τον Παντοκράτορα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου