Προς το περιεχόμενο

Μια προταση στο Noiz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσωπικά, θα μου άρεσε να έβλεπα κάθε χρόνο και μια συλλογή (compilation) noiz να βγαίνει στην οποία να συμμετέχουν τα μέλη. θα μπορούσε αρχικά να διατίθεται ηλεκτρονικά. Αλλιώς,το κόστος κοπής θα μπορούσε να καλυφθεί πιστεύω από τις παραγγελίες των μελών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ ψηφίζω ότι....

 

Δεν θα γίνει. Πολύ ρομαντικό, αλλά πολύ μεγαλύτερος μπελάς. Ειδικά αν ανακατευτούν και οι modulators. Τι σας φταίνε τα παιδια? Να γίνει ο διαγωνισμός σκέτος με ό,τι έχει κάνει ο καθένας σπίτι του, είναι οκ. Αλλα να μπλέξει η όλη κατάσταση με ηχογραφήσεις σε στούντιο κλπ κλπ νομίζω δεν πρόκειται να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην ειμαστε αρνητικοι πολλοι σιγουρα εχουν ενθουσιαστει με την ιδεα.Οσο για τους modulators δεν ειπαμε οτι δεσμευουμε κανεναν.Μπορουμε με καλη θεληση και εναν συναιτερισμο οτι διαθετει ο καθενας χρημα η προσωπικη δουλεια ηχοληψια-μαστερινγκ και καποιον ειδηκο στην προωθηση-διανομη.Δεν θα γινουμε πλουσιοι σιγουρα απο αυτο αλλα ουτε εχουμε να χασουμε και πολλα πραγματα.

Γεια σας που ειστε Αθηνα ειναι πιο ευκολο να το οργανωσετε και σιγουρα υπαρχουν καποιοι εμπειροι σε διαφορους τομεις.   

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι,αλλά το στούντιο και τις κόπιες ποιος θα τα πληρώσει?? ;D

Σκεφτομουν κυριως για αυτους που εχουν κατι ετοιμο απο το home studio τους και να χρειαζονται απλως ενα mastering.Οσο για τις κοπιες τα δικα μου cds π.χ. μου στοιχιζουν 1.5-2 ευρω το ενα, με δικο μου ειδικο εκτυπωτη.Καπου εκει ειναι οι τιμες και εξω.Θα μπορουσε ο καθενας να συνεισφερει ενα ποσο 50-100 ευρω ωστε να καλυφθουν τα εξοδα.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι,αλλά το στούντιο και τις κόπιες ποιος θα τα πληρώσει?? ;D

Σκεφτομουν κυριως για αυτους που εχουν κατι ετοιμο απο το home studio τους και να χρειαζονται απλως ενα mastering.Οσο για τις κοπιες τα δικα μου cds π.χ. μου στοιχιζουν 1.5-2 ευρω το ενα, με δικο μου ειδικο εκτυπωτη.Καπου εκει ειναι οι τιμες και εξω.Θα μπορουσε ο καθενας να συνεισφερει ενα ποσο 50-100 ευρω ωστε να καλυφθουν τα εξοδα.

 

 

Eγώ θα σκεφτόμουν κάτι σε φάση donation από εμάς τους ίδιους. Από 10 ευρώ να βάλουν 100 μέλη για αυτή την προσπάθεια κάποια μικρά και λειτουργικά έξοδα μπορούν να βγουν.

 

Πολύ καλή ιδέα πάντως.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xρειαζονται  συντονιστης-ες για αυτη την προσπαθεια.Ισως καποιος που να γνωριζει απο λογιστικα ?

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλό ερώτημα: Και γιατί να ασχοληθεί ο Yameth ή οποιοσδήποτε υπεύθυνος από το Noiz; Για να βγει κανά παλουκάρι πάλι και να λέει πώς και πόσο τα παίρνει;;;;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου