Προς το περιεχόμενο

Harley Benton GA5 .


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολυ ωραιο btw το filtron τις tl..εχετε ιδεα πως θα πετυχω κατι τετοιο με την boss gt-8? ισως με συνδυασμο του reso wah + κατι αλλο?

 

Kατι παρομοιο ειχα φτιαξει στην GT6 με το BPF.

Tωρα δε θυμαμαι πως λεει τις παραμετρους η boss,αλλα πρεπει στο expression pedal να κανεις assign 2 απο αυτες.

Aν εχει Band Pass Filter η 8,οπως ειχε η 6,πες μου πως ονομαζει την καθε παραμετρο κ μπορει να μου ερθει επιφοιτηση.Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι τις 2 παραμετρους που ηλεγχα με το expression, τις ειχα ρυθμισει να λειτουργουν αντιστροφα μεταξυ τους,δλδ πατωντας το πεταλι,η μια να αυξανεται κ η αλλη να μειωνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει bpf η gt-8.. φανταζομαι εννοεις καποιο φιλτρο π να αφηνει συγκεκριμενες συχνοτιτες τ ηχου να περνουν.. για αυτο σκεφτηκα το  reso wah.. ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριχνοντας μια ματια στα εφφε τησ gt-6 δεν βρηκα καποιο bpf .. για παρε εδω μια φωτο να δεις αν σου θυμιζουν τιποτα τα εφφε που εχει..

http://cachepe.samedaymusic.com/media/quality,85/brand,sameday/GT-6-caac322c965dc167c0f40725d3718388.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε βρε.ειδα τη φωτο κ μου ηρθαν μνημες.Λοιπον το BPF ειναι επιλογη του AW (autowah).Δες μηπως υπαρχει εκει και στην 8  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blue σ' ωραιος ;)

λοιπον, υπαρχει το auto wah, θα το ψαξω με τις παραμετρους , αλαλ στις στελνω κιολας μηπως σου ερθει καμια επιφοιτηση ακομα.

frequency, peak, rate, depth kai levels

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blue σ' ωραιος ;)

λοιπον, υπαρχει το auto wah, θα το ψαξω με τις παραμετρους , αλαλ στις στελνω κιολας μηπως σου ερθει καμια επιφοιτηση ακομα.

frequency, peak, rate, depth kai levels

 

Λοιπον θα τα πω μισα ;D,γτ δεν θυμαμαι καλα.Τo level σιγουρα δε μας αφορα.Ενα αλλο σιγουρο ειναι οτι 2 απο αυτες τις παραμετρους αλληλεπιδορυν μεταξυ τους.Δλδ συνδυασμος διαφορετικων θεσεων δινουν τελειως διαφορετικα αποτελεσματα,οποτε μην αρχισεις να το ψαχνεις σε ακραιες ρυθμισεις.Τελος,εχω την εντυπωση οτι το depth θελει χαμηλη τιμη.Μολις βρεις ποιες παραμετροι σε ενδιαφερουν καντες assign στο expression.

Αυτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου