Προς το περιεχόμενο

Τι κακό έχει το Juno-g?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ Μαριάνα μου , επειδή είμαι κάτοχος MotifES 6 και Juno-G σου προτείνω για τα γούστα σου το Juno-G.

Τέλειο δεν είναι κανένα , όλα θα έχουν κάποιο σημείο στο οποίο υστερούν ,αλλά γενικά το Juno-G εμένα με έχει κερδίσει (ειδικά αν του φορέσεις και μια καλή SRX καρτούλα , αλλά έτσι θα ξοδευτείς βέβαια και περισσότερο).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μαριάνα, Με μια πολύ γρήγορη ματιά που έριξα στο Ebay γερμανίας βρίσκεις άνετα Motif ES με 1000Ε. Τα περισσότερα μάλιστα φέρουν και διάφορες επεκτάσεις.

 

Πιστεύω ότι αξίζει να ρίξεις μία ματιά...

 

Τελωνείο δεν πληρώνεις γιατί μιλάμε για χώρες ευρωπαϊκής ένωσης, υπολόγισε βέβαια τα μεταφορικά 100Ε το μέγιστο όποτε τα χρήματα που συνολικά θα δαπανήσεις είναι μέσα στα όρια σου...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαριάνα σου προτείνω το juno-g για διάφορους λόγους. Κατ' αρχάς έχει όλα όσα ζητάς στην αρχή του thread. Φυσικά όλα αυτά τα έχει και το motif αλλά το juno είναι αρκετά πιο εύχρηστο (ειδικά στον τομέα sequencer που ανέφερες). Δεν ξέρω αν έχει ολόκληρη την ηχητική μηχανή του fantom ή απλά ένα κομμάτι της και είναι πραγματικά ανούσιο να ασχολούμαστε με διαφημιστικά tricks. Tο θέμα είναι ότι ο ήχος του είναι μια χαρά από πλευράς ποιότητας και τα presets του είναι αρκετά σε αριθμό και χρήσιμα (ειδικά αν προσθέσεις και καμια SRX). Αν ,αφού το ακούσεις, ο ήχος του σου αρέσει τότε σου το προτείνω ανεπιφύλακτα καθώς με λίγη όρεξη θα το εκμεταλλευτείς στο έπακρο και δεν θα αφήσεις στην άκρη δυνατότητες τις οποίες έχεις πληρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ! Νομίζω ότι σιγά-σιγά ξεδιαλύνεται επιτέλους το τοπίο! Με καλύψατε απόλυτα κι ευτυχώς macron που το έχεις και ξέρεις από πρώτο χέρι.

 

Ο κ.Ντούκας έδω στα Γιάννενα με βοήθησε πολύ καθώς μου είπε ότι μπορεί να κανονίσει στην Πάτρα που υπάρχει αντιπροσωπεία της Roland να πάω και να μου κάνουν παρουσίαση στο ή στα μοντέλα που με ενδιαφέρουν. Δεν ήξερα ότι υπάρχει στην Πάτρα Roland, αυτό το ταξίδι θα μου έβγαινε και πιο οικονομικό.

 

Πόσο έχεις αγοράσει το δικό σου juno macron?

www.travelforum.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Γεια σου φίλη Μαριάννα. Καταρχήν να πω ότι είναι λανθασμένη η συγκριση Motif-Juno γιατί μιλάμε για 2 διαφορετικές κατηγορίες synth. To Motif είναι μια κατηγορία πιο επάνω γι'αυτό είναι και αρκετά ακριβότερο. 

 

  Εγώ θα σου πρότεινα να μην δεις το Motif μιας και σου αρέσουν περισσότερο η ήχοι Roland και να δεις τα Fantom. Πιστεύω πως μέσα στα λεφτά σου(1000-1400) μπορείς να βρεις κάποιο μεταχειρισμένο το οποίο σίγουρα θα έχει τους ήχους που θες πρώτον γιατί είναι Roland ¨και δεύτερον γιατί οι δυνατότητες του Fantom είναι μεγαλύτερες ενός Juno-G.

 

  Ειδικά αν περιμένεις και λίγο καιρό μέχρι να μπει για τα καλά στην αγορά το καινούριο Fantom G, οι τιμές των Fantom X θα πέσουν κατακόρυφα οπότε με λίγο υπομονή ίσως και να βρεις και καινούριο στα χρηματά σου. Αν πάλι ένα μεγάλο workstation σου πέφτει βαρύ θα σου πρότεινα κι εγώ να πάρεις το Juno-G που είναι μια χαρά μηχάνημα.

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και ενα θεμα που δεν πεφτει ξυλο.....

Χαιρομαι πολυ που τα ρεμαλια του Noiz ειναι τοσο εξυπηρετικα ως προς το ασθενες(και καλα) φιλο.

Το νου σας ΡΕΜΑΛΙΑ !!!!! ;D

 

Πρέπει επίσης κατά την άποψη μου να ρίξεις μια ματιά και στα μικρά μοντέλα της Kurzweil. Ίσως υπάρχει κάτι αξιόλογο που να ικανοποιεί τις απαιτήσεις σου. Αν κάποιος φίλος του Forum γνωρίζει κάτι γι'αυτό ας ενημερώσει γιατί λόγω άγνοιας δεν έχω άποψη.

 

Kurzweil γιοκ επειδη δεν υπαρχει sequencer σε κανενα φτηνο μοντελο.Εαν δεν το χρειαζοταν το συζητουσαμε.

Γνωμη μου,οπως ειπε και ο Sakistherg,ειναι να πας ντουγρου για fantom x6.

 

Τι καλα παιδια που εχομε στο νοιζ........ ;D

 

Διορθωση.

 

Το ρεμαλια ειναι για ολους αυτους που απαντησαν στο θεμα εκτος του κυριου Χναρακη.

Οποιος αλλος θηχτηκε απο αυτους που απαντησαν να μου στειλει pm να τον αφαιρεσω και αυτον απο τα Ρεμαλια του Νοιζ.....

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανώλη προς τι το post χωρίς κείμενο?

Να υποθέσω οτι απαντάς δια της σιωπής σου ή έφυγε το post εκ παραδρομής?

 

Για τον φίλο Undergrοund...

Νομίζω οτι τα ρεμάλια του Noiz είναι ένα τιμημένο υποσύνολο...νομίζω οτι ανήκεις κι εσυ εκει ετσι δεν είναι? ;)

 

Φιλικά Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος θιχτηκε απο το post μου το οποιο ηταν καθαρα χιουμοριστικο(κατα το ημισυ)....

 

Εαν η Μαριαννα η οποιοσδηποτε αλλος απο αυτους που απαντησε πριν απο εμενα θιχτηκε,να μου το πει για να σβησω την απαντηση μου.

Ευχαριστω.

 

Ενοειται οτι ανηκω και εγω.Αυτο ελειπε.... ;D

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου