Προς το περιεχόμενο

λίγο john mclaughlin ακόμη ?


NicolasAth72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...τον έχω δεί στο εξωτερικό 2 φορές live. to 82  τυχαία σε μια συναυλία του Santana που ήταν κάτω και ο Carlos τον φώναξε να τζαμάρουν επάνω στη σκηνή (είχε πει δε ο JMcL ότι είχε να πιάσει 6 χρόνια ηλεκτικό όργανο στα χέρια του)...και την άλλη φορά το 84 νομίζω, να παίζει σε μία εκκλησία στο Παρίσι μόνο φυσικά όργανα, με Γάλλους μουσικούς και την Katia Labesque στο πιάνο (ήταν ζευγάρι τότε εάν δεν κάνω λάθος). Τη θυμάμαι αυτή τη συναυλία και ανατριχιάζω ακόμα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο Mclauphlin με τη σύνθεση που εμφανίστηκε (1992 ?) στο κολλέγιο Αθηνών:

Dominique Di Piazza-μπάσσο, Trilok Gurtu-κρουστά

http://www.youtube.com/watch?v=QstxltuJ-xY

 

...και με αυτή που εμφανίστκε μερικά χρόνια μετά (1995 ?) στο λυκαβηττό

Joey De Fransesco - hammond, Dennis Chambers - τύμπανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και με αυτή που εμφανίστκε μερικά χρόνια μετά (1995 ?) στο λυκαβηττό

Joey De Fransesco - hammond, Dennis Chambers - τύμπανα

 

Θυμάμαι ρε παίδες στο συγκεκριμένο live οτι είχε κλείσει τα μάτια και έπαιζε κάτι απίστευτα solos...και δεν μιλάμε απλά γιά μια κλίμακα έτσι?...και είπα...να πως ΔΕΝ θα μπορέσω να παίξω ποτέ μου...LOL...

 

Και έπιασε και ο De Fransesco μια τρομπέτα και έπαιξε μια μπαλάντα...ανατριχίλα...τον οποίο τον είχα δει στο Los Angeles στο Catalina bar με τον Pat Martino (άλλος ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ) και μάλλον δεν πρέπει να είναι και πολύ στα λογικά του...εννοώ οτι οι εκφράσεις του όταν έπαιζε ήταν..απόκοσμες....και λέω...αυτά έχει η πολύ μελέτη....και μετα είπα οτι αυτά τα επίπεδε είναι πραγματικά άπιαστα...ενιγουέη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τους αγαπημενους μου, κυριως με τους Μαχαβισνου...η μονη και μοναδική φορα που πατησα στο Μεγαρο ήταν για την παρτη του, καπου στα μεσα του '90...δυστυχως δεν θυμαμαι τους υπολοιπους μουσικους με τους οποιους επαιξε εκεινη την βραδια αλλα θυμαμαι πολύ καλα το τι συναισθηματα μου προκαλεσε...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

(Χασμουρητό)

 

 

Δημοκρατία έχουμε έτσι? :)

 

ΑΙΣΧΟΣ. :-X

 

Τι... αφού τον βαριέμαι αφόρητα. Να μην το πω?  :)

 

(Σκεφτείτε: Το να λες ότι δεν σου αρέσει η μουσική κάποιου που θεωρείται σημαντικός, είναι ταπεινότητα όχι αλλαζονεία.)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Χασμουρητό)

 

 

Δημοκρατία έχουμε έτσι? :)

 

ΑΙΣΧΟΣ. :-X

 

Τι... αφού τον βαριέμαι αφόρητα. Να μην το πω?  :)

 

(Σκεφτείτε: Το να λες ότι δεν σου αρέσει η μουσική κάποιου που θεωρείται σημαντικός, είναι ταπεινότητα όχι αλλαζονεία.)

 

Ενδιαφέρουσα προσέγγιση. Θα κρατήσω καθαρό το συγκεκριμένο thread, αλλά μην κάνει κανείς ότι ξεκινάει thread για SRV, Clapton, Blackmore κλπ... ;D ;D ;D

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου