Προς το περιεχόμενο

λίγο john mclaughlin ακόμη ?


NicolasAth72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ανυσυχείς freedom .... αυτός που εισέπραξε προσβολές είμαι εγώ, και εγώ δεν θυμώνω εύκολα.  :)

 

ΤΙ?

 

Δηλαδή δεν θα μαζευτουμε αποψε σπιτι μου να διαλογιστουμε γυμνοι στο σαλόνι?  ???

 

(Earendil, άκυρο, αγορίνα βαλε τις λαμπες στην θεση τους, ειχαν δεν ειχαν μας την εσπασαν παλι...  :-*  )

 

;D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καμμιά φορά καλό είναι να παρατηρούμε και το τοπίο όταν ταξιδεύουμε.εάν έχεις μέση ωριαία ταχύτητα 180 χλμ. προσέχεις το δρόμο μπροστά σου μόνο και η διαδρομή σου φαίνεται ανούσια.εάν η ουσία είναι να φτάσεις στον προορισμό σου μόνο, και πάλι είναι επικίνδυνη η ταχύτητα, γιατί κινδυνεύεις να μη φτάσεις ποτέ. κόψε λίγο να δεις και τα δένδρα, το τοπίο να καταλάβουμε που θες να πας και τί θέλεις να μας πεις.αυτή είναι η ουσία για τον κάθε κιθαρίστα. η περιουσία είναι αυτό που βλέπουμε στα videos που έχουν παρατεθεί. η περιουσία όμως χάνεται στο τέλος, ενώ η ουσία ποτέ. εκεί που θες να πας θα ξαναπάς πολλές φορές. για φαντάσου όμως τόσες φορές ταξίδι και να μην ξέρεις τί κρύβεται γύρω;

 

don't drink and drive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

aback, το θέμα κακώς κινήθηκε στην κατεύθυνση "τεχνική VS ουσία VS feeling κλπ κλπ ". Το θέμα αυτό απλά δεν υφίσταται (γενικώς).

Η τεχνική είναι κάτι το αντικειμενικό ενώ αυτό που σε αγγίζει τελικά είναι τελείως υποκειμενικό. Είναι δύο ανεξάρτητες "ποσότητες". Υπό αυτή την έννοια, ακούγοντας ένα κομμάτι, μπορεί όλοι να συμφωνήσουμε ότι είναι άρτιο τεχνικά και πολύπλοκο συνθετικά αλλά -ευτυχώς- στον καθένα από μας θα μιλήσει με διαφορετικό τρόπο.

 

Το πρόβλημα (κι εδώ) αρχίζει όταν λες "δεν μου αρέσει" και ο άλλος επιμένει να ακούει ότι είπες "δεν είναι καλός".

Και ιδιαίτερα όταν ξεπεραστούν τα όρια της ευγένειας προς το συνομιλητή. (Δες π.χ. την παρατήρηση του mij παραπάνω). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα (κι εδώ) αρχίζει όταν λες "δεν μου αρέσει" και ο άλλος επιμένει να ακούει ότι είπες "δεν είναι καλός".

Και ιδιαίτερα όταν ξεπεραστούν τα όρια της ευγένειας προς το συνομιλητή. (Δες π.χ. την παρατήρηση του mij παραπάνω). 

 

Σιγά μωρέ Χαριλατρόνιε τώρα μη σε πείραξε τι σου είπε ο MIJ. Κι εμένα δε μου αρέσει καθόλου ο mclaughlin. Αν κάποιος όμως κάτσει να θίξει το πόσο ασχολούμαι και το πόσα κιλά κιθάρα ξέρω εγώ και πόσο ο mclaughlin, τότε απλά θα του υπενθυμίσω ότι ο μπαμπάς μου είναι αστυνόμος και ότι θα τον βάλει φυλακή!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα σχολιακι στα γρηγορα... ειναι προς τιμην του Χαριλαου οτι ενω δεν του αρεσει η μουσικη του JMcL παραδεχεται οτι περασε απο το ΄τριπακι' να του αρεσει, οπως αντιστοιχα ολοι λιγο πολυ το εχουμε παθει ή το παθαινουμε ακομη αυτο. εγω τουλαχιστον μαλλον το παθαινω ακομη

 

να προσθεσω επισης οτι και εμενα καποια κομματια του mclaughlin με κουραζουν, ειδικα αυτες οι λαιβ εκτελεσεις του 70... απο την αλλη, ειναι μερικα κομματια μου μου αρεσουν τοοοσο πολυ και τα θεωρω πολυ ξεχωριστα και πρωτοτυπα. οταν μπαινουν τα tabla στο the wish απο το remembering shakti... ανατριχιάζω! και οταν η κοπελια μου ο βαριεται απορώ: "μα πωωωως, δεν σε αρεσειιι αυτοοοο?" ... και μου απανταει οτι το ιδιο λεει και ο τυπος με τα λαικα τερμα στο διπλανο αμαξι και με βαζει πισω στη θεση μου.

τελος, χαιρομαι να βλεπω κοσμο εδω που μοιραζεται την αγαπη του για αυτη τη μουσικη.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου