Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Μ Audio Ozonic


dr.flc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΒΟΗΘΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.......ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ Μ-ΑUDIO ΟΖΟΝΙC ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΑΝ MIDI CONTROLER ME THN KAMIA.....KATEBΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ENIGMA EDITOR ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ Μ-AUDIO ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ....ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΟΥΛΑ..... ΠΟΤΕ ΤΑ ΠΟΤΕΝΣΙΟΜΕΤΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΑΝ VOLUME ΠΟΤΕ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΤΟΥ PLUG ΙΝ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΘΟΛΟΥ.....ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΣΑΝ PLAY,STOP,RECORD KAI TA ΣΧΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.....ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ KLAVIE ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΙΕΖΩ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΧΡΓΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ QBASE KAI TO NUENDO....ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ.......ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ....ΤΟ MANUAL ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ...ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΙΝΑ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ...Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ....ΣΤΟ ΝΑΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΜΕΝΑ....ΔΥΟ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΠΟΛΥ ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ......ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ......ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....ΕΙΜΑ ΧΑΜΕΝΟΣ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α) Διάβασε τους κανόνες του φόρουμ.

Β) Δοκίμασε την κάρτα με κάποιο freeware πρόγραμμα.

α)γιατι ειπα κατι που δεν επρεπε???

β)την εχω δοκιμασει με διαφορα plug ins...εννοεις με sequencer freeware???γιατι?τι νομιζεις οτι θα αλλαξει???

καθε φορα εχει αλλη συμπεριφορα αλλοτε το knob παναρει αλλοτε ειναι νεκρο...εχει καμια σχεση με το αν ειναι σπασμενο το προγραμμα?????κανονικα δεν θα επρεπε να εχει μια σταθερη συμπεριφορα τουλαχιστον??υπαρχουν αραγε καποιεσ ρυθμισεις μεσα στο προγραμμα που μου διαφευγουν εμενα???δεν υπαρχει καποιος που να εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α)γιατι ειπα κατι που δεν επρεπε???

 

Έκανες κάτι που δεν έπρεπε. Ευτυχώς το διόρθωσες.

 

β)την εχω δοκιμασει με διαφορα plug ins...εννοεις με sequencer freeware???γιατι?τι νομιζεις οτι θα αλλαξει???

καθε φορα εχει αλλη συμπεριφορα αλλοτε το knob παναρει αλλοτε ειναι νεκρο...εχει καμια σχεση με το αν ειναι σπασμενο το προγραμμα?????κανονικα δεν θα επρεπε να εχει μια σταθερη συμπεριφορα τουλαχιστον??υπαρχουν αραγε καποιεσ ρυθμισεις μεσα στο προγραμμα που μου διαφευγουν εμενα???δεν υπαρχει καποιος που να εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα????

 

Τα σπασμένα προγράμματα στην συντριπτική τους πλειοψηφία δεν λειτουργούν όπως θα έπρεπε. Καλύτερα δοκίμασε το με ένα freeware πρόγραμμα, και όχι με σπασμένα plugins μέσα από σπασμένο πρόγραμμα.

 

Επίσης, πολύ πιθανόν από τα σπασμένα προγράμματα να ... έσπασαν (χάλασαν) και τα windows...

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο η πρόταση που του έγινε από την Ελίνα, δεν του φάνηκε ικανοποιητική. Οι άνθρωποι του είπαν να πάει τον εξοπλισμό από το μαγαζί τους προκειμένου να του πουν τι πραγματικά συμβαίνει - παρά το γεγονός ότι κανείς λογικός τεχνικός δεν αναλαμβάνει να υποστηρίξει πειρατικό λογισμικό.

 

Μήπως τα θέλουμε όλα δικά μας;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....- παρά το γεγονός ότι κανείς λογικός τεχνικός δεν αναλαμβάνει να υποστηρίξει πειρατικό λογισμικό.....

 

μην το λες...μην το λες...

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....- παρά το γεγονός ότι κανείς λογικός τεχνικός δεν αναλαμβάνει να υποστηρίξει πειρατικό λογισμικό.....

 

μην το λες...μην το λες...

 

Είπα "λογικός τεχνικός" - άλλο αν του έχει σαλέψει από τη πείνα. Η ουσία είναι ότι η πρόταση που του κάνανε ήταν πολύ εντάξει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο η πρόταση που του έγινε από την Ελίνα, δεν του φάνηκε ικανοποιητική. Οι άνθρωποι του είπαν να πάει τον εξοπλισμό από το μαγαζί τους προκειμένου να του πουν τι πραγματικά συμβαίνει - παρά το γεγονός ότι κανείς λογικός τεχνικός δεν αναλαμβάνει να υποστηρίξει πειρατικό λογισμικό.

 

Μήπως τα θέλουμε όλα δικά μας;

βασικα η αναφορα μου στην συνομιλια μου με τον τεχνικο της ελινα δεν επικεντρωνεται στο θεμα οτι ο ανθρωπος δεν ειχε προθεση να με εξυπηρετησει επι της ουσιας....απλα το θεωρω λιγο δυσκολο να φωρτωθω το desktop και το ozonic και να παω εκει να ψαχτουμε μαζι...γιατι ο ανθρωπος μου ειπε ...το εχω δει μια φορα να το κανουν και δεν το εχω προσπαθησει ποτε....κατι για remote settings στο cubase και κατι τετοια που εγω δεν τα βρηκα πουθενα...δηλαδη σου φαινεται παραλογο να θεωρω οτι ειναι λιγο δυσκολο να το κανω αυτο??τελως παντων....δεν ψαχνω αποψεις περι καλου η κακου service....λιγη βοηθεια θα ηθελα...αν μπορει καποιος θα ημουν ευγνομων...τα υπολοιπα δεν με απασχολουν...ο καθενας εχει τισ αποψεις του....καποια προταση για να λυσω το προβλημα μου υπαρχει???αυτο με καιει...καλη συνεχεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια προταση για να λυσω το προβλημα μου υπαρχει???αυτο με καιει...καλη συνεχεια....

 

Υπάρχει.

Άντε αγόρασε το πρόγραμμα που θέλεις, κάτσε διάβασε τις οδηγίες χρήσης του και αν κάπου διαπιστώσεις ότι άλλα λένε οι οδηγίες χρήσης και άλλα κάνει το πρόγραμμα, τότε ενημέρωσε τη κατασκευάστρια εταιρεία προκειμένου να λύσει το πρόβλημα.

 

Τι; Δε σου αρέσει αυτή η λύση;

Καλή συνέχεια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλάξτε τον τίτλο του θρεντ!! Ούτε Παλευόν των 500mg δεν φτάνει για να το αντέξουμε! Μέρσυ! ::) Βάλτε πχ "Πρόβλημα με Μ Audio Ozonic"... 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου