Προς το περιεχόμενο

Παμε Τουμπάι (δεν φτάνουν για Χαβάη) Νέο κομμάτι


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να ρωτήσω κάτι που δεν κατάλαβα τον lambrosgg?

 

Όταν παλιότερα λέγαμε για το τι κλέφτης ήταν ο Φοίβος, με αφορμή εκείνον που εκδιώχθηκε από το MAD επειδή τόλμησε ο ανεπρόκοπος να βάλει το νέο του κομμάτι δίπλα-δίπλα  με αυτό των closer, γιατί πήρε το μέρος και μάλιστα με αρκετά έντονο τρόπο, ενώ στο συγκεκριμένο και σε άλλο ένα παλιότερο (σχετικό με τον χατζηγιάννη) κράζει και μιλά για κλέφτες;

Τουλάχιστον η Πρωτοψάλτη έγραψε σε ποιον ανήκει η μουσική...

 

 

Δεν ξέρω, πείτε με ανόητο, αλλά κάπου τα έμπλεξα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ίδια η στιχουργός έφερε το κομμάτι στην Heaven και το πρότεινε στην Πρωτοψάλτη. ΔΕΝ μπήκε κανένας στίχος στο CD παρά την θέλησή της. (αν γινόταν κάτι τέτοιο θα έπρεπε να είχε κάνει ασφαλιστικά μέτρα, πράγμα το οποίο δεν έκανε) με άλλα λόγια η Dogmother πληρώνεται για τους στίχους της.(και το air play)

 

Αυτό μπορείς να μου πείς που το ξέρεις? ΠΟΛΥ αμφιβάλλω ότι ξύπνησε ένα πρωι η Dogmother και είπε: Τί ωραία διασκευή που έχω κάνει. Αλλα το σκοτώνω με τη φωνή μου. Ας το πάω στην Heaven να το τραγουδίσει η Πρωτοψάλτη...

Μάλλον το αντίθετο έγινε. Η Heaven\Πρωτοψάλτη\Millenium (δεν ξέρω ποιος ευθύνεται) βρήκε την Dogmother, της πλήρωσαν τα δικαιώματα για την διασκευή και τέλειωσε εκεί.

 

και τέλος σου ξαναλέω ότι το κομμάτι είχε τραγουδηθεί ΠΡΙΝ την συνεργασία με την Millenium.

Μιλάω γνωρίζοντας ΚΑΛΑ τι λέω γιαυτό σε παρακαλώ μην επιμένεις άλλο.

Εκτίθεσαι και εκθέτεις και άλλους παρά την θέλησή τους.

 

Ξαναρωτάω. Πώς μπορείς να ξέρεις τέτοιες λεπτομέριες για τις συνεργασίες που κάνει η Πρωτοψάλτη με την Millenium?

Εγώ ξέρω ό,τι ξέρει όλος ο κόσμος: Το τραγούδι είναι στον ίδιο δίσκο με το κομμάτι που ακούγεται στο σποτ της διαφήμισης, το οποίο κυκλοφόρησε μετά που βγήκε η διαφήμιση.

 

Εκτίθεσαι και εκθέτεις και άλλους παρά την θέλησή τους.

                  φιλικά, ziggy440

 

Δεν νομίζω να εκτίθομαι. Εκφράζω τους συλλογισμούς μου και τις απόψεις μου για το θέμα. Έτσι το βλέπω εγώ ότι έγινε και το αιτιολογώ.

Οι άλλοι που λες ότι εκθέτω, έχουν εκτεθεί απο μόνοι τους, αφού μετά απο τόσο χρόνια επιτυχυμένης καρίερας κάνουνε διαφημίσεις για δανεια (έχει σημασία αυτό - δεν είναι διαφήμιση κατά του καρκίνου πχ Σακης) λες και έχουνε τέτοια ανάγκη για χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα μου προκαλεί στην κυριολεξία στομαχική αναταραχή η καπηλεία του δημόσιου χαρακτήρα και της προβολής του Noiz μόνο και μόνο για να γίνεται ένας ψευτοντόρος, με την ΤΑΚΤΙΚΗ δημοσιοποίηση και διαστρέβλωση θρεντς που ρίχνουν το αξιολογότατο αυτό φόρουμ σε επίπεδο Εσπρέσσο, Τraffic, TV Ζάπινγκ και Ciao, όπως (για παράδειγμα - ένα από τα πολλά) σε αυτό το θρεντ που από αλλού ξεκίνησε και αλλού καταλήγει. Όσοι έχουν μάτια και διαβάζουν, καταλαβαίνουν και ποιος είναι υπεύθυνος για αυτό. Είναι καιρός να μπει ένα ΤΕΛΟΣ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι που δεν κατάλαβα τον lambrosgg?

 

Όταν παλιότερα λέγαμε για το τι κλέφτης ήταν ο Φοίβος, με αφορμή εκείνον που εκδιώχθηκε από το MAD επειδή τόλμησε ο ανεπρόκοπος να βάλει το νέο του κομμάτι δίπλα-δίπλα  με αυτό των closer, γιατί πήρε το μέρος και μάλιστα με αρκετά έντονο τρόπο, ενώ στο συγκεκριμένο και σε άλλο ένα παλιότερο (σχετικό με τον χατζηγιάννη) κράζει και μιλά για κλέφτες;

Τουλάχιστον η Πρωτοψάλτη έγραψε σε ποιον ανήκει η μουσική...

 

 

Δεν ξέρω, πείτε με ανόητο, αλλά κάπου τα έμπλεξα!

 

Είχα ξεκαθαρίσει τότε ότι δεν θεώρησα κλοπή αυτό που έκανε ο Φοίβος. Και το εξηγώ μουσικά στο ποστ γιατί το πιστεύω αυτό.

Ο Χατζηγιάννης κλέβει, αλλα έχει άλλη παραγωγή και άλλους στίχους οπότε περνάει φλου αν είναι κλοπή και στην κρίση του καθενός.

Η Πρωτοψάλτη έκανε επανεκτέλεση. Αυτούσια μουσική και στίχοι. Δεν θα μπορούσε με καμμία κυβέρνηση να το βγάλει χωρίς να πάρει τα δικαιώματα και να αναφέρει ποιανού είναι το κομμάτι.

 

Τώρα που μου τους έβαλες δίπλα δίπλα Χατζηγίαννη - Πρωτοψάλτη (Ο.Τ.Ε. - Mellenium Bank) δεν απέχουν και πολύ.

Μην σου πω ότι συμπαθώ πιο πολύ τον Χατζηγιάννη επειδή δεν "το παίζει" έντεχνος τουλάχιστον...  ;)

Eμένα μου προκαλεί στην κυριολεξία στομαχική αναταραχή η καπηλεία του δημόσιου χαρακτήρα και της προβολής του Noiz μόνο και μόνο για να γίνεται ένας ψευτοντόρος, με την ΤΑΚΤΙΚΗ δημοσιοποίηση και διαστρέβλωση θρεντς που ρίχνουν το αξιολογότατο αυτό φόρουμ σε επίπεδο Εσπρέσσο, Τraffic, TV Ζάπινγκ και Ciao, όπως (για παράδειγμα - ένα από τα πολλά) σε αυτό το θρεντ που από αλλού ξεκίνησε και αλλού καταλήγει. Όσοι έχουν μάτια και διαβάζουν, καταλαβαίνουν και ποιος είναι υπεύθυνος για αυτό. Είναι καιρός να μπει ένα ΤΕΛΟΣ.

 

1. Δεν μιλάει το Noiz, μιλαώ εγώ

2. Δεν έριξα εγώ το επίπεδο. Απο αλλού άρχισε η ...ανάλυση για το πού και πώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Δεν έριξα εγώ το επίπεδο. Απο αλλού άρχισε η ...ανάλυση για το πού και πώς.

Εσύ δεν έχεις φαγωθεί εδώ και μερικές μέρες για την Πρωτοψάλτη και τη Millenium; Ούτε το ΣΔΟΕ να ήσουν!

Τέσπα, εγώ δεν βλέπω να συμμερίζονται και πολλοί τις απόψεις περί διαφημιστικού κόλπου και λοιπά. Μήπως, λέω μήπως δεν είναι τόσο ύποπτα τα πράγματα τελικά;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν μιλάει το Noiz, μιλαώ εγώ

2. Δεν έριξα εγώ το επίπεδο. Απο αλλού άρχισε η ...ανάλυση για το πού και πώς.

 

1. ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό λέω κι εγώ.

2. Σαν τα οχτάχρονα που μαλλιοτραβιούνται και όταν τους χωρίζεις, λένε "αυτός άρχισε"... Μυαλό έχουμε, thank you very much. Αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό, και δυστυχώς ούτε η τελευταία.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δεν έχεις φαγωθεί εδώ και μερικές μέρες για την Πρωτοψάλτη και τη Millenium; Ούτε το ΣΔΟΕ να ήσουν!

Τέσπα, εγώ δεν βλέπω να συμμερίζονται και πολλοί τις απόψεις περί διαφημιστικού κόλπου και λοιπά. Μήπως, λέω μήπως δεν είναι τόσο ύποπτα τα πράγματα τελικά;

 

Έλα μωρε... Ένα αστειάκι κάναμε στο Shoutbox...  :D

 

Ίσως να το βλέπω εγώ έτσι λόγω της καχυποψίας μου και του ότι είμαι εγώ ξεπουλημένος. Και αυτοί που το έκαναν όμως, ξεπουλημένοι είναι. Άρα? μάλλον σκεφτόμαστε το ίδιο...  ;)

 

Αγαπητέ ματωμένη κυριακή. Το ξέρω ότι δεν με αγαπάς. Ό,τι και να λες όμως δεν πτοούμαι και δεν με στεναχωρείς καθοοοόλου. Αν νομίζεις ότι μου κάνεις τη μούρη κρέας λέγοντας μου πικροχολιές και ειρωνίες για κάθε τί που λέω, κάνεις πολύ μεγάλο λάθος.

 

Αν όντως θεωρείς κακούλι και κατινέ το ποστ μου και θες όντως να τελειώσει, ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ.

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου