Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το Song> Mixing> στο Motif ES


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι οταν περναω εναν ηχο στο song π.χ user1 115,χανονται η αλλαζουν τα εφε νομιζω του αρχικου ηχου?

Αλλιως ακουγετε απλα ο ηχος,και αλλιως μεσα απο το song.....

Μιλαμε για το es6 motif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατι οταν περναω εναν ηχο στο song π.χ user1 115,χανονται η αλλαζουν τα εφε νομιζω του αρχικου ηχου?

Αλλιως ακουγετε απλα ο ηχος,και αλλιως μεσα απο το song.....

Μιλαμε για το es6 motif

 

Φίλε epictrance αυτό είναι  μια "γενικώς αποδεκτή συνθήκη" στη λειτουργία song mode στο Motif es. Αν κοιτάξεις καλύτερα στο manual, θα δεις ότι επισημαίνεται το γεγονός αυτό. Δηλαδή οι ρυθμίσεις μιας voice στο voice mode να χάνονται όταν χρησιμοποιείς την ίδια voice στο song mode. Γι' αυτό, προτείνει και η ίδια η εταιρία να εισάγεις την voice που έχεις δημιουργήσει στο song mode και εκεί πλέον να της τροποποιείς τις ρυθμίσεις.

Συνοπτικά λοιπόν:

1. Εισαγωγή voice στο song

2. Τροποποίηση ρυθμίσεων μέσω του song>edit

3. Αποθήκευση του song σε USB ή memory card, μιας και τα δεδομένα μετά την απενεργοποίηση του συνθ χάνονται.

 

Για τους υπολοίπους, ισχύει ακόμα το αίτημά μου για εύρεση λύσης σχετικά με την αλλαγή των parts σε ένα song>mixing μέσω πεταλιού. Αναμένω............. ;)

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω εγω γιατι παιζεις live με το song mode? εκτος αμα το κανεις για να μην υπαρχει διακοπη ηχου κατα την αλλαγη σε αλλον...πρεπει να το ψαξεις καλα με τον ποδοδιακοπτη γιατι μπορει να αλλαζει song αλλα με αλλη ρυθμηση θα αλλαζει και track αλλα και ηχο(user η pre)θελει να δοκιμαζεις ενα ενα στην αναθεση pedal.με το μαστερ και με τα vavory δεν σου αρεσει να παιζεις live? ειναι γρηγορες οι αλλαγες..και δεν χανεσε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω εγω γιατι παιζεις live με το song mode? εκτος αμα το κανεις για να μην υπαρχει διακοπη ηχου κατα την αλλαγη σε αλλον...πρεπει να το ψαξεις καλα με τον ποδοδιακοπτη γιατι μπορει να αλλαζει song αλλα με αλλη ρυθμηση θα αλλαζει και track αλλα και ηχο(user η pre)θελει να δοκιμαζεις ενα ενα στην αναθεση pedal.με το μαστερ και με τα vavory δεν σου αρεσει να παιζεις live? ειναι γρηγορες οι αλλαγες..και δεν χανεσε.. 

 

Όντως παίζω live με το song mode για να μην υπάρχει διακοπή ήχου κατά την αλλαγή. Όμως δεν έχω ψάξει το master ακόμα. Διακόπτονται οι ήχοι κατά την αλλαγή τους με το master; Αλλάζουν με πετάλι σε αυτό το mode; 

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

βεβαια αλλαζουν ετσι..η διακοπη ειναι αστραπη. εκτος αμα εχεις κατι σε στυλ pad που δεν θελεις να τραβηξεις τα χερια...ετοιμασαι master και κανε favoryte..μια λιστα και μετα jordan rudess θα γίνεις..με το πεταλακι!!και θα εχεις περισοτερους απο 16 ηχους στα χερια σου να παιζεις..χωρις να αλλαζεις song η track..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε που στο song mode οι 8 απο τους 16 ηχους στερουντε απο insert fx...δηλ δεν ειναι ο ατοφιος ηχος οπως πρεπει αλλα μονο με reverb-master eq-chorus..

 

Το ιδιο ισχύει και στο master. Αυτό είναι περιορισμός της μηχανής και όχι του Mode.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ερώτηση (καθόσον δεν έχω το Motif, απλά μου γεννήθηκε η απορία αυτή από τη συζήτησή σας): Δε μπορείς να αφιερώσεις 1-2 εφέ ως send FX στα οποία θα τρέχουν 2 ή παραπάνω parts?

Εκτός από τα master FX, μόνο insert FX υπάρχουν???

 

Θενξ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ερώτηση (καθόσον δεν έχω το Motif, απλά μου γεννήθηκε η απορία αυτή από τη συζήτησή σας): Δε μπορείς να αφιερώσεις 1-2 εφέ ως send FX στα οποία θα τρέχουν 2 ή παραπάνω parts?

Εκτός από τα master FX, μόνο insert FX υπάρχουν???

 

Θενξ. :)

 

δεν υπάρχουν send στο μοτιφ , μονο Insert και master.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου