Προς το περιεχόμενο

Computer games με ωραία soundtrack


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πέρα από το ότι είναι η πιο εντυπωσιακή σειρά video game που έχω παίξει (αν και δεν είμαι gamer), το soundtrack υπογράφει ο Harry Gregson Williams (συνθέτης film score, με πιο χτυπητό το soundtrack της ταινίας ''the Rock'').

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

Arise, thread. Πρόσφατα έπαιξα το Heavy Rain, και ακόμη να συνέλθω από την εξαιρετική μουσική. Παρότι το σενάριο του παιχνιδιού δεν με συνεπήρε, και μόνο η υπόκρουση το έκανε άλλη εμπειρία.

 

Κανείς άλλος με πρόσφατη αντίστοιχη εμπειρία?

 

Nikolas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατη οχι αλλα παντα στο μυαλο μου οταν παιζω παιχνιδια με μουσικη που μου κανει κλικ φερνω στην μνημη μου το soundtrack του silent hill

 

αξεχαστο το soundtrack απο το metal gear solid 1

 

and last but not least

ΟΛΟ το παιχνιδι ειναι καλυμενο με τους ηχους των blind guardian δινοντας ετσι 1 ακομα αβανταζ σε ενα κατα τα αλλα δυνατο παιχνιδι της σειρας

και με 1 ingame concert των ιδιων των blind guardian σε cgi

Blind Guardian - Sacred 2 Ingameconcert

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι Nίκο, εγώ έχω αντίστοιχη εμπειρία (η οποία μπορεί και να έχει σημειωθεί νωρίτερα στο παρόν θρεντ αλλά βαριέμαι να κοιτάξω): o δημιουργός του Heavy Rain έχει φτιάξει / επιμεληθεί στο παρελθόν και το Fahrenheit, ένα ίδιου interactive "κινηματογραφικού" κόνσεπτ κι εξαιρετικό, μελαγχολικό και πολύ ατμοσφαιρικό παιχνίδι, του οποίου τη μουσική (την ορχηστρική) έχει γράψει ο Angelo Badalamenti:

 

Fahrenheit trailer

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσικάρα και παιχνιδάρα το fahrenheit, το είχα παίξει όταν είχε βγει και με είχε εντυπωσιάσει αρκετά. Τo HR ένα βήμα παραπέρα φυσικά, όπως ήταν επόμενο! Ελπίζω να έχουμε σύντομα και άλλους τίτλους από την QuanticDream.

 

Με τα MGS δεν έχω ασχοληθεί, θα ακούσω μουσική το απόγευμα με περισσότερη ησυχία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Ανασταίνω το thread ξανά: Μόλις διαπίστωσα ότι ένας αγαπημένος μου συνθέτης έχει επιμεληθεί την μουσική για το τελευταίο κεφάλαιό της αγαπημένης μου σειράς παιχνιδιών- κάτι που εξηγεί εν μέρει γιατί αφιέρωσα τόσο χρόνο παίζοντας.

 

Mass Effect - Music by Clint Mansell

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου