Προς το περιεχόμενο

θέλω 8in/out ποιοτικό conversion !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

αφού ο χαρακτηρισμός μου σε οδήγησε στο δεύτερο post σου όπου ορθώς επιχειρηματολόγησες για την θέση σου, πιστεύω καλώς έγινε... ;) ;D

εξάλλου ρε Digi η συζήτηση για το "πάπλωμα" έγινε γύρω από το παρακάτω προαπαιτούμενο που έθεσε ο φίλος μας κι που εσύ παράβλεψες

Α)Δεν θέλω να ξεπεράσω

    το φράγμα των 1700 euro

 

την συζήτηση για τον βαθμό σημαντικότητας στην ισορροπία των "κρίκων" της "ηχητικής αλυσίδας" την έχουμε κάνει αρκετές φορές στο παρελθόν αν θυμάσαι και δεν υπάρχει περιθώριο αμφισβήτησης, αλλά όταν τίθενται περιορισμοί τι να κάνουμε...

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ok ok ολα οκ Παω μπασσο ;D ;D ;)

 

 

την συζήτηση για τον βαθμό σημαντικότητας στην ισορροπία των "κρίκων" της "ηχητικής αλυσίδας" την έχουμε κάνει αρκετές φορές στο παρελθόν αν θυμάσαι και δεν υπάρχει περιθώριο αμφισβήτησης, αλλά όταν τίθενται περιορισμοί τι να κάνουμε...

 

 

 

 

εεε  δεν την εχω δει-θυμαμαι... Θα το ψαξω :-X :-X :-X

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ένα σχετικά καλό ψάξιμο στο Google και κυρίως στα forum της Magix  και της Lynx κατέληξα στο συμπέρασμα ότι η αγορά του

Aurora-8FW κρίνεται επιεικώς Επίφοβη !!!!

Είδα πολλούς που μιλάνε για άπειρα χαμένα buffer με τους asio drivers και για διάφορες άλλες ασυμβατότητες με το Samplitude ,χωρίς κανένας να μπορεί να τους δώσει μια «βιώσιμη» λύση .

Κάποιοι είναι ευχαριστημένοι αν δεν χάνουνε buffer βάζοντας τα buffers της κάρτας στα 1024 . . .εγώ πάλι ΟΧΙ !!!!

Έτσι κατέληξα στη Fireface 800 (την παρήγγειλα πριν 10 λεπτά . . .)που τα πάει μια χαρά με τα pc και με το samplitude και που ξέρεις ,ίσως ,κάπου ,κάπως, κάποτε. . . η METRIC HALO να έχει drivers  για PC  ή να βγάλω δικό μου cd που θα πουλήσει 50.000 και να χτυπήσω αλύπητα τους prism . . .

 

 

Σας ευχαριστώ όλους

 

 

 

www.myspace.com/nikosksidis

www.nikosxidis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και που ξέρεις ,ίσως ,κάπου ,κάπως, κάποτε. . . η METRIC HALO να έχει drivers  για PC 

 

 

Αμήν και πότε αδερφέ, αν και δεν το πολυβλέπω :(

 

Αν και ικανοποιημένος κάτοχος της fireface, χαλαρά θα είχα αγοράσει metric halo, αν υπήρχαν  drivers..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nίκοs76

 

Στο αρχικό πόστ έφερες συγκεκριμένο όριο τιμής. Θα μπορούσες να μου πεις που βρήκες την Aurora-8FW σε αυτά τα χρήματα; Ελλάδα; Ευρωπαϊκό κατάστημα;

 

Καλό Πάσχα σε όλους

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ικανοποιημένος κάτοχος της fireface, χαλαρά θα είχα αγοράσει metric halo, αν υπήρχαν  drivers..

 

Η Metric Halo δεν έχει drivers για έναν πολύ απλό λόγο: ότι ΑΝ είχε, τότε θα έμπαινε σε μία διαδικασία σύγκρισης με τα (κατά πολύ περισσότερα) προϊόντα που υπάρχουν για PC. Προφανώς, δεν αισθάνονται αρκετή αυτοπεποίθηση για να αποτολμήσουν κάτι τέτοιο - το οποίον, για εμένα, λέει κάτι.

 

Άλλη εταιρεία που επιμένει παρομοίως είναι η MOTU (για την οποία κάποτε μίλαγαν όπως μιλούν σήμερα για την Metric Halo) η οποία δεν κέρδισε τίποτε απολύτως από τον απομονωτισμό της και - πλέον - όλοι αναγνωρίζουν αυτό που οι PCάδες λένε εδώ και πολλά χρόνια : ότι τα προϊόντα της δεν είναι δα και τίποτε πολύ σπουδαίο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Metric Halo δεν έχει drivers για έναν πολύ απλό λόγο: ότι ΑΝ είχε, τότε θα έμπαινε σε μία διαδικασία σύγκρισης με τα (κατά πολύ περισσότερα) προϊόντα που υπάρχουν για PC. Προφανώς, δεν αισθάνονται αρκετή αυτοπεποίθηση για να αποτολμήσουν κάτι τέτοιο - το οποίον, για εμένα, λέει κάτι.

 

 

Χωρίς να είμαι σε θέση να γνωρίζω επακριβώς την εμπορική πολιτική της metric halo, πολύ αμφιβάλλω ότι ο λόγος που δεν βγάζει drivers για windows οφείλεται στην έλλειψη αυτοπεποίθησης και στον φόβο του ανταγωνισμού. Και αυτό γιατί πρόκειται για πάρα πολύ κάρτες (αναφέρομαι στην 2882, που γνωρίζω), με πολύ καλούς προενισχυτές, εξίσου καλό conversion, καλά αν και δυσχρηστα dsp, και κυρίως σε φάση μίξης το summing ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ. Συγκρίνοντας την με τα τωρινά προϊόντα της motu, απλά κινείται σε άλλη λίγκα.

 

Με πάσα επιφύλαξη, έχω την εντύπωση ότι περισσότερο ικανοποιεί τον ελιτισμό πολλών χρηστών της (ξέρεις mac=pro - pc=hobby) και μένει εστιασμένη σε αυτό το χώρο, σε συνδυασμό με τα ρίσκα που πάντα ενέχει η επέκταση σε νέες αγορές (κόστη Ε&Α, αύξηση όγκου και κόστους παραγωγής κλπ). Πάντως σίγουρα αποτελεί ανταγωνιστική από άποψη ποιότητας λύση συγκρινόμενη με τα προϊόντα στο χώρο των pc.

 

Επειδή όμως έχω την υποψία ότι μπορεί να εκτρέπω έλαφρώς το topic, σταματάω εδώ τις αναλύσεις περί metric halo ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nίκοs76

 

Στο αρχικό πόστ έφερες συγκεκριμένο όριο τιμής. Θα μπορούσες να μου πεις που βρήκες την Aurora-8FW σε αυτά τα χρήματα; Ελλάδα; Ευρωπαϊκό κατάστημα;

 

Καλό Πάσχα σε όλους

 

 

 

έχω φιλαράκι στην Αμερικη και θα μου το έστελνε . . .

www.myspace.com/nikosksidis

www.nikosxidis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nίκοs76

 

Στο αρχικό πόστ έφερες συγκεκριμένο όριο τιμής. Θα μπορούσες να μου πεις που βρήκες την Aurora-8FW σε αυτά τα χρήματα; Ελλάδα; Ευρωπαϊκό κατάστημα;

 

Καλό Πάσχα σε όλους

 

 

 

έχω φιλαράκι στην Αμερικη και θα μου το έστελνε . . .

 

λογικό...

 

Για όλους εμάς χωρίς θείο στην Αμερική υπάρχει κάποιο ελληνικό κατάστημα που θα μπορούσαμε να ακούσουμε την Aurora και συγκρίσιμα προιόντα και να πετύχουμε μία λογική τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου