Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

pliktras.... είσαι υποψήφιος για τη Βουλή των Εφήβων?

Το πάθος σου με το οποίο υπερασπίζεσαι ανούσια θέματα (περιλαμβανομένων και των "δικαιωμάτων" της πιτσιρικαρίας) έχει αρχίσει να με κουράζει.

Χάνεις την ουσία του noiz: Ξέρεις... Nα μιλήσεις για πλήκτρα και μουσική. Να μάθεις (αν δεν ξέρεις) περί ηχοληψίας. Να ανεβάσεις κανένα clip. Τέτοια πράματα.

Και ας μην παρερμηνευτώ. Δεν εννοώ ΜΟΝΟ τέτοια πράγματα. Ασφαλώς θα πούμε και πράγματα πέρα από αυτά, αλλά ας μην κολλάμε.

 

 

 

οχι δεν ειμαι υποψήφιος αλλα με έχει ανάγκη η βουλή τον εφήβων... ;D ;D ;D (πλακίτσα:P)

 

 

Δεν κόλλησα...λέω τα αυτονόητα.Άνοιξε ενα τοπικ?Πανω στο θέμα του λεω την άποψη μου η οποία και κατα την γνώμη μου και κατα την γνώμη των περισσότερων είναι σωστή... :) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πανω στο θέμα του λεω την άποψη μου η οποία και κατα την γνώμη μου και κατα την γνώμη των περισσότερων είναι σωστή...

 

Κατά τη γνώμη... ποιων; Μην προτρέχεις.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν γίνεται αντιληπτό ότι είναι ευκόλως εννοούμενο ότι αυτό με την ηλικία γίνεται ΠΑΝΤΟΥ στο ίντερνετ. Σε πορνοσάιτ, στο YouTube, σε... σε... σε... ζητάνε ένα πρόχειρο "confirm birth date" κι όξω από την πόρτα. Ίσα ίσα για να είναι τυπικοί νομικά, αλλά και ΚΑΛΥΜΜΕΝΟΙ νομικά. Και μετά οι γονείς τρέχουν με τα parent filters σε προγράμματα! Πάλι για τα αυτονόητα μιλάμε...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση ομως που καποιος δινει ψευδη στοιχεια ταυτοτητας και σε κοροιδευει για να του νοικιασεις ενα αυτοκινητο/παραγγειλει ποτο ενα μερος της ευθυνης βαραινει αυτον. Στην περιπτωση που ενας ανηλικος ενω σου δηλωνει οτι ειναι 11χρονος εσυ του νοικιαζεις ενα αυτοκινητο/δινεις ποτο, βαραινει αποκλειστικα εσενα.

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, αν ένας ανήλικος δηλώσει ενήλικος στο νοιζ, ευθύνη έχει αποκλειστικά ο yameth; Γιατί; Είχε κάποιο τρόπο να τον ελέγξει; Ενώ ο ένοικος του αυτοκινήτου θα του ελέγξει την ταυτότητα ή κάτι τέοιο...

Είναι σαν αυτό που λέει "με την είσοδό σας δε φέρουμε καμιά ευθύνη για τη σωματική (πνευματική εν προκειμένω) σας ακεραιότητα εφόσον δηλώσατε ενήλικος"  :)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση ομως που καποιος δινει ψευδη στοιχεια ταυτοτητας και σε κοροιδευει για να του νοικιασεις ενα αυτοκινητο/παραγγειλει ποτο ενα μερος της ευθυνης βαραινει αυτον. Στην περιπτωση που ενας ανηλικος ενω σου δηλωνει οτι ειναι 11χρονος εσυ του νοικιαζεις ενα αυτοκινητο/δινεις ποτο, βαραινει αποκλειστικα εσενα.

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, αν ένας ανήλικος δηλώσει ενήλικος στο νοιζ, ευθύνη έχει αποκλειστικά ο yameth; Γιατί; Είχε κάποιο τρόπο να τον ελέγξει; Ενώ ο ένοικος του αυτοκινήτου θα του ελέγξει την ταυτότητα ή κάτι τέοιο...

Είναι σαν αυτό που λέει "με την είσοδό σας δε φέρουμε καμιά ευθύνη για τη σωματική (πνευματική εν προκειμένω) σας ακεραιότητα εφόσον δηλώσατε ενήλικος"  :)

 

Σκεψου τις σημανσεις των τηλεοπτικων προγραμματων στην τηλεοραση (ακαταλληλο, εγκριση γονεα, ...). Το καναλι την βαζει εκει στην γωνιτσα για τυπικους λογους, ανεξαρτητα απο την ευκολια του ανηλικου να μην την σεβαστει και το αν οι γονεις του ειναι σε θεση η οχι να τον ελεγχουν για το τι βλεπει.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τους περισσότερους για το ΝΟΜΙΚΟ μέρος του θέματος!καποιοι θα είναι εκτεθειμένοι αν όντως γίνει κάποια στραβή...και όπως πολύ σωστά ειπώθηκε θα είναι οι συντελεστές του noiz!μην ξεχνάμε ότι και στο youtube απαγορεύεται το πορνογραφικό η προσβλητικό υλικό και πάλι ζητείται ημερομηνία γέννησης...αν κάποιος κάτω των 18 καίγεται τόσο να μπεί στο noiz δε θα του το απαγορεύσει κάποιος χωροφύλακας,αλλά πρέπει και το forum να είναι νομικά καλυμένο και ο ανήλικος να μπαίνει με δικία του ευθύνη η του κηδεμόνα του τελοσπάντων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση ομως που καποιος δινει ψευδη στοιχεια ταυτοτητας και σε κοροιδευει για να του νοικιασεις ενα αυτοκινητο/παραγγειλει ποτο ενα μερος της ευθυνης βαραινει αυτον. Στην περιπτωση που ενας ανηλικος ενω σου δηλωνει οτι ειναι 11χρονος εσυ του νοικιαζεις ενα αυτοκινητο/δινεις ποτο, βαραινει αποκλειστικα εσενα.

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, αν ένας ανήλικος δηλώσει ενήλικος στο νοιζ, ευθύνη έχει αποκλειστικά ο yameth; Γιατί; Είχε κάποιο τρόπο να τον ελέγξει;

 

Όχι, δεν είναι υπεύθυνος ο Yameth.

 

Yπεύθυνος για τις πράξεις του (όπως είπαμε) είναι ο γονέας, και ο Yameth εννοείται ότι δεν μπορεί να το ελέγξει, αλλά από την άλλη πρέπει να είναι καλυμμένος σε περίπτωση που ο γονέας ζητήσει τα ρέστα επειδή βρήκε το περιεχόμενο του φόρουμ προσβλητικό ή αποπροσανατολιστικό (είπατε στο παιδί μου να πάρει στρατ κι αυτός θέλει να παίξει Dimmu Borgir, σαν δεν ντρέπεστε, θα σας δείξω εγώ, μου το κάνατε και σατανιστή κλπ κλπ κλπ).

 

Ή: βρίσατε το παιδί μου και αυτό δεν το επιτρέπω, του δώσατε λινκς για ανθρωποθυσίες, για φωτογραφίες αθώων παρθένων με μπανάνες, για τελετουργικούς διαμελισμούς  και για κατασκευή ατομικής βόμβας, του είπατε να πάρει Μarshall και αυτός κλάταρε την πρώτη μέρα, του διαφημίσατε τον Νάκα και αυτός τον καταλήστεψε πουλώντας του έναν Line 6 400 ευρώ παραπάνω από Γερμανία κλπ κλπ. I could go on for days. Σαμπάντι ΣΤΑΠ μι!!  ;D

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση ομως που καποιος δινει ψευδη στοιχεια ταυτοτητας και σε κοροιδευει για να του νοικιασεις ενα αυτοκινητο/παραγγειλει ποτο ενα μερος της ευθυνης βαραινει αυτον. Στην περιπτωση που ενας ανηλικος ενω σου δηλωνει οτι ειναι 11χρονος εσυ του νοικιαζεις ενα αυτοκινητο/δινεις ποτο, βαραινει αποκλειστικα εσενα.

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, αν ένας ανήλικος δηλώσει ενήλικος στο νοιζ, ευθύνη έχει αποκλειστικά ο yameth; Γιατί; Είχε κάποιο τρόπο να τον ελέγξει; Ενώ ο ένοικος του αυτοκινήτου θα του ελέγξει την ταυτότητα ή κάτι τέοιο...

Είναι σαν αυτό που λέει "με την είσοδό σας δε φέρουμε καμιά ευθύνη για τη σωματική (πνευματική εν προκειμένω) σας ακεραιότητα εφόσον δηλώσατε ενήλικος"  :)

 

Σκεψου τις σημανσεις των τηλεοπτικων προγραμματων στην τηλεοραση (ακαταλληλο, εγκριση γονεα, ...). Το καναλι την βαζει εκει στην γωνιτσα για τυπικους λογους, ανεξαρτητα απο την ευκολια του ανηλικου να μην την σεβαστει και το αν οι γονεις του ειναι σε θεση η οχι να τον ελεγχουν για το τι βλεπει.

 

Και αν είχε τέτοιο το νοιζ, θα ήταν το πράσινο.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν είναι υπεύθυνος ο Yameth.

 

Yπεύθυνος για τις πράξεις του (όπως είπαμε) είναι ο γονέας, και ο Yameth εννοείται ότι δεν μπορεί να το ελέγξει, αλλά από την άλλη πρέπει να είναι καλυμμένος σε περίπτωση που ο γονέας ζητήσει τα ρέστα επειδή βρήκε το περιεχόμενο του φόρουμ προσβλητικό ή αποπροσανατολιστικό (είπατε στο παιδί μου να πάρει στρατ κι αυτός θέλει να παίξει Dimmu Borgir, σαν δεν ντρέπεστε, θα σας δείξω εγώ, μου το κάνατε και σατανιστή κλπ κλπ κλπ).

 

Ή: βρίσατε το παιδί μου και αυτό δεν το επιτρέπω, του δώσατε λινκς για ανθρωποθυσίες, για φωτογραφίες αθώων παρθένων με μπανάνες, για τελετουργικούς διαμελισμούς  και για κατασκευή ατομικής βόμβας, του είπατε να πάρει Μarshall και αυτός κλάταρε την πρώτη μέρα, του διαφημίσατε τον Νάκα και αυτός τον καταλήστεψε πουλώντας του έναν Line 6 400 ευρώ παραπάνω από Γερμανία κλπ κλπ. I could go on for days. Σαμπάντι ΣΤΑΠ μι!!  ;D

 

Καλώς, τώρα σε πιάνω...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως μου αρεσει να εχουμε και πιτσιρικια , αρκει να το ξερουμε. μια χαρα δεν ηταν ο nemo? (τωρα λογικα ενηλικιωθηκε ο νεμακος . μου αρεσαν ολα αυτα που ελεγε μονο και μονο επειδη ηξερα τι ηλικια ειχε . εγω στα  16 - 17  ημουν ντιπ ηλιθιος)

επισης μεγαλη μας τιμη να εχουμε στην παρεα μας ισως τους μοναδικους νεαρους που δε παιζουν ολη μερα ον λαιν γκειμς.(μαλλον παιζουν σχεδον ολη μερα)

καταλαβαινω παντως ολους εσας που αναφερθηκατε στα προβληματα που προκαλει η ανευθυνη συμμετοχη τους.

τρεφω μεγαλη εκτιμηση προς την νεα γενια σε πεισμα πολλων κομπλεξικων απο μας που τους καταλογιζουν ενα σωρο πραγματα αντιστοιχων με αυτα που καταλογιζαν  οι παλιοι και σε μας. πχ "εμεις πιναμε γαλα απο το βυζι της κατσικας ενω εσεις εχετε νουνου" "εμεις δουλευαμε απο μικροι ενω εσεις ειστε μαλθακοι επειδη σπουδαζετε " κλπ κλπ κλπ

ετσι κι εμεις τους λεμε τωρα "εμεις παιζαμε στην αλανα ενω εσεις ειστε ολη μερα στα κουμπιουτερ..."  λες και κατι καναμε στην αλανα. ουτε μαθαιναμε κατι ουτε αθλητισμο καναμε, πολλες φορες αλητευαμε βαριεστημενα. τουλαχιστον τωρα κανουν ολα τα παιδακια σχεδον , οργανωμενο αθλητισμο και τουλαχιστον ακομη και απο τα βιντεο γκειμ μπορει να μαθουν κατι παραπανω. οσο για την μαιρουλα γιατι να της την πεσουν αφου τα εχουν μαζι απο τα νηπια και το δημοτικο , οταν εμεις αν μαθαινανε ποιαν αγαπαε μπορει και να βουτουσαμε απο καμια ταρατσα απο την ντροπη. ...

 

ξερω ξεφυγα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου