Προς το περιεχόμενο

Flight Cases


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ρωτήσω το εξής : Πού μπορώ να βρω σκληρή θήκη/flightcase (υπάρχει διαφορά ανάμεσα στους δύο όρους;;; ) για keyboard;;; Συγκεκριμένα για το αναμενόμενο (για μένα) V-Synth. Πρέπει να γίνει custom παραγγελία;;; Πώς λειτουργεί το πράγμα;; Και από που θα πρέπει να γίνει η παραγγελία; Από κατάστημα μουσικών ειδών ή υπάρχουν άλλα καταστήματα για αυτό το σκοπό;

 

Αυτάααααα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ακριβώς που πρέπει να απευθυνθείς για το πρόβλημά σου αλλά αν ρωτήσεις σε καταστήματα που έχουν σκληρές θήκες για μουσικό εξοπλισμό όπως στο Νάκα ή τον Διαμαντόπουλο, μπορεί να βρείς κάτι που να σου κάνει. Εναλλακτικά, βρές αν μπορείς κάποια εταιρία που να κατασκευάζει τέτοια πράγματα και ψάξε μέσω Δικτύου για αντιπρόσωπο στην Ελλάδα. Τέλος, δοκίμασε κάποιο on-line κατάστημα μουσικού εξοπλισμού, κατά προτίμηση ευρωπαϊκό. Η μόνη διαφορά που έχω παρατηρήσει μεταξύ hardcases και flight cases είναι ότι οι δεύτερες έχουν συγκεκριμένη εξωτερική διαμόρφωση για εύκολη στοίβαξη πολλών τέτοιων θηκών με σκοπό τη μεταφορά τους ενώ οι πρώτες έχουν μια πιο βαλιτσοειδή μορφή, με χερούλια, επενδύσεις εσωτερικά κλπ. Πάντως, έχεις δίκιο να ψάχνεις για κάτι σκληρό γιατί με τέτοιο μηχάνημα, κι εγώ θα αισθανόμουν ανασφαλής να κυκλοφορώ με μαλακή θήκη! :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν θήκες απο ξύλο και απο πλαστικό.

 

Οι ξύλινες είναι μεγάλης αντοχής αλλα ζυγίζουν παρα πολύ. Υπάρχει ενα μαγαζί που φτιάχνει κατα παραγγελία και είναι Χαρ.Τρικούπη κοντά στην Αλεξάνδρας στο αριστερό σου χέρι.

 

Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις πλαστικές (fiberglass) είτε απο Ελλάδα (αν βρεις κανεναν που να φέρνει) είτε απο καποιο ιντερνετικό μαγαζί.

 

Για αρχή δες στο www.skbcases.com αν θυμάμαι καλά καπου έχει ενα πινακα που σου λέει πια θήκη ταιριάζει σε ποιο συνθεσαιζερ. Επίσης στο www.adam-hall.com.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου