Προς το περιεχόμενο

Korg PA800 ή Korg PA2X PRO;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σας παίδες!!!! Βρίσκομαι σε δίλημμα, μεταξύ KORG PA800,και KORG PA2X PRO!!! ??? Τυγχάνει να έχω τούς προκάτοχους το i30, pa80, αλλά λόγο δουλειάς το pa80 που με αυτό παίζω έχει λαλήσει! και σκέφτομαι για μία υπέρβαση, και θα ήθελα την γνώμη σας!!!

Η αλήθια είναι ότι το pa800 δεν το πολύ συμπαθώ, γιατί είναι πολύ ψεύτικο στα πλαστικά του, και στα σημεία χειρισμού  :-\. Ενώ το pa2x pro, πολύ καλύτερη κατασκευή!!! Από την άλλη όμως να σκάσω 3800 Ε , για να παίζω διήμερα σε ταβέρνες!! είμαι λίγο μπερδεμένος!! Προσπαθώ να καταλήξω κάπου!! ευπρόσδεκτη, και σεβαστή κάθε γνώμη!!!

Ευχαριστώ πολύ !!Φιλικά Γιάννης!!!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η οικονομική διαφορά τους δεν είναι τόσο μεγάλη.το βρίσκεις 3000 το pa2x άνετα, δηλαδή κανενα 700-800 παραπάνω από το pa800 και για μένα αξίζει τη διάφορα.Αν θέλεις να κάνεις την υπέρβαση και να έχεις το απόλυτο (κατ'εμε) arranger, go ahead ;)

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η τιμή του pa 800 με το pax2 μάλλον είναι μεγαλύτερη για ρίξε μια ματιά όσο αφορά το pa 800 http://www.fagotto.gr/,δεν  είμαι σίγουρος αν η τιμή αναφέρετε με το φπα αλλά αν ήταν χωρίς δεν θα διευκρίνιζαν?

Αυτά όσο αφορά τιμή ,όσο αφορά διαφορές μεταξύ των 2 οργάνων δεν τα ξέρω δεν τα έχω παίξει και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι άσχημη τιμή.2290 έχει thomann 2130 βγαίνει fagotto.είναι 25% κάτω από την τιμή καταλόγου Bon Studio.Γενικά εκεί πάιζει πάντως στα μαγαζιά Ελλάδα 2150-2200. ;)

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pa800 το ξέρω επειδή το έχει έναςγνωστός μου.

Πίστεψέμε είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ όργανο,και κάνει για όλα τα είδη μουσικής.

Έχει υπέροχους ήχους και η κατασκευή δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ άσχημη...

 

Το άλλο δεν το ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πέρα απο την πλάκα άν είχα την οικονομική δυνατότητα θα έπαιρνα με κλειστά τα μάτια το 2x...Ελα όμως ου δέν την έχω.......ΥΠΟΜΟΝΗ καλυτερα κανενα μηνα παραπανω και όχι βιαστικες κινήσεις γιατί πολοί την πατήσαμε έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλε μου ειμαι κατοχος του pa800 κ μπορω να σου πω τη γνωμη μου γι αυτο το οργανο προσωπικα μεχρι λιγο καιρο σκεφτομουν να το πουλησω...ο λογος ηταν οτι δεν ειχα ηχους πραγμα πολυ σημαντικο ειδικα αν δουλευεις σε live τωρα ομως που επιτελους βρηκα ηχους μετα απο ενα χρονο που τ αγορασα δεν σκεφτομαι ουτε να το πουλησω ουτε τιποτα...οσο για το pa2xpro να σου πω το εξης ειναι καλυτερο απ οτι εχω ακουσει βασικα δε το χω παιξει αλλα εχω παιξει το pa1xpro το οποιο δεν πιστευω να χει μεγαλες διαφορες απο το pa2xpro παντως το pa1xpro κ το pa2xpro εχουν πολυ καλυτερο πληκτρο απο το pa800.ελπιζω να σου φανει χρησιμη η παρεμβαση μου...

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου