Προς το περιεχόμενο

Πόσοι από εδώ μέσα έχουν group;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποσοι απο εδω μεσα αραγε ειναι στην ..ιδια μοιρα με εμενα που ψαχνω..αιωνιος για group και δεν βρισκουν; :cry:

 

ποσοι ειναι στην ..απεναντη οχθη;

 

οποιος δεν βαριεται ας μας πει το group του και σε πιο μαγαζι και ποιες μερες παιζει, να δουμε καμια συναυλια γνωριζοντας και ο ενας τον αλλον συγχρονως :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρισκόμουν στην ίδια μοίρα με εσένα για αρκετά χρόνια αλλά μετά απο πολυυυ ψάξιμο και απογοητεύσεις είμαστε στο ίδιο group με τον janick εδώ και 3 χρόνια(δεν ξέρω για πόσο ακόμα ;) ) με σταθερή σύνθεση μελών εκτός απο τον ταγουδιστή που άλλαξε προσφάτως!!Οπότε συνέχισε το ψάξιμο!

Παίζουμε κάθε Τετάρτη μετά τις 12 στο Funkey ;)

Superstarz band!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο πράγμα το group στην Ελλάδα στις μέρες μας...

Είμαι σε μία μπάντα 5 χρόνια τώρα και δεν ξέρω αν θα έχω την υπομονή και την όρεξη να ξανάρχίσω κάτι καινούργιο. διότι αυτη τη στιγμή το μουσικό δεσιμο είναι <<εγκεφαλικό>>.

 

Οn Stage the band

παίζουμε soul/funk διασκευές

12 Μαίου στο κλαμπ 22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι παίζετε live, καλό είναι να ενημερώνετε και το ημερολόγιο του Noiz με τα Events (My stuff --> Sessions).

 

takis, μαζί σου :) Πολύ δύσκολο να ταιριάξουν τα χνώτα...

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είμαι σε group με τα ίδια ατομα εδώ και 3 χρόνια περίπου (Best Before) και μου είναι πολύ δύσκολο να με σκεφτώ με άλλα άτομα. Δύσκολο πράγμα το δέσιμο, ειδικά απο πλευράς χαρακτήρα περισσότερο. Αισθάνομαι τυχερός. Πάντως εμείς παίζουμε περιστασιακά καθώς ο κιθαρίστας είναι φαντάρος (το αιώνιο Ελληνικό πρόβλημα) αλλά τουλάχιστον δεν κατάφερε αυτό να μας σταματήσει. Τώρα ετοιμάζουμε υλικό με βλέψεις για δισκογραφία αλλά μάλλον προς τα έξω. Πολύ δύσκολος ο δρόμος του Αγγλόφωνου, ο κόσμος υποστιρίζει πάντος, τουλάχιστον εδώ στην βόρεια Ελλάδα. Στην Αθήνα δεν ξερώ εσείς θα μου πείτε.... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 13(!!!) χρόνια με την ίδια μπάντα τους ίδιους ανθρώπους.Απο τα 17 μου χρόνια μέχρι και τώρα που έκλεισα τα 30...

Μετά απο τόσα χρόνια είμαστε εννοείται σαν οικογένεια,αλλά έχουμε ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια όρεξη που είχαμε όταν αρχίσαμε.Τελικά όσοι έχουν μπάντα είναι οι εναπομείναντες ρομαντικοί και νοσταλγοί μιας άλλης μακρινής πλέον εποχής.Πολύ δύσκολο βέβαια να διατηρήσεις ένα group τόσα χρόνια και να κρατήσεις αναλοίωτο το μουσικό του χαρακτήρα.Εμείς έχουμε παραμείνει δυστυχώς ή ευτυχώς έφηβοι.Περάσαμε στρατούς,σπουδές και ακόμα τα ίδια.Ακόμα και τώρα που ο καθένας έχει πλέον τη δικιά του ζωή...το group πάνω απ'ολα!Είναι μάλλον κάτι που δρά πάνω μας καταλυτικά και μας κάνει να γυρίζουμε το χρόνο πίσω...5 ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικοί άνθρωποι,τους ενώνει κάτι κοινό,και για τον καθένα αυστηρά προσωπικό.

Ακόμα τα ίδια μυαλά,οι ίδιοι ΠΑΝΤΑ τσακωμοί για τα ΙΔΙΑ θέματα κτλ κτλ.

Παρ'όλη την δισκογραφία και τα δισκογραφικά συμβόλαια όλα αυτά τα χρόνια,κάθε πρόβα και κάθε recording ειναι ακριβώς όπως τότε.

Αυτές τις μέρες τσακωνόμαστε (εννοείται!!!) για τον καινούριο μας δίσκο...

ΠΑΙΞΤΕ ΜΟΥΣΙΚΗ!ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που βλέπω και άλλους με το ίδο "πρόβλημα" γιατί νόμιζα ότι εγώ είμαι ο περίεργος που δεν μπορώ να ταιριάξω με άλλους.

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα ένα "γκρουπ" που πέρασα για ένα φεγγάρι και έφυγα με ελαφρά πηδηματάκια γιατί δεν μπόρεσα να αντέξω τους υπόλοιπους.Μα στα 30 τόσο τους κολλημένοι με iron maiden (και κολλημένοι γενικότερα,όχι μόνο μουσικά);;; Ήμαρτον!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, μην απελπίζεστε! Το γραφείο γνωριμιών του Noiz θα κανονίζει περιοδικές συναντήσεις σε μπαρ μοναχικών μουσικών με σκοπό τη γνωριμία και ό,τι ήθελε προκύψει. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι οι μπάκουροι μουσικοί είναι στη πλειοψηφία κιθαρίστες, οπότε μάλλον τα έντονα φαινόμενα κιθαροφιλίας δεν θα επιτρέψουν τη σύναψη σχέσεων. Έχετε σκεφτεί να το "γυρίσετε";

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια δεν ειμαι σε καποιο συγκροτημα αν και ψαχνω εδω και πολυ καιρο. Δυστυχως ειναι αυτο που λεει ο Γερασιμος....ειμαστε ολοι κιθαριστες!Αντε να βρεισ μπασιστα και ειδικα ντραμερ!Οσο για το "γυρισμα" ειπαμε με τουσ κολλητους μου (ολοι κιθαριστες-5 ατομα ειμαστε) να κανουμε ενα συγροτημα για το χαβαλε μας (πριν 2 χρονια η ιστορια) και να παιζουμε μονο Μetallica (γιατι οι αλλοι μονο αυτο γουσταραν) ...Εγω ,σαν πιο ανοιχτομυαλος- πιο γυριστος (κατα Γερασιμο) ανελαβα τα ντραμς (δεν ειμαι και ο Ulrcih, αλλα ενα ρυθμο -τουλαχιστον στα χερια,στα ποδια ουτε λογος- μπορουσα να τον κρατησω) αλλα ο μεγαλος καβγας ηταν ποιος απο τους αλλους θα παιξει μπασο (κερνουσαν καφεδες ο ενας τον αλλο για να μη χασουν τη θεση τους στην κιθαρα)! Παντως εχω την εντυπωση (χωρις να θελω να θιξω κανεναν ,ειλικρινα) οτι για να κανεις συγκροτημα στην Ελλαδα που να μην παιζει metal πρεπει να εισαι αρκετα τυχερος απο την αποψη οτι ειναι πολυ λιγοτερα τα ατομα που ενδιαφερονται για κατι αλλο και συνεπως πιο δυσκολο να βρεθουν μεταξυ τους, αν και εφοσον δεν εχουν ηδη συγκροτημα ωστε να ψαχνονται!Αυτα απο εμενα!

 

ΥΓ1: Μπορω να το γυρισω και να γινω bi, δηλαδη παιζω και μπασο, αδερφη δεν γινομαι ( χωρις να θελω να θιξω κανεναν), δηλαδη καλο το πειραμα με τα ωτραμς παλιοτερα αλλα θελω χορδες!

 

ΥΓ2: Αν υπαρχει κανεις απο Θεσσαλονικη που να εχει διαθεση για δημιουργια συγροτηματος με rock κατευθυνση (κυριως κλασικο και indie/alternative) ας επικοινωνησει μαζι μου!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 13(!!!) χρόνια με την ίδια μπάντα τους ίδιους ανθρώπους.Απο τα 17 μου χρόνια μέχρι και τώρα που έκλεισα τα 30...

Μετά απο τόσα χρόνια είμαστε εννοείται σαν οικογένεια,αλλά έχουμε ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια όρεξη που είχαμε όταν αρχίσαμε.Τελικά όσοι έχουν μπάντα είναι οι εναπομείναντες ρομαντικοί και νοσταλγοί μιας άλλης μακρινής πλέον εποχής.Πολύ δύσκολο βέβαια να διατηρήσεις ένα group τόσα χρόνια και να κρατήσεις αναλοίωτο το μουσικό του χαρακτήρα.Εμείς έχουμε παραμείνει δυστυχώς ή ευτυχώς έφηβοι.Περάσαμε στρατούς,σπουδές και ακόμα τα ίδια.Ακόμα και τώρα που ο καθένας έχει πλέον τη δικιά του ζωή...το group πάνω απ'ολα!Είναι μάλλον κάτι που δρά πάνω μας καταλυτικά και μας κάνει να γυρίζουμε το χρόνο πίσω...5 ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικοί άνθρωποι,τους ενώνει κάτι κοινό,και για τον καθένα αυστηρά προσωπικό.

Ακόμα τα ίδια μυαλά,οι ίδιοι ΠΑΝΤΑ τσακωμοί για τα ΙΔΙΑ θέματα κτλ κτλ.

Παρ'όλη την δισκογραφία και τα δισκογραφικά συμβόλαια όλα αυτά τα χρόνια,κάθε πρόβα και κάθε recording ειναι ακριβώς όπως τότε.

Αυτές τις μέρες τσακωνόμαστε (εννοείται!!!) για τον καινούριο μας δίσκο...

ΠΑΙΞΤΕ ΜΟΥΣΙΚΗ!ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!

 

τα ίδια & εδω :wink:

παρόλο που έχουμε κάποιες αλλαγές & προσθήκες ο βασικός πυρηνας παραμένει ο ίδιος εδω και 11 χρόνια.

βέβαια εκτος απο συνεργάτες είμαστε πάνω απο όλα ΦΙΛΟΙ,& ΕΚΕΙ είναι το μυστικό .....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου