Προς το περιεχόμενο

Πόσοι από εδώ μέσα έχουν group;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε να βρεισ μπασιστα και ειδικα ντραμερ!

 

πλάκα μου κάνεις!?!

drummer είμαι και δεν μπορώ να βρω group να παίξω στη Θεσσαλονίκη. Ολοι σχεδόν metal παίζουν.

Και από κάποιους που παίζουν άλλα πράματα...μόνο από συγκρότημα που παίζει ....πόλκες δεν πέρασα. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κωστάκη μπάσσο δεν παίζεις?

 

Κυρίως, ναι. Προς τι η ερώτησις αγαπητέ;

 

Υ.Γ.: Μπούκα, είσαι άθλιος. Στοίχημα ότι αυτός παίζει χειρότερα και από εσένα. Ούτε εσύ δηλαδή δεν θα τον άντεχες.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fleamail Ασχολούμαι μόνο με το μπάσσο από το 1986, ούτε κιθάρα, ούτε τύμπανα, ούτε πλήκτρα μπόρεσαν να μου δώσουν αυτό που προσφέρει το μπάσσο και δεν είμαι και αδερφή ;)

 

@Ζιggy 440 Αν δεν με απατά η μνήμη μου παίζατε σε ένα στούντιο κοντά στην οδό Φυλής γύρω στα τέλη του 80 και είχατε μια ωραία γυναίκα στα φωνητικά; Χάρηκα που παίζετε ακόμα

 

Ασχολούμαι αρκετά χρόνια με γκρούπ και πάντα πίστευα και πιστεύω ότι η χημεία και η φιλία μεταξύ των μελών μπορούσε να φέρει τα αναμενώμενα αποτελέσματα. Οι εγωισμοί κάνουν κακό στο σύνολο καθώς και στο άτομο. Το λέω αυτό εκ πείρας καθώς πήρα πόδι την αρχή του 90 από ένα μετέπειτα σπουδαίο γκρούπ στο χώρο του ελληνόφωνου πεσιμιστικού ροκ.

 

Σήμερα παίζω ακόμα μπάσσο σε ένα συγκρότημα που δημιουργήθηκε το 1999 (www.myspace.com/atomatessera). Προσπαθούμε να ξαπερνάμε όλα τα εμπόδια που εμφανίζονται, καθώς οι 4 από τους 5 μας έχουμε γυναίκα και παιδιά, και να κάνουμε μια πρόβα την εβδομάδα καθως και να κυνηγάμε τις ζωντανές εμφανίσεις.

 

Τέλος έχω να πω ότι ο καθένας μπορεί να παίξει σε συγκρότημα αρκεί να καταλάβει ότι δεν είναι μόνος του αλλά συνυπάρχει με άλλα άτομα γι ανα βγει κάτι όμορφο.

THE WORLD IS A VAMPIRE....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@Ζιggy 440 Αν δεν με απατά η μνήμη μου παίζατε σε ένα στούντιο κοντά στην οδό Φυλής γύρω στα τέλη του 80 και είχατε μια ωραία γυναίκα στα φωνητικά; Χάρηκα που παίζετε ακόμα

 

Ασχολούμαι αρκετά χρόνια με γκρούπ και πάντα πίστευα και πιστεύω ότι η χημεία και η φιλία μεταξύ των μελών μπορούσε να φέρει τα αναμενώμενα αποτελέσματα..

 

Δεν σε απατά καθόλου η μνήμη σου Bassoter, Θήρας 63 και Φυλής γωνία, εκεί ανάμεσα στα κοκκινα φανάρια :)

και γω χαίρομαι που παίζεις ακόμη και κυνηγάς την φάση με τα group.

              cheers εις ανάμνησην των παλιών (όχι πάντα καλών)καιρών.

www.onlinerecording.org

forever changes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κωστάκη μπάσσο δεν παίζεις?

 

Κυρίως, ναι. Προς τι η ερώτησις αγαπητέ;

 

 

αα ετσι ρωταω, να σε εχω στα υπ'οψιν... παιζω με 2 φιλαρακια καποιες φορες και λειπει ενας μαλλιας με μουσια. αν παιζει και λιγο μπασο ακομη καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κωστάκη μπάσσο δεν παίζεις?

 

Κυρίως, ναι. Προς τι η ερώτησις αγαπητέ;

 

 

αα ετσι ρωταω, να σε εχω στα υπ'οψιν... παιζω με 2 φιλαρακια καποιες φορες και λειπει ενας μαλλιας με μουσια. αν παιζει και λιγο μπασο ακομη καλυτερα

 

I do!  ;)

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κωστάκη μπάσσο δεν παίζεις?

 

Κυρίως, ναι. Προς τι η ερώτησις αγαπητέ;

 

 

αα ετσι ρωταω, να σε εχω στα υπ'οψιν... παιζω με 2 φιλαρακια καποιες φορες και λειπει ενας μαλλιας με μουσια. αν παιζει και λιγο μπασο ακομη καλυτερα

 

I do!  ;)

 

till death do us apart!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κατάλαβα αυτό! Ποιο το κακό με τις bcrich plywood και τους κιθαρίστες που δεν ξέρουν την Ντο ματζόρε!

Άηντε γιατί σαν να ξεπεταχτήκατε λίγο οι (πιάνω χώρο) μπασίστες μου φαίνεται! :D

 

φτου σου ρε! από τότε που 'βγαλες το 7 δε σου μιλάω εσένα και μου τη λες και στεγνά.....

 

να ξέρεις ότι οι κρυφοβάζελοι είναι χειρότεροι απ τους βάζελους....ξανά φτου σου!

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"SHOW WHAT"

 

jazz rock , funk , soul , blues διασκευες

 

ειμαστε μαζι απο το '95.

 

ντραμς-μπασσο-2 κιθαρες-γυναικεια φωνη.

 

παιζουμε προς το παρον καθε τεταρτη βραδυ στο μπαρ "ΣΤΡΟΦΗ"

 

Ζακυνθος :P ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου