Προς το περιεχόμενο

σχετικα με acces virus ti polar και αλλα ομορφα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα χρονια πολλα κ καλο μηνα! μια μικρη βοηθεια θα ηθελα χεχε...

γραφω psychedelic trance κ εχω καταληξει να αγορασω το access virus ti polar. το εχω βρει γυρω στα 2220 αλλα δεν ξερω αν υπαρχουν ιστοσελιδες με μεταχειρισμενα ειτε απο ιδιωτες ειτε απο μαγαζια. αν ξερετε κατι στειλτε μου καποια διευνθηση. το acces virus ti polar me to access virus ti εχουν διαφορες στους ηχους κτλ?

επισης χτες ενας φιλος ενω ηδη ειμαι στο παρα 5 να το αγορασω ειτε καινουργιο ειτε μεταχειρισμενο μου ειπε οτι ακουσε οτι to nord lead stage ειναι πολυ καλυτερο απο το virus.

παρακαλω βοηθηστε με διοτι μπερδευτηκα εντελως!

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα μαγαζια ψάξε στο ebay ή βαλε αγγελια στο site μας στον τομεα με τις αγγελιες....Όλο και κατι θα βρεις...

 

Σχετικα με το "nord lead stage" δεν ξερω αν υπαρχει κατι τετοιο...Αλλα μαλλον σε κατι εχεις μπερδευτει....

 

Για τις διαφορες στους ήχους δεν ξερω.... ;D

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει Nord Stage, αλλά είναι φτιαγμένο για ήχους πιάνου και organs! ΔΕΝ σου κάνει!

 

Αντίστοιχο είναι το nord Wave που αντικαθιστά το Nord Lead το οποίο όμως είναι πολύ καινούριο προιόν για να το βρεις μεταχειρισμένο.

 

Τσέκαρε το Nord Lead 3 και κάνε τις συγκρίσεις σου με το Virus...

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, η διαφορά του TI με το Polar είναι στην εμφάνιση και την έκταση του κλαβιέ. Ηχητικά δεν πρέπει να έχουν διαφορές.

 

Nord Lead Stage δεν υπάρχει, ο φίλος σου προφανώς σου μίλησε για το Nord Lead το οποίο είναι παρόμοιας φιλοσοφίας με το Virus και δεν έχει σχέση με το Nord Stage που είναι stage piano. Εγώ προσωπικά γουστάρω το Virus περισσότερο σε σχέση με το Nord, υποκειμενικά είναι αυτά.

 

Όσο για μεταχειρισμένα, όσα είπε ο NemOOO και καλή τύχη στο ψάξιμο...

 

EDIT: Άτιμε Βαγγέλη, με πρόλαβες! 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΤΙ desktop δεν εχει την παραμικρη διαφορα σε δυνατοτητες απο το polar η το keyboard,η μονη διαφορα ειναι στο κλαβιε και στην εμφανιση. Παντως τσεκαρε και τη σελιδα της access, απο τοτε που το αγορασα εχουν κανει συνολικα 3 major updates που ουσιαστικα ηταν σα να μου χαρισαν ενα synth ακομα... Αντικειμενικα απο αποψη "ιπποδυναμης" και ευελιξιας το TI υπερτερει κατα πολυ του nord wave. Απο κει και περα ειναι και το προσωπικο γουστο, αλλα για το ειδος της μουσικης σου το ΤΙ μαλλον θα σε βολεψει περισσοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σου φιλε.Εχω στην κατοχη μου και το virus ti key και το nord lead 3.

Και τα δυο synths κανουν για την μουσικη που γραφεις.

Το virus ti me polar kai desktop δεν εχουν καμια διαφορα στους ηχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To nord lead 3 εχει σταματησει να βγαινει. Αντικατασταθηκε απ'το nord wave βασικα.

 

Το ΤΙ desktop δεν εχει την παραμικρη διαφορα σε δυνατοτητες απο το polar η το keyboard,η μονη διαφορα ειναι στο κλαβιε και στην εμφανιση. Παντως τσεκαρε και τη σελιδα της access, απο τοτε που το αγορασα εχουν κανει συνολικα 3 major updates που ουσιαστικα ηταν σα να μου χαρισαν ενα synth ακομα... Αντικειμενικα απο αποψη "ιπποδυναμης" και ευελιξιας το TI υπερτερει κατα πολυ του nord wave. Απο κει και περα ειναι και το προσωπικο γουστο, αλλα για το ειδος της μουσικης σου το ΤΙ μαλλον θα σε βολεψει περισσοτερο...

 

Απο περιεργεια, το χεις τσεκαρει το wave? Εχω μεινει και λιγο πισω και δεν ξερω αν εχει βγει κανονικα στην αγορα. Γραψε καμια αποψη αν δεν βαριεσαι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

shanti σου δίχνω τα spec των 2 οργάνων.Η επιλογή βέβαια είναι δικιά σου αποκλειστικά για το τι θα επιλέξεις.

 

 

nordwave                                                           virus TI

 

1024 program(ήχοι)                                          2048 program(ήχοι)

 

18 stereo voices                                              80 stereo voices

 

εφέ(7)                                                                εφέ(129)

                           

* Tube style Overdrive                                      Independent delay and reverb for all 16 multi mode slots                                                                       

* Stereo Delay with tap-tempo function.              > 129 parallel effects.reverb and delay, chorus, phaser, ring         

* Reverb with 5 algorithms                                  modulator, distortion,3 band EQ and the Analog Boost bass           

                                                                      enhancer

 

2 χ multitimbral                                                  16 χ multitimbral

(2 tracks μέσω midi μόνο δυστηχώς για                  (16 tracks μέσω midi για να γράψεις, πράγμα πολύ 

  να γράψεις)                                                    σημαντικό)

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To nord lead 3 εχει σταματησει να βγαινει. Αντικατασταθηκε απ'το nord wave βασικα.

 

Το ΤΙ desktop δεν εχει την παραμικρη διαφορα σε δυνατοτητες απο το polar η το keyboard,η μονη διαφορα ειναι στο κλαβιε και στην εμφανιση. Παντως τσεκαρε και τη σελιδα της access, απο τοτε που το αγορασα εχουν κανει συνολικα 3 major updates που ουσιαστικα ηταν σα να μου χαρισαν ενα synth ακομα... Αντικειμενικα απο αποψη "ιπποδυναμης" και ευελιξιας το TI υπερτερει κατα πολυ του nord wave. Απο κει και περα ειναι και το προσωπικο γουστο, αλλα για το ειδος της μουσικης σου το ΤΙ μαλλον θα σε βολεψει περισσοτερο...

 

Απο περιεργεια, το χεις τσεκαρει το wave? Εχω μεινει και λιγο πισω και δεν ξερω αν εχει βγει κανονικα στην αγορα. Γραψε καμια αποψη αν δεν βαριεσαι...

 

Δυστυχως δεν το εχω τσεκαρει, λες να υπαρχει δηλαδη κανα demo εδω Θεσσαλονικη(ωραιο ανεκδοτο ε;)

[flash=200,200]

Τι θα καναμε χωρις το youtube εμεις εδω στα χωρια....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου