Προς το περιεχόμενο

Ο Μικρός μου ο λαμπάτος είναι τσίφτης και γα..τος


audiokostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι original Mullard Mustard caps ονομαστηκαν ετσι λογω του χρωματος τους.

Εκαναν "λαμπρη καριερα" στα σωθικα διαφορων παλιων Marshall και Hiwatt και θεωρουνται πολυ sought after για τον ιδιαιτερο ηχο που εδιναν.

 

Ναι ντε, επειδή ακριβώς τα ξέρω αυτά μου έκανε εντύπωση το όνομα "Ντιζόν"...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ναι, ξέρω, έχουν περάσει χρόνια και ζαμάνια.

 

Κατά καιρούς όμως λαμβάνω pm σχετικά με βοήθεια στη κατασκευή (λες και ξέρω) και τα οποία παρουσιάζουν κάποιο peak τον τελευταίο καιρό και χαρά μου να βοηθήσω αν μπορώ.

 

Κατ' αρχήν να ξαναπώ ότι Google is your friend.

 

Αναζητήσεις όπως :

http://www.google.com/search?q=5e3+tweed+deluxe+turret+pdf&hl=fr&client=firefox-a&hs=dne&rls=org.mozilla:el:official&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=he_RT8-HAoqy8QPX7tmTAw&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CD8Q_AUoAQ&biw=1280&bih=846#hl=fr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:el%3Aofficial&tbm=isch&sa=1&q=5e3+tweed+deluxe+layout&oq=5e3+tweed+deluxe+&aq=0L&aqi=g-L1&aql=&gs_l=img.3.0.0i19.6450.11223.2.13332.22.3.2.17.0.0.138.310.2j1.3.0...0.0.ZUcefMsytIM&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=85b6f40cd89cf90e&biw=1280&bih=846

ή

http://www.google.com/search?q=5e3+tweed+deluxe+turret+pdf&hl=fr&client=firefox-a&hs=dne&rls=org.mozilla:el:official&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=he_RT8-HAoqy8QPX7tmTAw&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CD8Q_AUoAQ&biw=1280&bih=846#hl=fr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:el%3Aofficial&tbm=isch&sa=1&q=5e3+cabinet+plans&oq=5e3+cabinet+plans&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=img.3...3761.3761.8.4117.1.1.0.0.0.0.96.96.1.1.0...0.0.BKgSQy5BZwQ&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=85b6f40cd89cf90e&biw=1280&bih=846

ή

http://www.google.com/search?q=5e3+tweed+deluxe+turret+pdf&hl=fr&client=firefox-a&hs=dne&rls=org.mozilla:el:official&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=he_RT8-HAoqy8QPX7tmTAw&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CD8Q_AUoAQ&biw=1280&bih=846#hl=fr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:el%3Aofficial&tbm=isch&sa=1&q=5e3+turret+board&oq=5e3+turret+board&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=img.3...14258.17271.10.17871.12.2.0.10.0.0.178.274.1j1.2.0...0.0.IoF98MEMAmc&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=85b6f40cd89cf90e&biw=1280&bih=846

 

θα σας βοηθήσουν πολύ.

 

Όπως βλέπετε δουλεύω καλύτερα με τα images του google γιατί μου δείχνουν αν υπάρχει αυτό που θέλω και μετά μπαίνω στο thread για να διαβάσω. Αλλιώς πήζεις στο μπλα μπλα του νετ.

 

Παρόλα αυτά επισυνάπτω ένα μικρό αρχείο που έφτιαξα με λίγα από τα εκατοντάδες αρχεία που έψαξα όταν ξεκίνησα να τον φτιάξω και τα οποία ελπίζω να σας βοηθήσουν να κάνετε μερικά αρχικά βήματα και σκέψεις σχετικά με επικείμενη κατασκευή.

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !

 

* Το σασί του spitfire μπήκε εκ παραδρομής μέσα στο zip. Αγνοήστε το.

5e3_Small_Survival_kit.zip

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι απίστευτο το συναίσθημα να παίζεις με τον -κυριολεκτικά- δικό σου ενισχυτή...Ειδικά όταν γύρισες τη μίζα του για πρώτη φορά και τον έβαλες "μπρος".  ;D

Ζηλεύω.

 

(Τα Leslie knobs μεγάλη αλητεία...  8) )

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου