Προς το περιεχόμενο

(Scorpions' Michael Schenker) Κόφτο το ρημάδι...Αφού σε χαλάει!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ομολογω οτι δεν εχω ακουσει τιποτα απο Scorpions οποτε μπορει και να εχεις δικιο,αλλα γενικα δεν τα παω και πολυ καλα με το ειδος... :)

 

Listen to this baby  ;)

 

 

ΔΩΣΕ Κ ΣΩΣΕ!  ;D

 

ΠΟΠΟ ΠΟΡΩΘΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

αρε ULI ελα ξανα απο εδω να μας μαγεψεις!

 

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όλοι δικαιούνται να έχουν μια κακή μέρα...αλλά αυτή του Michael Schenker (Scorpions) ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ κακή...

 

http://uk.youtube.com/watch?v=_vmo_ePVGGI

 

λοιπον ηλια επειδη καμια φορα ειμαι λιγο καχυποπτος..πες μου οτι το ειπες για πλακα και οτι δεν καταλαβες οτι ειναι playback... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πρώτα απ'όλα όντως, ούτε που παρατήρησε κανείς μας ότι μιλάμε για τον michael και όχι τον rufolf, και συνεχίζουμε να λέμε για scorpions! ;D ;D

 

Πω ρε bluezlick σου αρέσει το lonesome crow?? μιλάμε το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. ;D ;D

παρα πολυ γιατι γενικα ακουω τετοια μουσικη!

μου αρεσει γιατι εχει αρκετα Kraut στοιχεια! λιγο "ανωριμο" ειναι αλλα εχει ομορφες ιδεες!

 

Ιδέες μωρέ έχει, αλλά ούτε καμιά ΦΟΒΕΡΗ ιδέα βρήκα εγώ, και επιπλέον αυτό ακριβώς που λες: φοβερά ανώριμο μουσικά. Δηλαδή σαν να μην ξέρουν πού πάνε σε κάθε τραγούδι....... anyway... είπαμε: όλοι έχετε δικαίωμα στο λάθος!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι; Σου αρέσει κι εσένα; Ρε παιδιά τι να πω, εμένα δε μου άρεσε καθόλου ρε γμτ..........

 

Ωχ!  :-X :-\ Μιλούσα γενικά για τον κιθαρίστα. :-\..Σόρυ δεν κατάλαβα πως μιλούσες για ένα άλμπουμ...όντως ούτε εμένα μου αρέσει πολύ...συμφωνώ σε αυτό μαζί σου. ;)..

(είδες αν βιάζεσαι καμια φορά ;D)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάκη ΔΕΝ είναι Playback.

 

Έψαξα και το βρήκα, μόλις διάβασα μια συνέντευξή του σε κάποιο κιθαρο-περιοδικό, όπου ο δημοσιογράφος τον ρωτούσε για αυτό το Video. Και ο ίδιος δεν το αρνήθηκε. Απλά είπε ότι ήταν...μεθυσμένος... ::)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scorpions

 

Γιατι το...συγκροτημα του ειναι...καλυτερο?? ;D ;D

 

η επιτομη του κιτς και της βαρεμαρας ... :o

 

ΕΠ Νικολα σαγαπαω αλλα...λιγα για τους scorpions τωρα που εμαθα να παιζω το SEND ME AN ANGEL..  ;D ;D ;D

Ξερεις τι κλαμα εχω ριξει !(τουλαχιστον 6 βδομαδες μουσκεψα 76 πακετα ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗΛΑ ΤΣΕΠΗΣ EVITA )

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες διακρίνω μια διάθεση προς ειρωνεία σε ότι αφορά τους Scorpions, κ δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο...

Κ από την άλλη οι υπέρμαχοι της μπάντας διαρρηγνύουν τα ιμάτια τους προσπαθώντας να αποδείξουν την (δεδομένη για μένα) αξία του συγκροτήματος.

Φαύλος κύκλος δλδ...

 

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, το θέμα ανοίχτηκε για να σχολιαστεί η τραγική εμφάνιση του M. Schenker. Στο θέμα μας λοιπόν:

Για μένα είναι λάθος να συνδυάζουμε το όνομα του M. Schenker με τους Scorpions κ όχι με τους UFO ή τους MSG, όπου εκεί πραγματικά διέπρεψε με album τέρατα, κ εκεί που ουσιαστικά έκανε όνομα κ έφτιαξε ήχο κ στυλ.

Τον είδα live προ δύο ετών κ μου άφησε άριστες εντυπώσεις.

Επειδή παρακολουθώ τα "τερτίπια" του, κ για όσους δεν γνωρίζουν, οι καταχρήσεις κ ένα "κακό" διαζύγιο τον έφεραν στα όρια του, με αποτέλεσμα να ξεκινήσει σχεδόν από το 0, όντας 50 φεύγα ετών, δεν είναι τόσο απλό.

 

Τώρα, το συγκεκριμένο live ΔΕΝ είναι playback, κ είναι πραγματικά μια παρωδία.

Κανονικά, θα έπρεπε να τηρηθούν οι όροι της εμφάνισης, αλλά πάντα το σταριλίκι, φέρνει κ παρατράγουδα!

Ότι είναι προβληματικός κ οξύθυμος, το γνωρίζουν αυτοί που τον παρακολουθούν, ακόμα κ όταν είναι νηφάλιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου