Προς το περιεχόμενο

Ποια κιθάρα δεν θα αγοράζατε με τίποτα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξέρω ότι θα ξενερώσω πολλά άτομα τώρα αλλα θα το πω...δεν είμαι σίγουρος ότι θα έδινα ποτε λεφτά για να πάρο μια fender κιθάρα...δεν ξέρω.. είναι καλές βγάζουν ωραίο ήχο

απλά ότι fender έχω πιάσει και κάνει 1500 με 2000 απλά ποτε δεν πίστεψα ότι αξίζει τα λεφτα της...πιστευω οτι με τα ιδια λεφτα βρησκεις πολυ καλητερες κιθαρες και πολυ πιο ευέλικτες οσον αφορα τον ηχο....+ ποτε δεν με βολεψαν οσο θελω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τιποτα???? Τα δυο λαθη "στραβοχυμενους λουκουμαδες" της fender, jaguar k jazzmaster , καθως και οτιδηποτε με flame η quilted top.....οι λεγομενες κιθαρες-κομοδινα Λουι κενζ

 

 

0100900805_xl.jpg

 

0100800806_xl.jpg

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πολυ πιο ευέλικτες οσον αφορα τον ηχο.....

 

Για ολα τα υπολοιπα παω πασο καθως ειναι θεμα προσωπικου γουστου..............δυσκολευομαι ομως να φανταστω ποια κιθαρα μπορει να ειναι πιο ευελικτη απο μια fender strat........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τιποτα???? Τα δυο λαθη "στραβοχυμενους λουκουμαδες" της fender, jaguar k jazzmaster

 

+1 όπως επίσης και την jag-stang:

 

Fenderjagstang.jpg

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ετσι συμφωνω και εγω... Αν μου την χαριζανε και μου την φερνανε σπιτι σεταρισμενη και δεν το ηξερε κανεις οτι εχω μια τετοια και μπορουσα να ανοιξω ενα δευτερο account στο noiz αλλα να μην με ξεσκεπασουν οι admins ωστε να την πουλησω κοψοχρονια σε καποιον ... και παλι υπο την προυποθεση οτι αυτος που θα την επαιρνε και θα ερχοταν σπιτι να την παραλαβει δεν θα με ηξερε φατσικα ωστε να με αναγνωρισει οταν συναντηθουμε ουρλιαζοντας "MAMA, ΜΠΑΜΠΑ [1] KOITAΞΤΕ ΞΕΦΤΙΛΑ! Ο EVRIS ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΙΘΑΡΑ!" και να καταστραφει η υποληψη μου για παντα. Και εννοειται οτι για να κλεισω την δουλεια θα ειχα χρησιμοποιησει νεο καρτοκινητο τηλεφωνο που μετα θα ξεφορτωνομουν για παντα...

 

[1] Φυσικα και θεωρω οτι οι μονοι υποψηφιοι αγοραστες που θα μπορουσα να βρω θα ειχαν ερθει με τους γονεις τους, μετα τις σχολικες ωρες Δημοτικου για να την παραλαβουν  ;D

 

;D

 

υπερβολές  :P

αρκεί να είχες ξεκαθαρίσει οτι ΔΕΝ την αγόρασες  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο οργανα αλλα και γενικα: Οτιδηποτε με μυτερες γωνιες (πχ Σκαρπινια παπουτσια, μεταλλαδικες κιθαρες με αιχμες, reverse headstock, σακακια με βατες, αυτοκινητα με αεροτομες, μυτερα νυχια, αυτο το μικρο το μουσακι σα να εχει κουτσουλησει καποιο πουλι στο πηγουνι σου κλπ) ειναι Χ στην λιστα μου.

 

 

+1 αβέρτα, αν κάνετε την αναγωγή σε μπάσα. Επίσης δεν θα αγόραζα ένα όργανο (λόγω γούστου και μόνο) που έχει καλυφτεί με μπογιά και δεν φαίνονται τα "νερά" του ξύλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τιποτα???? Τα δυο λαθη "στραβοχυμενους λουκουμαδες" της fender, jaguar k jazzmaster , καθως και οτιδηποτε με flame η quilted top.....οι λεγομενες κιθαρες-κομοδινα Λουι κενζ

 

Αυτό έλεγα κι εγώ μέχρι πολύ πρόσφατα, αλλά τελευταία κάτι άλλαξε μέσα μου και τις βλέπω με ... άλλο μάτι ;)

 

+1 για την JagStag... Μάλλον κομμάτια θα ήταν ο Kurt όταν τη σχεδίαζε...

 

 

Πάντως εγώ, εκτός από αυτές τις μυτερές που προανέφερε ο evris, δεν θα αγόραζα επίσης:

 

1) Stratocaster με αριθμό διπλών μαγνητών >0

2) Fender-οειδή κιθάρα που να έχει έστω και λίγο παραποιημένο σχήμα και ΕΙΔΙΚΑ headstock (βλ. Suhr, Tyler, T. Anderson κλπ). Προτιμώ Parker Fly παρά κάτι άλλο που θυμίζει Fender. Τουλάχιστον η Parker έχει προσωπικότητα βρε αδερφέ!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου