Προς το περιεχόμενο

Επιτελους! Αλλοι 18 μηνες ΣΚΛΑΒΙΑΣ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Παρεπιπτοντως στην Ιταλια, που υποτιθεται οτι κατοικειται και αυτη απο μεσογειους, ανυποτακτους μαγκες  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyesσαν και εμας, που και αυτης η δημοσια διοικηση δεν τα παει και τοσο καλα, η εν λογω απαγορευση ισχυει εδω και 4 χρονια ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ κανονικοτατα.

 

θελουμε δε θελουμε και εδω θα εφαρμοστει ΚΑΝΟΝΙΚΑ (κι ας νομιζουν μερικοι οτι η αιωνια..μαγκια του Ελληνα θα περασει και εδω...) εδω εφαρμοστηκε στην απολυτη πολη των ρεμαλιων (Βερολινο) σε εμας τους φλωρουμπες δεν θα εφαρμοστει?

 

 

Μήπως ξέρεις πότε εφαρμόστηκε στο Βερολίνο; Γιατί το καλοκαίρι κάπνιζαν κανονονικότατα.

Στο Λονδίνο πάντως, τους έβλεπες να στέκονται έξω απ την pub με την μπύρα στο χέρι και ν' ανάβουν τσιγάρο μές την παγωνιά.  ;D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 270
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εδω εφαρμοστηκε στην απολυτη πολη των ρεμαλιων (Βερολινο) σε εμας τους φλωρουμπες δεν θα εφαρμοστει?

 

Ρεμάλια τους Γερμανούς και φλώρους τους Έλληνες πρώτη φορά ακούω στη ζωή μου. ???..

Ρε super μάλλον το παρατράβηξες...Είναι σαν να λες χασικλήδες τους straight-head και ''καθαρούς'' τους Ολλανδούς...Δεν το παίζω βαρύμαγκας Ελληνάρας ή κάτι τέτοιο ούτε αυτό θέλω να υποστηρίξω...Απλά μου φαίνεται λίγο τραβηγμένο αυτό που λες... :)

 

Φιλικά... :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρεις πότε εφαρμόστηκε στο Βερολίνο; Γιατί το καλοκαίρι κάπνιζαν κανονονικότατα.

Στο Λονδίνο πάντως, τους έβλεπες να στέκονται έξω απ την pub με την μπύρα στο χέρι και ν' ανάβουν τσιγάρο μές την παγωνιά.  ;D

 

Όπως ακριβώς και σε όλη την Ιταλία.. ;) 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον Γεναρη ;) να τους δεις τους αναρχοαυτονομους (μιλαμε για κανονικους μπαρουτοκαπνισμενους αναρχοαυτονομους οχι τις λουλουδες που εχουμε εδω....ουτε να τους μιλησεις δεν τολμας) να στηνονται με μειον 15 βαθμους εξω απο τις μπυραριες για μια τζουρα να πεθανεις στα γελια... :) :)

 

Ρεμάλια τους Γερμανούς και φλώρους τους Έλληνες πρώτη φορά ακούω στη ζωή μου. Huh?..

 

δεν ειπα ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ειπα ΒΕΡΟΛΙΝΕΖΟΥΣ ως γνωστον οι Βερολινεζοι εχουν τοση σχεση με τους υπολοιπους Γερμανους οσο εμεις με τους Ιαπωνες... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεμάλια τους Γερμανούς και φλώρους τους Έλληνες πρώτη φορά ακούω στη ζωή μου. Huh?..

δεν ειπα ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ειπα ΒΕΡΟΛΙΝΕΖΟΥΣ ως γνωστον οι Βερολινεζοι εχουν τοση σχεση με τους υπολοιπους Γερμανους οσο εμεις με τους Ιαπωνες... ;D

 

OK πάσο!! ;D ;)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλ; Τι εστί;

 

Πάντως σε αυτό που λέει, εγώ δεν νομίζω ότι θα ειναι ετσι...Οταν λεμε θα απαγορευτεί, θα απαγορευτεί...

Ελπίζω...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνώ.το πιό σωστό θα ήταν να υπάρχουν,τουλάχιστον στα κέντρα διασκέδασης,μπαρ κτλ είτε για την μια είτε για την αλλη κατηγορία.ενώ ετσι δημιουργείς πολίτες β κατηγορίας.επίσης η απαγόρευση ποτέ δεν επέφεραι τα αναμενόμενα αποτελέσματα.μαγαζιά λοιπόν οπου επιτρέπεται και μαγαζιά όπου δεν επιτρέπεται.σεβασμός σε όλους.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μαγαζιά απ'όσο ξέρω επιβάλεται να έχουν χώρους για καπνιστές. Δηλαδή χώρους όπου μπορείς να πας να καπνίσεις ένα τσιγάρο και μετά να επιστρέψεις στον κυρίως χώρο του μαγαζιου.

 

ενώ ετσι δημιουργείς πολίτες β κατηγορίας.επίσης η απαγόρευση ποτέ δεν επέφεραι τα αναμενόμενα αποτελέσματα.

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις τα παραπάνω; Γιατί όλοι χρησιμοποιούν αυτές ακριβώς τις τυποποιημένες ατάκες, αλλά έχω σοβαρές επιφυλάξεις για το αν υπάρχει οποιοδήποτε νόημα πίσω από αυτές τις λέξεις....

 

α. Γιατί δημιουργείς πολίτες β' κατηγορίας; Επειδή λες σε κάποιον να μην καπνίσει μέσα στο μαγαζί; Δε μιλάμε για απαγόρευση εισόδου σε μαύρους ("μέσα στο μαγαζί θα είσαι λευκός, αν θες βγες δυο λεπτά έξω να είσαι μαύρος και μετά επιστρέφεις"). Δε μιλάμε καν για απαγόρευση εισοδου σε καπνιστές (που ήδη διαφέρει, διότι δεν είναι θέμα γεννετικό, αλλά επιλογής). Μιλάμε για απαγόρευση του ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ. Δεν αποκλείεις ΚΑΝΕΝΑΝ πολίτη. Απαγορεύεις μια ΠΡΑΞΗ. Του λες απλά ότι μέσα στο μαγαζί δε θα καπνίζει. Υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά ανάμεσα στην απαγόρευση μιας πρακτικής και στον αποκλεισμού αυτού που την επιλέγει. ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

 

β. Άρα δεν πρέπει να απαγορεύεται τίποτα; Επίσης, αυτά τα χονδροειδή "ΠΟΤΕ" από ποιες στατιστικές, μελέτες, πηγές προκύπτουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνώ.το πιό σωστό θα ήταν να υπάρχουν,τουλάχιστον στα κέντρα διασκέδασης,μπαρ κτλ είτε για την μια είτε για την αλλη κατηγορία.ενώ ετσι δημιουργείς πολίτες β κατηγορίας.επίσης η απαγόρευση ποτέ δεν επέφεραι τα αναμενόμενα αποτελέσματα.μαγαζιά λοιπόν οπου επιτρέπεται και μαγαζιά όπου δεν επιτρέπεται.σεβασμός σε όλους.   

 

Δηλαδή σου φαινεται ποιο λογικό να δημιουργείς πολίτες β' κατηγοριας, όπως λες εσύ, τους μη καπνιστές ?...Γιατι αν παρατηρησεις στα περισσότερα μαγαζια οι θεσεις μη καπνιστων είναι στα χειρότερα μερη....μιας και αυτοί που δεν καπνίζουν ειναι μειονοτητα....

 

 

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου