Προς το περιεχόμενο

Tonelab SE : Κλιπακια - Ερωτησεις - και αλλα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τις ερωτησεις σου:

4)Να τα χεις ταυτόχρονα δεν γινεται. Οποτε αναγκαστικα με εξωτερικό πετάλι. Επειδή τα Wah της ειναι πααααααααρα πολυ καλα και ο κομπρεσορας κατα μερικους για τα πανηγυρια η καλυτερη λυση ειναι να χρησιμοποιησεις εξωτερικο κομπρεσορακι. Λογω ελλειψης πειρας περι κομπρεσορων θα σου απαντησει ο superfunk οπου να ναι...(λογικα)

 

5)Το control (μεταλλικο κουμπι)αναβοσβήνει οταν το χεις αναθεσει να ελεγχει το tempo απο καποιο πεταλι(π.χ. delay tap , tremolo tap κλπ), στο ρυθμο που εχει πυθμιστει, και τοτε κανει ακριβως αυτο...TAP.

  Το πλαστικό δεν αναβοσβηνει. Πατωντας το ομως κανεισ assign το μεταλλικο.

 

6)Η ιδέα σου δεν μου φαινεται κακή.Για κατι αλλο δεν κσερω οποτε παλι θα περιμενεις καποιον πιο σχετικο(SF....ακουει????)

 

ΕDIT:Αργησες Γιωρικα(εγω).....αλλη φορα...

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

5)τι γινεται οταν σε μερικα patch το CONTROL αναβοσβηνει?

 

Προφανώς έχεις επιλέξει να στείλεις το Tap Tempo του Delay (ή κάποιου άλλου effect, όπως πχ tremolo) στο Control. ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εισαι τεμπελακος και δεν θες να διαβασεις το manual Θα σου προτεινω ενα deal:

 

την επομενη φορα που θα ερθεις Αθηνα θα μου φερεις 3 κουτια απο τα μαματα μαντολατα (ξερεις εσυ.. :)) ,θα μου κανεις και καμμια ωριτσα μαθηματακι κιθαρας (εχω αρχισει να...μελεταω τωρα τελευταια ,χαλασα κι εγω.. και θελω δασκαλο..;D) και εγω θα σου κανω μαθημα Tonelab...σε 1 ωρα θα εχεις γινει ξεφτερι!! :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'σαι καλά συνονόματε για το κλιπάκι της Tonelab... είναι πολύ ωραίο & ήταν ακριβώς αυτό που χρειαζόμουν μετά από ένα δίωρο πρόβας με έναν Fender Quad Reverb σε πανηλίθιες εντάσεις (δεν θα τον πνίξω τον κιαρατά τον κιθαρίστα;)

 

Μόλις βρίσκεις χρόνο, ηχογράφησέ μας κι άλλα για να συνεχιστεί έτσι ωραία το θρεντ...  :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νικο μου το deal "εκλεισε".με το τελος των πανελλαδικων ανεβαινω στην πρωτευουσα.

 

φιλε συνονοματε ερχονται κι αλλα κλιπακια.ελπιζω ντυμενα με κανα pad απο πισω για να ναι πιο ενδιαφερον.να σαι καλα man.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια καλό θα είναι να την ακούσουμε και στα πιο δύσκολα...(δηλαδή στις πιό βρώμικες προενισχύσεις της)

 

Το παρών κλιπάκι πάντως ακούγεται super γιατί απλούστατα παίζεις πολύ καλά!!.. ;)

 

(εντάξει και η tonelab καλά ακούγεται... ;D)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τελικα εφτιαξα 4 ηχους "πρωτης αναγκης" - διοτι το επομενο βραδυ επρεπε να παω για δουλεια σε γνωστη μπουζουκλερι του νησιου- (μη βαρατε το ψωμι μου βγαζω) :P

 

 

 

Μη ντρεπεσαι φιλε μας καλε , καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη εκτος φυσικα απο το να εισαι δημοσιογραφος...

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον longshadow!!

Όλοι έχουμε ακούσει για τα κάλά εφέ και τα καθαρά!

Μπορεί κάποιος κάτοχος να ανεβάσει κλιπ που να προσομειώνει ήχο randall,engl,boogie?(πάντα μιλάω για lead καναλια και distorted ήχους).

Εκεί έχει δεχθεί τα πιο αρνητικά σχόλια..why dont we put her to the test? ;) :)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να προσομειώνει ήχο randall,engl,?

 

Πως ειναι δυνατον να ανεβασει κατι που απλα η TL ....ΔΕΝ εχει??? :o

(εχει αλλους ενισχυτες ΠΟΛΥ καλυτερους οπως και εναν αξιοπρεπεστατο Boogie recto για τους αρρωστους)

 

Ειδικα για connect χρηση πιστευω οτι η TL εχει καλυτερους βρωμικους απο οτι καθαρους ( οι βρωμικοι ηχοι ειναι σχετικα ευκολοι ετσι κι αλλοιως στις πεταλιερες οι...καθαροι ειναι που ειναι πολυ δυσκολοι εως αδυνατοι...)

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως για βρωμικα (high gain) εγω ικανοποιηθει πολυ με την προσομοιωση Soldano (και ενα tubescreamer (by tonelab) πριν)... 8)

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου