Προς το περιεχόμενο

Tonelab SE : Κλιπακια - Ερωτησεις - και αλλα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι αν τα βρώμικά της είναι εφάμιλλα ή καλύτερα των άμεσων ανταγωνιστών της..

 

μια χαρα ειναι χαλαρα τα καλυτερα που εχω ακουσει ;) μαλιστα η καινουργια LE  (μια και η παλια δεν βγαινει πια) εχει και 2-3 "ειδικα για καφρους" μοντελλα για τα οποια ολοι οι καφροι του νετ αναγαλιαζουν ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πριν συνεχισετε να διαβαζετε και να ακουτε να πω οτι η τεχνικη μου θελει αρκετη μελετη ακομα....συγνωμη για τα οποια λαθη...

 

λοιπον εχουμε και λεμε.

 

EJ Strat - Tonelab - M-Audio - Sonar και sound forge για τα fades και την μετατροπη σε MP3.

 

SETTINGS :

boutique pedal / us hi gain amp / uk h30 cab / echoplus delay / plate 2 reverb.

 

ο ρυθμος που ακουγεται ειναι απο το psr Α1000 oriental της yamaha.

 

τον ηχο αυτο τον εφτιαξα για σολο στο μαγαζι - υποτιθεται- 8)

 

παιζω με τον middle & bridge μαγνητη.

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν τα βρώμικά της είναι εφάμιλλα ή καλύτερα των άμεσων ανταγωνιστών της..

μια χαρα ειναι χαλαρα τα καλυτερα που εχω ακουσει ;) μαλιστα η καινουργια LE  (μια και η παλια δεν βγαινει πια) εχει και 2-3 "ειδικα για καφρους" μοντελλα για τα οποια ολοι οι καφροι του νετ αναγαλιαζουν ;D

 

την le δεν την εχω ακουσει

Η πεταλιερα ειναι πολυ καλη ετσι μη γελιομαστε αλλα κατ' εμε ΔΕΝ ειναι τα φορτε της οι high gain ηχοι

απο την se που ειχα για καποιο διαστημα δεν εχει καθολου tight μπασσα (ειδικα με 7-χορδες...ηταν αστα να πανε  ;) )

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι κι αλλοιως αυτοι οι ηχοι με πεταλιερες δεν βγαινουν,θελει κομπρεσαρισμα στουντιακο και μεγαλους ενισχυτες/καμπινες για να βγει αυτος ο ογκος σωστα.

 

σιγουρα το φορτε της ειναι η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ;D μουσικη...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως μου αρεσει πολυ ο συγκεκριμενος ηχος που ακουτε.για ρυθμικο παιξιμο χρησιμοποιω τον ιδιο χωρις delay.

 

τον καθαρο που εχω φτιαξει δεν θεωρω αξιολογο για να τον "ανεβασω..."θελει ψαξιμο και πειραματισμο ακομα η πεταλιερα.

 

sf μην ξεχνας .... θελω ενα σεμιναριο....you are in trouble man.. ;D 8) ;) ;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο στο κλιπ που ανέβασες, έχεις κομμένο το tone της κιθάρας;

 

οχι ηλια. απλα δεν μου αρεσει πολυ το πριματο γκαζι.

επιτηδες το χω ετσι διοτι εδω στο σπιτι μεν ακουγεται καπως μπουκωμενος,στο live ομως ψαχνω να κοψω τσιγκινα απαισια πριμα , επειδη "ξυριζει" η κορνα του mackie παρα πολυ.

 

με βλεπω και για εξτρα eq pedal παρεα με τον κομπρεσσορα. ;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο άν δεν είναι μεγάλος κόπος θα μπορούσες πάνω στο ίδιο backing να παίξεις κάτι με κάπως λιγότερο gain και χωρίς τόσο delay??....Κάτι που να θυμίζει marshall plexi για παράδειγμα??

(Και να είναι και κάπως πιο bright??).. ;)

 

Εννοείται μόνο άν δεν βαριέσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου