Προς το περιεχόμενο

Tonelab SE : Κλιπακια - Ερωτησεις - και αλλα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σ ευχαριστω για το σχολιο alter ;)

 

οριστε και ενα κλιπακι "γρηγορο-γρηγορο" με την προσομοιωση plexi για την "μακρια σκια" -longshadow-

ο ηχος ειναι τελειως φλατ.μονο ενισχυτης-καμπινα-και λιγο reverb.παιζω με τον bridge μαγνητη.

 

;D ;D ;D

 

πλακιτσα:

(μην ακουτε τι παιζω.δωστε βαση μονο στην χροια , διαφορετικα βλεπω το καρμα μου να μειωνεται :o :P)

 

οτι θελετε τυχον να ακουσετε σαν χροια μου το λετε και το γραφω προς βοηθεια υποψηφιων αγορστων. ;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ ωραίος ήχος Σπύρο, αν και ομολογώ ότι ο προηγούμενος ταίριαζε πιο πολύ σε αυτό το "βγαλμένο από στριπτιζάδικο" backing track ;)

 

ΑΑΑΑΑΑΑΧ φούντωσα τώρα... ;D

Θυμήθηκα τα φοιτητικά μου χρόνια που επισκεπτόμασταν πού και πού το ... "Star" ;) ;)

 

stripclub.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι ερωτυλος ηλια μου.τι να κανω....ανοιξη γαρ....μελισσουλες-ζουζουνακια κλπ κλπ...... ;D ;D ;D

 

 

ΣΕΜΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

veres.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank you very much!.... ;) :)

 

Καθόλου άσχημος ο ήχος...

το παίξιμο όμως όλα τα λεφτά!!

 

Λοιπόν ,τώρα θα ήθελα.....(ούπς παρασύρθηκα... ;D ;D)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις φτιαξω κανα νεο ηχο τον ανεβαζω επιτοπου. αν θελετε και κατι συγκεκριμενο μου λετε κυριοι.

ψηνομαι για κατι νεο αυριο...μμμ.... ;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  Πολύ ωραίοι ήχοι ! Θα μπορούσες να πεις για τα 2 τελευταία clipάκια τις ακριβείς ρυθμίσεις των lead ήχων;

 

Και κάτι προς τους απανταχού tonelab-άκιες σε χρήση με ενισχυτή λαμπάτο κ όχι direct.

Έχω την εντύπωση οτι όταν βάζω σε vintage amps π.χ UK 68 το VR GAIN στο 10 όπως προτρέπει το manual ο ήχος για ρυθμικά μέρη θολώνει και γίνεται πιο μουντός. Φταίει μήπως και το γεγονός ότι πάντα βάζω ενα overdrive πετάλι απο την tonelab να σιγοντάρει (με το drive άντε μέχρι τη μέση) ; Μήπως θέλει πιο λιτές ρυθμίσεις; (π.χ. drive μόνο απο προσομοίωση amp  ή overdrive pedal)

 

  Ξέρω οτι δεν υπάρχουν 'χρυσοί κανόνες' αλλά αν κάποιος έχει βρει καμιά ρύθμιση σε χρήση με λαμπάτο ενισχυτή θα θελα να τη μοιραστεί.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταίει μήπως και το γεγονός ότι πάντα βάζω ενα overdrive πετάλι απο την tonelab να σιγοντάρει

 

Ναι αυτο φταιει,χρησιμοποιησε ΜΟΝΟ τον "ενισχυτη" ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσες να πεις για τα 2 τελευταία clipάκια τις ακριβείς ρυθμίσεις των lead ήχων;

 

φυσικα , no problem , αλλα θα ηθελα να το ρωτησω κι εγω αυτο:

 

πως μπορω για παραδειγμα να δω τις ρυθμισεις ενος patch ΧΩΡΙΣ να πειραξω τα 6 περιστρεφομενα knobs?? (bass middle treble κλπ??)

 

διοτι αν τα πριμα ας πουμε τα χω στο 2 και πειραξω το knob που ειναι τερμα δεξια γυρισμενο , τα παω αυτοματως στο 10...

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορεις οποτε πειραξε τα,θα προσεξεις οτι γυριζοντας τα καποια στιγμη διπλα στο νουμερο που θα αλλαζει στο καντραν θα εμφανιστει ενα τετραγωνακι το οποιο γραφει "home" (η κατι τετοιο) ,το νουμερο διπλα στο τετραγωνακι ειναι η τελευταια ΣΩΣΜΕΝΗ ρυθμιση που εχεις κανει.

 

αυτο ισχυει για ΟΛΕΣ τις παραμετρους οποτε δεν χανεις ποτε τις ρυθμισεις που εχεις κανει (αν βεβαια δεν τις αλλαξεις και δεν τις "σωσεις")

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου