Προς το περιεχόμενο

Tonelab SE : Κλιπακια - Ερωτησεις - και αλλα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εχει ακομα κι αλλοοοοο γκαζιιιιι

αν και εχουμε μιλησει και κατ'ιδιαν ενα εχω να πω ....ο ηχος μαμησε,ο playloud το ιδιο οποτε τι μενει να παω για προβα τωρα .Μπραβο ρε ΤΑΚΗ!!!!

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο playloud! Aυτό το θρεντ είναι πλύση εγκεφάλου τελικά (με την καλή έννοια βρε παιδιά...  ;D ;D )

 

 

Να ρωτήσω κάτι:

 

(α) ξέρουμε κανέναν μεγάλο, γνωστό ΞΕΝΟ κιθαρίστα που να παίζει πια μόνο με την γνωστή ακατανόμαστη;  :-\

 

(β) στο καινούργιο μοντέλο που κυκλοφορεί, το μοναδικό μειονέκτημα κατά τη γνώμη σας είναι η κατάργηση του ενός volume pedal ή έχει κι άλλα;

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν εχω δει μεγαλους κιθαριστες οπως τους εννοεις να εχει τετοιoυ ειδους μηχανηματα γιατι πολυ απλα δεν τα χρειαζονται.

δε τα χρειαζονται επειδη γινανε μεγαλοι φτιαχνοντας τον προσωπικο ηχο που τους χαρακτηριζει και που τους εκανε γνωστους και μεγαλους , με τα απαραιτητα πεταλακια.

ενα μηχανημα ομως οπως η TL φτιαχτηκε για ατομα σαν εμας που θελουν να παιξουν .... τα παντα ή εστω πειραματιζονται ακομη για να βρουνε τον "ηχο "  τους.

 

Για καποιον ομως που παιζει διασκευες απο διαφορα συγκροτηματα και ειδη, ειναi απαραιτητα ενα μηχανημα που κανει τα παντα. (θα παρω κι εγω μια τετοια σας το εχω ξαναπει... :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν εχω δει μεγαλους κιθαριστες οπως τους εννοεις να εχει τετοιoυ ειδους μηχανηματα γιατι πολυ απλα δεν τα χρειαζονται.

δε τα χρειαζονται επειδη γινανε μεγαλοι φτιαχνοντας τον προσωπικο ηχο που τους χαρακτηριζει και που τους εκανε γνωστους και μεγαλους , με τα απαραιτητα πεταλακια.

 

υπαρχουν γνωστα συγκροτηματα που εχουν χρησιμοποιησει κατα καιρους ''αντιπαλες'' πεταλιερες τοσο σε studio οσο και σε Live δουλειες

δεν εχει πεσει κανενας στην αντιληψη μου που να χρησιμοποιει tl αλλα αν μπορει να βγαλει τον ηχο που θελει γιατι οχι?  ;)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν γνωστα συγκροτηματα που εχουν χρησιμοποιησει κατα καιρους ''αντιπαλες'' πεταλιερες τοσο σε studio οσο και σε Live δουλειες

 

 

Αν δεν σου κανει κοπο, αναφερε μερικα, να δω και εγω με τι αλλο παιζουν,γιατι,

1 δεν με ενθουσιασε και πολυ η tl ,

2 δεν ξερω τι παιζει στην αγορα και

3 επειδη εχω τον πιο μοναδικο ηχο και με ΑΠΟΨΗ του noiz και μερικοι εχουν σκασει απο την ζηλεια τους, λεω να τον αλλαξω, για να μην υποφερουν. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.αν δεν την εχεις δοκιμασει live τοτε καντο και ισως αλλαξει η γνωμη σου

2."παιζουν" οι βασικοι "αντιπαλοι" της : boss gt8/10 - line6 xt live

3.ο καθε ηχος ειναι μοναδικος για τα αυτια του καθε κιθαριστα,οπως εχει ειπωθει στο παρελθον ειναι κατι το υποκειμενικο.το patch που ακουγεται στον Α αδιαφορο , μπορει να ακουγεται στον Β παραδεισενιο.

 

(οσον αφορα την υπογραφη σου , νομιζω πρεπει αργα η γρηγορα να επεμβει ο kwstas79) ;D ;D ;D 

 

φιλικα , σπυρος ;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι πλεον με το clip του playloud μας λυθηκε ΟΡΙΣΤΙΚΑ η απορια για τον αν η TL "εχει'' high gain ή οχι.... ;D ;D ;D

 

(με αλλα λογια αν ΞΕΡΕΙΣ τι κανεις,και τι παιζεις βεβαια,ΟΛΑ τα κανει το μηχανισμα)

 

Αυτό το λες higain?  :o

πόσο καιρό έχεις να ασχοληθείς με μεταλ; Αυτό ήταν το 80 και απλά ένας heavy ήχος και τπτ παραπάνω!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 επειδη εχω τον πιο μοναδικο ηχο και με ΑΠΟΨΗ του noiz και μερικοι εχουν σκασει απο την ζηλεια τους, λεω να τον αλλαξω, για να μην υποφερουν. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

:D :D :D

 

τωρα θα με κανεις να γραψω κλιπακι με τον ηχο σου κ εχω δουλειες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα παιδια εγω δεν εχω την tonelab αλλα το clip του playloud μαμησε πολυ ωραιο παιξιμο

 

 

 

ακυρο αλλα αυτες τις santrianiκες τρεμολιες πως τις κανεις ?ακουγονται γαματες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου