Προς το περιεχόμενο

Ψήνεστε για online κιθαρο-jam;


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη εβδομαδα,

 

το μονο που θελω να ρωτησω ειναι αν θα στειλουμε ΟΛΟ το τρακ (με το backing) η μονο το guitar track μας? .wav .mp3? επισης πιστευω οτι δεν θα πρεπει να τα ανεβασουμε εδω αλλα να συμφωνηθει ποιος θα κανει την μιξη και να τα στειλουμε με ΠΜ

 

Οσο για την μιξη θα μπορουσε να γινει με 2 τροπους. Η το χωριζουμε το κομματι κι ο καθενας εχει το μερος του η ΟΛΟΙ παιζουμε ΟΛΟ και ο ηχοληπτης διαλεγει το καλυτερο (αν υπαρχει  :-\  :-\  :-\  :-\ ) μερος και το βαζει (κατι σαν το σολο του Beat it δηλ)

 

Εγω, αν με θελετε να παιξω παιζω οπου ναναι, για τη φαση ειναι ουτως η αλλως

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 531
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα στειλουμε ΟΛΟ το τρακ (με το backing) η μονο το guitar track μας? .wav .mp3?

 

Προτείνω MONO το track μας και σε μορφή wav καλύτερα.

 

Για να μη φορτώσουμε το server του ΝΟΙΖ, μπορεί ο καθένας να τα στείλει στον fleamail μέσω του yousendit.com ;)

 

 

Οσο για την μιξη θα μπορουσε να γινει με 2 τροπους. Η το χωριζουμε το κομματι κι ο καθενας εχει το μερος του η ΟΛΟΙ παιζουμε ΟΛΟ και ο ηχοληπτης διαλεγει το καλυτερο

 

Θα έλεγα (για λόγους επιτάχυνσης της διαδικασίας, αλλά ΚΥΡΙΩΣ για διευκόλυνση του ηχολήπτη, ο καθένας να στείλει μονο το κομμάτι που του αντιστοιχεί.

 

 

ΥΓ1: Frunobulax μη κάνεις την πάπια!!! Θέλουμε να ακούσουμε Duesenberg!!!

ΥΓ2: O κύριος spy με τη Falcon, ας περάσει στο booth με τη σειρά του ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρόταση είναι να γράψουν όλοι 30 sec's κ να διαλέξουν κάποιο μέρος απ' το track μόνοι τους ανάλογα με το τί θα παίξουν.Είπαμε οτι υπάρχουν 2 μέρη στο track.Ένα κανονικό κι ένα που πιάνει γκάζια.

 

Μετά ανεβάζουμε εδω τα 30 sec's κ τα κατηγοριοποιούμε ωστε μετά ο ηχογλύπτης να τα βάλει σε μια σειρά ανάλογα με το ύφος.

 

Οταν ανεβούνε εδω 8α έχουν κ τη μουσική απο κάτω.Είναι δεύτερο βήμα το να στείλουμε μετά την σολάρα μας μόνη της στον περιεργο άνθρωπο με τα φωτάκια κ τα κουμπάκια.Εκει αυτος ο τύπος θα παραλάβει 2 εκδοχές μια με backing track κ μια με χωρίς για να ξέρει που θα το στήσει κ βεβαίως βεβαίως να μην ψάχνει στο θέμα για το πιο είναι ποιού.

 

Δεκτή η πρόταση?Ελπίζω να είναι κ η τελευταία γιατι το καθυστερούμε πολύ κ θα αρχίσει να κάνει κοιλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα πολύ να συνεισφέρω κι εγώ ένα άθλιο σόλο για να γελάσει ο κάθε πικραμένος αλλά (α) δεν έχω εξοπλισμό ηχογράφησης εκεί που είμαι και (β) στη σολ μινόρε μπαίνουμε την άλλη Παρασκευή (κάποιος μου είπε ότι είναι σαν τη μι μινόρε 3 τάστα μπροστά ή πίσω αλλά δεν το ρισκάρω)...  :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα πολύ να συνεισφέρω κι εγώ ένα άθλιο σόλο για να γελάσει ο κάθε πικραμένος αλλά (α) δεν έχω εξοπλισμό ηχογράφησης εκεί που είμαι και (β) στη σολ μινόρε μπαίνουμε την άλλη Παρασκευή (κάποιος μου είπε ότι είναι σαν τη μι μινόρε 3 τάστα μπροστά ή πίσω αλλά δεν το ρισκάρω)...  :P :P

 

Άσε τα σάπια και δώσε Gretsch στο λαό.

Θα σου πάρω capo και θα είναι σαν να παίζεις από ΜΙ ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω ειμαι μεσα!

πειτε μονο ποτε πρεπει να ξεκινησω να γραφω! ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής έχουμε δηλώσει οι:

 

1. bluezlick

2. deadendmind

3. elavd

4. frunobulax

5. harilatron

6. kramer8

7. longshadow

8. marathon

9. marooned

10. mscmkr

11. nikoskor41274

12. playloud

13. punksnotdead

14. stavrilian

15. stratocasterakias

16. trigga

 

!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τώρα πάμε και στοιχήματα ποιός θα στείλει πρώτος και ποιός τελευταίος από αυτή τη λίστα. Εσύ elavd δεν μετράς γιατί υποπτεύομαι ότι το έχεις έτοιμο!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ elavd δεν μετράς γιατί υποπτεύομαι ότι το έχεις έτοιμο!!!!!

 

Όχι !!! Αντιθέτως, δεν έχω αποφασίσει καν με ποια κιθάρα θα παίξω...Μάλλον όμως με τη strat ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο backing track, έχει κάτι ωραιότατα κενά (;D) ανάμεσα στους κύκλους, γεγονός που το καθιστά εύκολο στο να γίνει λίγο "κόψε-ράψε" και να το μεγαλώσουμε όσο θέλουμε.

 

Από την άλλη ίσως είναι καλύτερο να χωριστούμε σε ομάδες και να προκύψουν 2-3 τρίλεπτα κομμάτια από 1 τεράστιο, στο οποίο κανείς θα χάνει το μέτρημα και δεν θα θυμάται πότε παίζει ποιος...(Αν και ο Vartanis με τον blue, δε θα έχουν πρόβλημα αναγνωρισιμότητας...;) )

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου