Προς το περιεχόμενο

Ψήνεστε για online κιθαρο-jam;


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν παίζει και αποστολή παρτιτούρας (όχι ταμπλατούρας), δηλώνω κι εγώ συμμετοχή. tongueout.gif

 

Ρε ξεκόλλα λέμε και δώσε clip στο λαό.

 

Μη γίνεσαι blue!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 531
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο πρώτο 4μετρο παίζει 335 μαύρη άψυχη με 10ρα χορδή

στο δευτερο 4μετρο παίζει falcon F-16 μαύρο κατράμι σε stealthlydian mode

κ στο τρίτο 4μετρο καραμούζα μαύρη με πέρλες απο μπαμπουϊνο.

 

Θα μας το παίξεις το ριμάδι ρε που σε παρακαλάμε σαν 7χρονο να σου ανταλλάξουμε τα αυτοκινητάκια τα matchbox με παγωτό κρι-κρι ναούμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζει και αποστολή παρτιτούρας (όχι ταμπλατούρας), δηλώνω κι εγώ συμμετοχή. tongueout.gif

 

Ρε ξεκόλλα λέμε και δώσε clip στο λαό.

 

Μη γίνεσαι blue!

 

Καλα,το αλλο που θα κανω στο project ,θα ειναι να κανω transcription ΟΛΟ το σολο σου,θα το ξαναγραψω ιδιο κ θα αντιστρψω τη φαση για να μην ακουγεται.τοσο μπροστα ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα,το αλλο που θα κανω στο θα ειναι να κανω transcription ΟΛΟ το σολο σου,θα το ξαναγραψω ιδιο κ θα αντιστρψω τη φαση για να μην ακουγεται.τοσο μπροστα ειμαι.

 

Blue είσαι φυσικός; Το παίξιμό σου μου βγάζει έντονα ότι έχεις μελετήσει καλά το κεφάλαιο που μιλάει για την "αρχή της ...αβεβαιότητας"  8)

 

chicken_animated.gif

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναμαι κι εγώ...

 

Λοιπόν για να γίνει σωστή δουλειά πρέπει ο καθένας να στείλει ένα σόλο +- 30 δευτερολέπτων και να είναι σε αρχείο wav η mp3 stereo.

 

Στο αριστερό κανάλι το σόλο σκέτο και στο δεξί το backing track.

Μόνο έτσι θα τοποθετηθεί σωστά στη μείξη.

Όμως με αυτό τον τρόπο τα εφε (στέρεο βαθος κλπ) θα προστεθούν από τον... μείξοντα.

 

+1

 

Παρακαλώ στείλτε τα take σας εντελώς flat και χωρίς compression ή reverb ή οτιδήποτε.

 

Και αν γίνεται ο καθένας να μου στέλνει το link του και με π.μ. για να τα έχω συγκεντρωμένα εκεί μη τα ψάχνω σε όλο το thread, γράψτε και καμιά πληροφορία, τι κιθάρα χρησιμοποιήσατε, ενισχυτή κτλ κτλ.

 

Μέχρι Κυριακή βράδυ λοιπόν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=158394.msg220235#msg220235

 

Είμαι ο Γιωργος, είμαι καλά κ χρησιμοποίησα τα γνωστά μου αρχαία κόλπα για την ηχογράφα.Hagstrom hj600-Line 6 spider 2 direct out-console-audio card-fl studio

 

Eκανα ενα γενικό μικρο compression στο master.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.box.net/shared/pa748tnwo4

 

ντρέπομαι ολίγον τι... αλλά με παρακίνησε ο elavd (τραβάτε με κι ας κλαίω....  :D :D)

 

Κιθάρα Duesenberg Starplayer tv+

καρφί σε κεφαλή koch studiotone και απο το direct out στο in της καρτας (motu 2408)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου